Factory Light Festival AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- +338,5 %
- Resultat
- −187 058
- 7 års regnskap
Om Factory Light Festival AS
Factory Light Festival AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Craig John Harvey er styrets leder. I 2025 hadde Factory Light Festival AS en omsetning på 1,40 mill kr, en økning på 339 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 187 058 kr. Egenkapitalen var 240 056 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Blekksprut1 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 124 innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Asker, og ett av 8 071 i Norge. Det ble etablert samme år som 398 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Arrangere innovativt festival innenfor lys, teknologi & nye medier
Formål
Arrangere innovativt festival innenfor lys, teknologi & nye medier i Asker Kommune, samt deltagelse i andre foretak med beslektet virksomhet.
API og MCPGET /company/924926848
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924926848" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924926848",
"name": "FACTORY LIGHT FESTIVAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.390",
"nace_desc": "Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924926848" })Spør AI-assistenten
Hvor i Asker holder Factory Light Festival AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Factory Light Festival AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Factory Light Festival AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +338,5 % fra 2024 · +21,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,40 mill kr | −188 323 kr | −187 058 kr | 2,67 mill kr | 240 056 kr | 2,43 mill kr |
| 2024 | 320 206 kr | −42 833 kr | −43 550 kr | 822 838 kr | −527 971 kr | 1,35 mill kr |
| 2023 | 695 366 kr | −285 916 kr | −288 073 kr | 839 993 kr | −484 421 kr | 1,32 mill kr |
| 2022 | 776 348 kr | −225 670 kr | −225 452 kr | 1,21 mill kr | −196 349 kr | 1,40 mill kr |
| 2021 | 1,15 mill kr | −210 057 kr | −210 956 kr | 949 719 kr | 29 102 kr | 920 617 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 750 000 kr (28 % av balansen)
API og MCPGET /company/924926848/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924926848/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924926848",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1404125,
"operating_profit": -188323,
"net_profit": -187058,
"equity": 240056,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 320206,
"operating_profit": -42833,
"net_profit": -43550,
"equity": -527971,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924926848" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Factory Light Festival AS per år.
Hvordan har omsetningen til Factory Light Festival AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Factory Light Festival AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 15.04.2020API og MCPGET /company/924926848/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924926848/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924926848",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924926848" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Factory Light Festival AS?
List alle roller i Factory Light Festival AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Blekksprut1 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924926848/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924926848/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924926848",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BLEKKSPRUT1 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924926848" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Factory Light Festival AS eier Blekksprut1 AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Factory Light Festival AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Factory Light Festival AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Blekksprut1 AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/924926848/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924926848/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924926848",
"chain": [
{ "org_no": "914491983", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924926848", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924926848" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Factory Light Festival AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Factory Light Festival AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Factory Light Festival AS | BEDR | Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet | Asker | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924926848/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924926848/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924926848",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924926848" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Factory Light Festival AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Factory Light Festival AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Factory Light Festival AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 9,0 % | 43,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 10,14 | 0,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | -77,9 % | 9,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924926848/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924926848/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924926848",
"nace_code": "90.390",
"industry_count": 1400,
"revenue": { "value": 1404125, "percentile": 0.6169 },
"operating_margin": { "value": -0.1341, "percentile": 0.1866 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924926848" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Factory Light Festival AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Factory Light Festival AS på i bransjen?
Hvor ligger Factory Light Festival AS blant de 1400 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Factory Light Festival AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Factory Light Festival AS?
Det er registrert 8 071 selskaper i Norge innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, hvorav 124 i Asker.
Er Factory Light Festival AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 398 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Factory Light Festival AS i Enhetsregisteret?
Factory Light Festival AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Factory Light Festival AS?
Factory Light Festival AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Factory Light Festival AS?
Største aksjonær i Factory Light Festival AS er Blekksprut1 AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Factory Light Festival AS en del av et konsern?
Factory Light Festival AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Blekksprut1 AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Factory Light Festival AS?
Factory Light Festival AS hadde i 2025 en omsetning på 1,40 mill kr og et underskudd på 187 058 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er organisasjonsnummeret til Factory Light Festival AS?
Factory Light Festival AS har org.nr 924 926 848 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Har Factory Light Festival AS revisor?
Factory Light Festival AS har fravalgt revisjon (registrert 15.04.2020). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.