Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

M44 Tynset AS

Org.nr 925231320
Omsetning
510 000
−20,3 %
Resultat
52 548
−58,6 %

Om M44 Tynset AS

M44 Tynset AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. André Sørensen er styrets leder. I 2025 hadde M44 Tynset AS en omsetning på 510 000 kr, en nedgang på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 52 548 kr. Egenkapitalen var 2,84 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rmd Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 144 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oppdal, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, herunder drive utvikling av eiendom samt virksomhet beslektet med dette, og deltagelse i andre selskaper med virksomhet som naturlig står i tilknytning til dette.

Formål

Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt somdermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/925231320

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925231320" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925231320",
  "name": "M44 TYNSET AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OPPDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "925231320" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble M44 Tynset AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oppdal holder M44 Tynset AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er M44 Tynset AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −20,3 % fra 2024 · −45,4 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025510 000 kr106 739 kr52 548 kr3,42 mill kr2,84 mill kr576 604 kr
2024640 000 kr213 511 kr126 937 kr3,48 mill kr2,79 mill kr687 265 kr
2023879 000 kr441 386 kr284 693 kr3,87 mill kr2,81 mill kr1,06 mill kr
20221,03 mill kr283 629 kr158 422 kr3,95 mill kr2,55 mill kr1,40 mill kr
2021934 000 kr450 558 kr286 418 kr4,05 mill kr2,59 mill kr1,46 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,42 mill kr
Anleggsmidler89 %3,06 mill krOmløpsmidler11 %361 516 kr
Egenkapital og gjeld3,42 mill kr
Innskutt egenkapital67 %2,28 mill krOpptjent egenkapital16 %560 923 krKortsiktig gjeld2 %75 856 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader403 261 kr
Finansinntekter2 435 kr
Finanskostnader10 435 kr
Netto finans−8 000 kr
Ordinært resultat før skatt98 739 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
500 000 kr (15 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/925231320/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925231320/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925231320",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 510000, "operating_profit": 106739, "net_profit": 52548, "equity": 2841993, … },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 640000,
      "operating_profit": 213511,
      "net_profit": 126937,
      "equity": 2789445,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "925231320" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M44 Tynset AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for M44 Tynset AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til M44 Tynset AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 28.04.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 13.08.2025
Regnskapsfører
repr. FRYD REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/925231320/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925231320/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925231320",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "925231320" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i M44 Tynset AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i M44 Tynset AS?
  • Hvem er regnskapsfører for M44 Tynset AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rmd Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %2 300

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/925231320/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925231320/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925231320",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "RMD HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "925231320" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av M44 Tynset AS eier Rmd Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har M44 Tynset AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier M44 Tynset AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Randi Dalvang
50,0 %
Roar Maske
50,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
M44 Tynset ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOppdal−

Kunngjøringer20

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/925231320/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925231320/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925231320",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-05", "type": "Forretningsadresse", … },
    { "dato": "2026-05-05", "type": "Daglig leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925231320" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for M44 Tynset AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble M44 Tynset AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte M44 Tynset AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Roar Maske(Daglig leder)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:Brugata 21→Aunevegen 3Postnummer:2500→7340Poststed:TYNSET→OPPDALKommune:TYNSET→OPPDAL
  3. Endring i roller og styre
    +André Sørensen(Styrets leder)+Håvard Holden(Styremedlem)−REVISJONSFIRMAET ARNE J BUVIK AS(Revisor)−Randi Dalvang(Styremedlem)−Roar Maske(Styrets leder)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Navn:RMD EIENDOM AS→M44 TYNSET ASFormål:Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, herunder drive utvikling av eiendom samt virksomhet beslektet med dette, og deltagelse i andre selskaper med virksomhet som naturlig står i tilknytning til dette.→Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt somdermed står i forbindelse.
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel83,1 %37,0 %
Likviditetsgrad4,771,76
Gjeldsgrad0,201,06
Egenkapitalrentabilitet1,8 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/925231320/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925231320/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925231320",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 510000, "percentile": 0.4883 },
  "operating_margin": { "value": 0.2093, "percentile": 0.3321 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "925231320" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger M44 Tynset AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til M44 Tynset AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er M44 Tynset AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Investeringer

M44 TYNSET AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Tynset Rom & Camping ASTynset100,0 %20202020Slettet

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også på denne adressen

+13 til på samme adresse →

Godt å vite om M44 Tynset AS

Hvor stor er bransjen M44 Tynset AS tilhører?

M44 Tynset AS er ett av 144 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oppdal, og ett av 76 535 på landsbasis.

Hvor lenge har M44 Tynset AS eksistert sammenlignet med bransjen?

M44 Tynset AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til M44 Tynset AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M44 Tynset AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør M44 Tynset AS?

M44 Tynset AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, herunder drive utvikling av eiendom samt virksomhet beslektet med dette, og deltagelse i andre selskaper med virksomhet som naturlig står i tilknytning til dette.

Hvem er største aksjonær i M44 Tynset AS?

Største aksjonær i M44 Tynset AS er Rmd Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte M44 Tynset AS for i 2025?

I 2025 omsatte M44 Tynset AS for 510 000 kr, ned 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 52 548 kr.

Hvor mye egenkapital har M44 Tynset AS?

Ved utgangen av 2025 hadde M44 Tynset AS en egenkapital på 2,84 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 83,1 %.

Er M44 Tynset AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag