Raumagrus AS
- Omsetning
- 5,5 mill
- −1,3 %
- Resultat
- 496 686
- 7 års regnskap
Om Raumagrus AS
Raumagrus AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rauma, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Arve Horgheim er styrets leder. I 2025 hadde Raumagrus AS en omsetning på 5,53 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 496 686 kr. Egenkapitalen var 1,21 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arve Horgheim med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 319 i Norge innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein. Det ble etablert samme år som 13 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Knusing av fjell- og steinmasser, samt entreprenørvirksomhet.
Formål
Knusing av fjell- og steinmasser, samt entreprenørvirksomhet og dess like, inkludert deltagelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/925037206
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037206" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037206",
"name": "RAUMAGRUS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.110",
"nace_desc": "Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RAUMA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925037206" })Spør AI-assistenten
Hvor i Rauma holder Raumagrus AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Raumagrus AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Raumagrus AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,3 % fra 2024 · +81,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,53 mill kr | 723 017 kr | 496 686 kr | 3,39 mill kr | 1,21 mill kr | 2,18 mill kr |
| 2024 | 5,60 mill kr | −22 521 kr | −121 890 kr | 3,23 mill kr | 711 060 kr | 2,52 mill kr |
| 2023 | 4,40 mill kr | 476 989 kr | 294 807 kr | 3,81 mill kr | 832 950 kr | 2,98 mill kr |
| 2022 | 4,98 mill kr | 415 488 kr | 290 333 kr | 3,07 mill kr | 538 143 kr | 2,53 mill kr |
| 2021 | 3,05 mill kr | 644 624 kr | 560 617 kr | 2,11 mill kr | 247 810 kr | 1,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 89 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 35 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925037206/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037206/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037206",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5525952,
"operating_profit": 723017,
"net_profit": 496686,
"equity": 1207746,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5598784,
"operating_profit": -22521,
"net_profit": -121890,
"equity": 711060,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925037206" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Raumagrus AS per år.
Hvordan har omsetningen til Raumagrus AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Raumagrus AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 19.06.2021Regnskapsfører
1Sist endret 04.07.2023API og MCPGET /company/925037206/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037206/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037206",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925037206" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Raumagrus AS?
List alle roller i Raumagrus AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Raumagrus AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Arve Horgheim50 %
- Erling Rolstad Holding AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arve Horgheim | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Geir Slettaøien | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925037206/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037206/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037206",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925037206" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Raumagrus AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Raumagrus AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Raumagrus AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Raumagrus AS | BEDR | Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein | Rauma | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.6.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2021 | Styre ↗ |
| 19.6.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925037206/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037206/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037206",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925037206" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Raumagrus AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Raumagrus AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Raumagrus AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 88,6 % av driftsinntektene — 54,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 9,0 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 35,6 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,28 | 1,62 |
| Gjeldsgrad | 1,81 | 0,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,1 % | 4,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,3 % | +0,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,4 % | 26,8 % |
| Annen driftskostnad | 88,6 % | 34,1 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 2,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925037206/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037206/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037206",
"nace_code": "08.110",
"industry_count": 218,
"revenue": { "value": 5525952, "percentile": 0.6326 },
"operating_margin": { "value": 0.1308, "percentile": 0.7651 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925037206" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Raumagrus AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Raumagrus AS blant de største selskapene innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein?
Hvor solid er Raumagrus AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Raumagrus AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Raumagrus AS?
Det er registrert 319 selskaper i Norge innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein.
Er Raumagrus AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Raumagrus AS et aktivt selskap?
Raumagrus AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Raumagrus AS?
Raumagrus AS driver innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein, med NACE-kode 08.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Knusing av fjell- og steinmasser, samt entreprenørvirksomhet.
Hvilken selskapsform har Raumagrus AS?
Raumagrus AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Raumagrus AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Arve Horgheim største eier i Raumagrus AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Geir Slettaøien med 50 %.
Hva er omsetningen til Raumagrus AS?
Raumagrus AS hadde i 2025 en omsetning på 5,53 mill kr og et overskudd på 496 686 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvem fører regnskapet til Raumagrus AS?
Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS er registrert som regnskapsfører for Raumagrus AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.