Mustad Industrier Holding AS
- Omsetning
- 143 mill
- +27,2 %
- Resultat
- 117 mill
- +16,7 %
Om Mustad Industrier Holding AS
Mustad Industrier Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av brød og ferske konditorvarer. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Trygve Marius Matheson Heyerdahl er daglig leder, og Else Katharina Astrup Petterøe er styreleder. Selskapet er ett av 269 innen produksjon av brød og ferske konditorvarer i Oslo, og ett av 1 940 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Deltakelse i andre selskaper, foretak, annen investeringsvirksomhet i eiendom, aksjer, fond, og andre verdipapirer. Yte tjenester til og følge opp datterselskaper herunder ivareta deres interesser utad.
Formål
Deltakelse i andre selskaper, annen investeringsvirksomhet og virksomhet i forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Sterk vekst på 27% og en driftsmargin i toppsjiktet røper ikke en typisk brødprodusent, men et rendyrket holdingselskap med betydelige verdier i underliggende porteføljeselskaper — mest sannsynlig knyttet til Mustad-dynastiets industrielle interesser. Balansen er bemerkelsesverdig solid: 4,1 mrd. kr i egenkapital mot kun 128 mill. kr i gjeld gir en egenkapitalandel på over 96%, noe som plasserer selskapet i en eksklusiv gruppe blant sine 613 bransjefeller. Spredt eierskap med største aksjonær MICAD AS på kun 26% antyder en mer kompleks eierskapstruktur bak kulissene, noe som kan gi fleksibilitet — men også økt beslutningskompleksitet.
API og MCPGET /company/925269042
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925269042" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925269042",
"name": "MUSTAD INDUSTRIER HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.710",
"nace_desc": "Produksjon av brød og ferske konditorvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925269042" })Spør AI-assistenten
Er Mustad Industrier Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mustad Industrier Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mustad Industrier Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025 · +27,2 % fra 2024 · +57,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 143,37 mill kr | 130,19 mill kr | 116,66 mill kr | 4,19 mrd kr | 4,06 mrd kr | 127,75 mill kr |
| 2024 | 112,76 mill kr | 100,86 mill kr | 99,96 mill kr | 4,18 mrd kr | 3,93 mrd kr | 247,56 mill kr |
| 2023 | 215,72 mill kr | 204,54 mill kr | 199,96 mill kr | 4,05 mrd kr | 3,94 mrd kr | 102,24 mill kr |
| 2022 | 86,02 mill kr | 75,06 mill kr | 74,96 mill kr | 4,02 mrd kr | 3,74 mrd kr | 277,10 mill kr |
| 2021 | 91,05 mill kr | 80,19 mill kr | 80,10 mill kr | 3,83 mrd kr | 3,74 mrd kr | 82,03 mill kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 140 mill kr (3 % av balansen)
API og MCPGET /company/925269042/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925269042/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925269042",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 143373000,
"operating_profit": 130191000,
"net_profit": 116664000,
"equity": 4059621000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 112758000,
"operating_profit": 100864000,
"net_profit": 99960000,
"equity": 3933385000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925269042" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Mustad Industrier Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Mustad Industrier Holding AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mustad Industrier Holding AS de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 29.06.2020Styre
5Sist endret 29.06.2020Revisor
1Sist endret 29.06.2020API og MCPGET /company/925269042/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925269042/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925269042",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925269042" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mustad Industrier Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mustad Industrier Holding AS?
List alle roller i Mustad Industrier Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Heddy Holding AS12,1 %
- Julie Holding AS23,6 % → 12,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Micad AS | Selskap | B-aksjer | 25,3 % | 93 284 |
| Ebbeline Holding AS | Selskap | B-aksjer | 24,5 % | 90 473 |
| Aeam AS | Selskap | B-aksjer | 22,8 % | 84 357 |
| Heddy Holding AS | Selskap | B-aksjer | 11,8 % | 43 584 |
| Julie Holding AS | Selskap | B-aksjer | 11,8 % | 43 584 |
| Micad AS | Selskap | Preferanse aksjer | 1,6 % | 5 813 |
| Heddy Holding AS | Selskap | Preferanse aksjer | 0,6 % | 2 325 |
| Julie Holding AS | Selskap | Preferanse aksjer | 0,6 % | 2 325 |
| Aeam AS | Selskap | A-aksjer | 0,5 % | 1 855 |
| Ebbeline Holding AS | Selskap | A-aksjer | 0,5 % | 1 855 |
10 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925269042/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925269042/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925269042",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MICAD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.25, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "EBBELINE HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 24.49,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 10
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925269042" })Spør AI-assistenten
Er Mustad Industrier Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mustad Industrier Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mustad Industrier Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Mustad Industrier Holding AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/925269042/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925269042/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925269042",
"chain": [
{ "org_no": "925269042", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925269042" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Mustad Industrier Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mustad Industrier Holding AS | BEDR | Produksjon av brød og ferske konditorvarer | Oslo | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 22.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.4.2025 | Kapital ↗ |
| 12.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2023 | Kapital ↗ |
| 6.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925269042/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925269042/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925269042",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-22", "type": "Erverv av egne aksjer-fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925269042" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Mustad Industrier Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mustad Industrier Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mustad Industrier Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 6,9 % av driftsinntektene — 34,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 90,8 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 81,4 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 96,9 % | 29,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,9 % | 14,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,2 % | +6,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 6,9 % | 41,4 % |
| Annen driftskostnad | 2,3 % | 21,3 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925269042/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925269042/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925269042",
"nace_code": "10.710",
"industry_count": 644,
"revenue": { "value": 143373000, "percentile": 0.972 },
"operating_margin": { "value": 0.9081, "percentile": 0.9849 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925269042" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mustad Industrier Holding AS blant de 644 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mustad Industrier Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mustad Industrier Holding AS blant de største selskapene innen produksjon av brød og ferske konditorvarer?
Investeringer
MUSTAD INDUSTRIER HOLDING AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mustad Industrier AS | Oslo | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Mustad Industrier Kapital AS | Oslo | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Tidemands Gate 5 AS | Oslo | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Eleb Eiendom AS | Oslo | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Mustad Industrier Holding AS
Hvor stor er bransjen Mustad Industrier Holding AS tilhører?
Mustad Industrier Holding AS er ett av 269 selskaper innen produksjon av brød og ferske konditorvarer i Oslo, og ett av 1 940 på landsbasis.
Hvor lenge har Mustad Industrier Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mustad Industrier Holding AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Mustad Industrier Holding AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for produksjon av brød og ferske konditorvarer er en driftsmargin på 2,5 %. Mustad Industrier Holding AS lå på 90,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva driver Mustad Industrier Holding AS med?
Mustad Industrier Holding AS er registrert i bransjen Produksjon av brød og ferske konditorvarer (næringskode 10.710). Registrert aktivitet: Deltakelse i andre selskaper, foretak, annen investeringsvirksomhet i eiendom, aksjer, fond, og andre verdipapirer.
Hvem leder Mustad Industrier Holding AS?
Trygve Marius Matheson Heyerdahl er registrert som daglig leder i Mustad Industrier Holding AS.
Hvem er største aksjonær i Mustad Industrier Holding AS?
Største aksjonær i Mustad Industrier Holding AS er Micad AS med 25,3 % av aksjene, fulgt av Ebbeline Holding AS (24,5 %) og Aeam AS (22,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Mustad Industrier Holding AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Mustad Industrier Holding AS 4 selskaper, deriblant Mustad Industrier AS, Mustad Industrier Kapital AS og Tidemands Gate 5 AS.
Går Mustad Industrier Holding AS med overskudd?
Mustad Industrier Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 143,37 mill kr og et overskudd på 116,66 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Mustad Industrier Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var 130,19 mill kr (driftsmargin 90,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Mustad Industrier Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mustad Industrier Holding AS en egenkapital på 4,06 mrd kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 96,9 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.