- Omsetning
- 814 844
- −72 %
- Resultat
- −46 079
- −205,2 %
Om Vantastic AS
Vantastic AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Evenes, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Glenn Arthur Kanebog er daglig leder, og Glenn Arthur Kanebog er styreleder. I 2025 hadde Vantastic AS en omsetning på 814 844 kr, en nedgang på 72 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 46 079 kr. Egenkapitalen var −156 399 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Glenn Kanebog Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner i Evenes, og ett av 1 335 i Norge. Det ble etablert samme år som 60 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).
Aktivitet
Salg og montering av utstyr til kjøretøy. Kjøp og salg av utstyr og maskiner.
Formål
Selge og montere varebilinnredning inkludert tilbehør som lyd og lys til kjøretøy. Kjøp og salg av maskiner og utstyr inkludert eksport av maskiner.
API og MCPGET /company/924984805
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924984805" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924984805",
"name": "VANTASTIC AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.820",
"nace_desc": "Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EVENES", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924984805" })Spør AI-assistenten
Er Vantastic AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vantastic AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vantastic AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −72 % fra 2024 · +264,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 814 844 kr | −45 869 kr | −46 079 kr | 387 966 kr | −156 399 kr | 544 365 kr |
| 2024 | 2,91 mill kr | 46 211 kr | 43 788 kr | 76 340 kr | −110 322 kr | 186 662 kr |
| 2023 | 103 057 kr | 79 474 kr | 79 474 kr | 116 842 kr | −154 110 kr | 270 952 kr |
| 2022 | 73 350 kr | −25 045 kr | −25 045 kr | 5 768 kr | −233 584 kr | 239 352 kr |
| 2021 | 223 488 kr | 102 101 kr | 102 101 kr | 28 461 kr | −208 539 kr | 237 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/924984805/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924984805/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924984805",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 814844,
"operating_profit": -45869,
"net_profit": -46079,
"equity": -156399,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2909940, "operating_profit": 46211, "net_profit": 43788, "equity": -110322, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924984805" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vantastic AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vantastic AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vantastic AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 27.04.2020Styre
1Sist endret 27.04.2020API og MCPGET /company/924984805/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924984805/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924984805",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924984805" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vantastic AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vantastic AS?
List alle roller i Vantastic AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Glenn Kanebog Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924984805/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924984805/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924984805",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GLENN KANEBOG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924984805" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vantastic AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vantastic AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vantastic AS eier Glenn Kanebog Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Glenn Kanebog Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/924984805/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924984805/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924984805",
"chain": [
{ "org_no": "918526072", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924984805", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924984805" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Vantastic AS?
Hvem eier Vantastic AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vantastic AS | BEDR | Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner | Evenes | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 22.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.3.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924984805/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924984805/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924984805",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924984805" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vantastic AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vantastic AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vantastic AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -40,3 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,70 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -72,0 % | +5,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924984805/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924984805/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924984805",
"nace_code": "47.820",
"industry_count": 705,
"revenue": { "value": 814844, "percentile": 0.3777 },
"operating_margin": { "value": -0.0563, "percentile": 0.1767 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924984805" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vantastic AS blant de 705 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vantastic AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vantastic AS blant de største selskapene innen detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vantastic AS
Hvor stor er bransjen Vantastic AS tilhører?
Vantastic AS er ett av 3 selskaper innen detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner i Evenes, og ett av 1 335 på landsbasis.
Hvor lenge har Vantastic AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vantastic AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vantastic AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vantastic AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vantastic AS?
Glenn Arthur Kanebog er registrert som daglig leder i Vantastic AS.
Hvem eier Vantastic AS?
Vantastic AS eies i hovedsak av Glenn Kanebog Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Vantastic AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 814 844 kr, ned 72 % fra 2024. Egenkapitalen var −156 399 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Vantastic AS?
Driftsresultatet for 2025 var −45 869 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Vantastic AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Vantastic AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hva er nettsiden til Vantastic AS?
Registrert nettside for Vantastic AS er www.konsulent-nord.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.