Farbu Maskin Og Transport AS
Org.nr 925098779
Om Farbu Maskin Og Transport AS
Farbu Maskin Og Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Fosen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. John Kristian Farbu er styrets leder. I 2025 hadde Farbu Maskin Og Transport AS en omsetning på 12,98 mill kr, en økning på 58 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,39 mill kr. Egenkapitalen var 3,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er John Kristian Farbu med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 45 innen grunnarbeid i Indre Fosen, og ett av 12 741 i Norge. Det ble etablert samme år som 637 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Vedlikehold, så som brøyting, graving og lignende. I tillegg investeringer i, og leie ut maskiner, utstyr og eiendom og investeringer i aksjer og andeler.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,98 mill kr | 1,84 mill kr | 1,39 mill kr | 6,47 mill kr | 3,13 mill kr | 3,34 mill kr |
| 2024 | 8,23 mill kr | 740 319 kr | 546 784 kr | 3,89 mill kr | 1,74 mill kr | 2,15 mill kr |
| 2023 | 4,97 mill kr | 249 234 kr | 193 644 kr | 2,31 mill kr | 1,19 mill kr | 1,12 mill kr |
| 2022 | 2,54 mill kr | 272 313 kr | 211 486 kr | 1,55 mill kr | 999 624 kr | 554 989 kr |
| 2021 | 2,15 mill kr | 864 991 kr | 673 227 kr | 1,42 mill kr | 788 138 kr | 631 587 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 20.05.2020Regnskapsfører
1Sist endret 12.02.2025Revisor
1Sist endret 17.07.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| John Kristian Farbu | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Farbu Maskin Og Transport AS | BEDR | Grunnarbeid | Indre Fosen | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.5.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.5.2022 | Foretaksnavn ↗ |
| 4.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 12,9 % av driftsinntektene — 12,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,2 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 10,7 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 48,3 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 1,07 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44,3 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +57,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,9 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 27,3 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 41,3 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 4,4 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
FARBU MASKIN OG TRANSPORT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Transportsentralen Trondheim AS | Trondheim | 0.1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Farbu Maskin Og Transport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Farbu Maskin Og Transport AS?
Det er registrert 12 741 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 45 i Indre Fosen.
Er Farbu Maskin Og Transport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 637 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Farbu Maskin Og Transport AS bedre enn andre i bransjen?
Farbu Maskin Og Transport AS hadde en driftsmargin på 14,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for grunnarbeid.
Hvilken status har Farbu Maskin Og Transport AS i Enhetsregisteret?
Farbu Maskin Og Transport AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Farbu Maskin Og Transport AS?
Farbu Maskin Og Transport AS driver innen grunnarbeid, med NACE-kode 43.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Vedlikehold, så som brøyting, graving og lignende.
Hvem sitter i styret i Farbu Maskin Og Transport AS?
John Kristian Farbu er registrert som styreleder i Farbu Maskin Og Transport AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Farbu Maskin Og Transport AS?
Største aksjonær i Farbu Maskin Og Transport AS er John Kristian Farbu med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Farbu Maskin Og Transport AS?
I 2025 omsatte Farbu Maskin Og Transport AS for 12,98 mill kr, opp 58 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,39 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Farbu Maskin Og Transport AS?
I 2025 hadde Farbu Maskin Og Transport AS et driftsresultat på 1,84 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 14,2 %.
Er Farbu Maskin Og Transport AS registrert i MVA-registeret?
Farbu Maskin Og Transport AS er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.