Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Marthins1 Holding AS

Org.nr 925159077

Om Marthins1 Holding AS

Marthins1 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Marius Marthinsen er styrets leder. I 2025 hadde Marthins1 Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,01 mill kr. Egenkapitalen var 2,56 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marius Marthinsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 74 innen rørleggerarbeid i Stavanger, og ett av 4 968 i Norge. Det ble etablert samme år som 201 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet

Holdingselskap.

Formål

Å eie aksjer i andre selskaper samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler2,58 mill kr
Anleggsmidler86 %2,21 mill krOmløpsmidler14 %374 109 kr
Egenkapital og gjeld2,58 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital98 %2,53 mill krLangsiktig gjeld1 %19 929 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader9 233 kr
Finansinntekter2,01 mill kr
Netto finans2,01 mill kr
Ordinært resultat før skatt2,00 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−9 233 kr2,01 mill kr2,58 mill kr2,56 mill kr19 929 kr
20240 kr−16 451 kr−15 504 kr577 052 kr557 123 kr19 929 kr
20230 kr−584 kr−9 855 kr592 556 kr572 628 kr19 929 kr
2022––−1 240 kr592 387 kr582 387 kr10 000 kr
20210 kr0 kr0 kr593 627 kr584 102 kr10 000 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 06.06.2020
Styrets lederSignatur

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Marius MarthinsenPersonOrdinære aksjer100.0 %1

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:00.000 Uoppgitt→43.221 Rørleggerarbeid
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel99,2 %40,7 %
Gjeldsgrad0,011,09
Egenkapitalrentabilitet78,3 %15,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

MARTHINS1 HOLDING AS eier aksjer i 5 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Vannvittig Rør ASStavanger100.0 %20252025Aktiv
Alpha Wave Beverages ASStavanger50.0 %20202025Aktiv
Honest Blue ASStavanger50.0 %20242025Aktiv
Jåttå Gårdsbryggeri ASStavanger46.7 %20232025Aktiv
Rogaland Sideri ASStavanger33.3 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Marthins1 Holding AS

Hvor stor er bransjen Marthins1 Holding AS tilhører?

Marthins1 Holding AS er ett av 74 selskaper innen rørleggerarbeid i Stavanger, og ett av 4 968 på landsbasis.

Hvor lenge har Marthins1 Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Marthins1 Holding AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Marthins1 Holding AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Marthins1 Holding AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilke eiere står bak Marthins1 Holding AS?

Marthins1 Holding AS eies i hovedsak av Marius Marthinsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Eier Marthins1 Holding AS andre selskaper?

Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Marthins1 Holding AS 1 selskap, deriblant Vannvittig Rør AS.

Hva omsatte Marthins1 Holding AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 2,56 mill kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Marthins1 Holding AS?

Driftsresultatet for 2025 var −9 233 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Marthins1 Holding AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Marthins1 Holding AS en egenkapital på 2,56 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,2 %.

Hvor solid er økonomien i Marthins1 Holding AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Marthins1 Holding AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Marthins1 Holding AS til?

Marthins1 Holding AS holder til i c/o Marius Marthinsen Rogstadmyrå 21A, 4020, STAVANGER, i Stavanger kommune i Rogaland.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland