Eileen II Sail Charter AS
- Omsetning
- 141 590
- +14,5 %
- Resultat
- −665 042
- 7 års regnskap
Om Eileen II Sail Charter AS
Eileen II Sail Charter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Christian Wessel er styrets leder. I 2025 hadde Eileen II Sail Charter AS en omsetning på 141 590 kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 665 042 kr. Egenkapitalen var 4,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marchfirst Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 43 innen utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr i Oslo, og ett av 604 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Utleie av eksklusive seilbåter til private-/ og bedriftskunder.
Formål
Investering, drift og utleie av båter, aksjer og andre eierandeler i andre selskaper og foretak samt all annen virksomhet som hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/924925426
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924925426" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924925426",
"name": "EILEEN II SAIL CHARTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "77.210",
"nace_desc": "Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924925426" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Eileen II Sail Charter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Eileen II Sail Charter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Eileen II Sail Charter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +14,5 % fra 2024 · −29,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 141 590 kr | −385 072 kr | −665 042 kr | 20,04 mill kr | 4,37 mill kr | 15,68 mill kr |
| 2024 | 123 665 kr | −436 238 kr | −364 434 kr | 13,46 mill kr | −69 694 kr | 13,53 mill kr |
| 2023 | 334 312 kr | −82 994 kr | −72 208 kr | 13,21 mill kr | 294 740 kr | 12,91 mill kr |
| 2022 | 344 432 kr | −509 212 kr | −337 287 kr | 11,38 mill kr | 279 091 kr | 11,10 mill kr |
| 2021 | 200 755 kr | −247 733 kr | −308 537 kr | 6,21 mill kr | −451 402 kr | 6,66 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 6,5 mill kr (33 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 14 mill kr (72 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 480 000 kr
API og MCPGET /company/924925426/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924925426/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924925426",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 141590,
"operating_profit": -385072,
"net_profit": -665042,
"equity": 4365932,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 123665,
"operating_profit": -436238,
"net_profit": -364434,
"equity": -69694,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924925426" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Eileen II Sail Charter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Eileen II Sail Charter AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Eileen II Sail Charter AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 15.12.2023API og MCPGET /company/924925426/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924925426/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924925426",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924925426" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Eileen II Sail Charter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Eileen II Sail Charter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Marchfirst Invest AS100 %
- Marchfirst Management AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marchfirst Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924925426/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924925426/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924925426",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MARCHFIRST INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924925426" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Eileen II Sail Charter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Eileen II Sail Charter AS eier Marchfirst Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Eileen II Sail Charter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Marchfirst Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/924925426/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924925426/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924925426",
"chain": [
{ "org_no": "925069779", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924925426", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924925426" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Eileen II Sail Charter AS?
Hvem eier Eileen II Sail Charter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Eileen II Sail Charter AS | BEDR | Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr | Oslo | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2023 | Styre ↗ |
| 17.7.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924925426/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924925426/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924925426",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924925426" })Spør AI-assistenten
Når leverte Eileen II Sail Charter AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Eileen II Sail Charter AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Eileen II Sail Charter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 32,6 % |
| Likviditetsgrad | 30,02 | 1,24 |
| Gjeldsgrad | 3,59 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | -15,2 % | 5,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924925426/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924925426/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924925426",
"nace_code": "77.210",
"industry_count": 269,
"revenue": { "value": 141590, "percentile": 0.3977 },
"operating_margin": { "value": -2.7196, "percentile": 0.0813 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924925426" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Eileen II Sail Charter AS blant de 269 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Eileen II Sail Charter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Eileen II Sail Charter AS blant de største selskapene innen utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+34 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Eileen II Sail Charter AS
Hvor stor er bransjen Eileen II Sail Charter AS tilhører?
Eileen II Sail Charter AS er ett av 43 selskaper innen utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr i Oslo, og ett av 604 på landsbasis.
Hvor lenge har Eileen II Sail Charter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Eileen II Sail Charter AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Er Eileen II Sail Charter AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Eileen II Sail Charter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Eileen II Sail Charter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Marchfirst Invest AS største eier i Eileen II Sail Charter AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Eileen II Sail Charter AS for i 2025?
I 2025 omsatte Eileen II Sail Charter AS for 141 590 kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 665 042 kr.
Hvor mye egenkapital har Eileen II Sail Charter AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Eileen II Sail Charter AS en egenkapital på 4,37 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 21,8 %.
Hvor stor aksjekapital har Eileen II Sail Charter AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Eileen II Sail Charter AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Eileen II Sail Charter AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvorfor har ikke Eileen II Sail Charter AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Eileen II Sail Charter AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.