Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stamveien 7 AS

Org.nr 925230499

Om Stamveien 7 AS

Stamveien 7 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Stig Ringstad er styrets leder. I 2025 hadde Stamveien 7 AS en omsetning på 1,52 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 406 164 kr. Egenkapitalen var 4,22 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Areal Bygg AS med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 191 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nittedal, og ett av 76 358 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 605 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Eiendomsutvikling med kjøp, utleie og salg av fast eiendom, samt andre investeringer, herunder deltakelse i andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler14,47 mill kr
Anleggsmidler99 %14,31 mill krOmløpsmidler1 %154 466 kr
Egenkapital og gjeld14,47 mill kr
Innskutt egenkapital47 %6,76 mill krOpptjent egenkapital-18 %−2,54 mill krLangsiktig gjeld70 %10,16 mill krKortsiktig gjeld1 %84 049 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,22 mill kr
Finansinntekter277 kr
Finanskostnader706 493 kr
Netto finans−706 216 kr
Ordinært resultat før skatt−406 164 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,52 mill kr300 052 kr−406 164 kr14,47 mill kr4,22 mill kr10,24 mill kr
20241,61 mill kr399 585 kr−351 228 kr15,16 mill kr4,63 mill kr10,53 mill kr
20231,65 mill kr443 207 kr−251 041 kr15,59 mill kr4,98 mill kr10,61 mill kr
20221,31 mill kr−10 021 kr−460 744 kr16,33 mill kr5,23 mill kr11,10 mill kr
20211,45 mill kr−524 040 kr−841 564 kr16,85 mill kr5,33 mill kr11,52 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre4

Styre

3Sist endret 16.09.2024
Stig Ringstad(f. 1971)
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 16.03.2026
Regnskapsfører
repr. NARUM REVISJON ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Areal Bygg ASSelskapOrdinære aksjer80.0 %5 408
Box Invest ASSelskapOrdinære aksjer20.0 %1 352

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stamveien 7 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomNittedal−

Kunngjøringer18

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel29,2 %36,9 %
Likviditetsgrad1,841,76
Gjeldsgrad2,431,06
Egenkapitalrentabilitet-9,6 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Stamveien 7 AS

Hvor stor er bransjen Stamveien 7 AS tilhører?

Stamveien 7 AS er ett av 191 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nittedal, og ett av 76 358 på landsbasis.

Hvor lenge har Stamveien 7 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Stamveien 7 AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.

Er Stamveien 7 AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stamveien 7 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er største aksjonær i Stamveien 7 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Areal Bygg AS største eier i Stamveien 7 AS med 80 % av aksjene. Nest størst er Box Invest AS med 20 %.

Hvem er morselskapet til Stamveien 7 AS?

Selskapet er datterselskap av Areal Bygg AS (80 % eierandel).

Hva omsatte Stamveien 7 AS for i 2025?

Stamveien 7 AS hadde i 2025 en omsetning på 1,52 mill kr og et underskudd på 406 164 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Stamveien 7 AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Stamveien 7 AS en egenkapital på 4,22 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 29,2 %.

Hvor stor aksjekapital har Stamveien 7 AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Stamveien 7 AS er 6,76 mill kr (6 760 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor solid er økonomien i Stamveien 7 AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Stamveien 7 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilket org.nr har Stamveien 7 AS?

Stamveien 7 AS har organisasjonsnummer 925 230 499. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus