G&m Transport
- Omsetning
- 2,5 mill
- +18,3 %
- Resultat
- 134 526
- 6 års regnskap
Om G&m Transport
G&m Transport er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Thomas Mareno Gabrielsen er daglig leder, og Thomas Mareno Gabrielsen er styreleder. I 2024 hadde G&m Transport en omsetning på 2,46 mill kr, en økning på 18 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 134 526 kr. Egenkapitalen var −162 099 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Thomas Mareno Gabrielsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 81 innen detaljhandel med motorvogner i Sarpsborg, og ett av 5 303 i Norge. Det ble etablert samme år som 286 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Salg av personbiler, nye og brukte. Transport av gods på vei.
Formål
Andre post- og budtjenester.
API og MCPGET /company/924922060
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924922060" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924922060",
"name": "G&M TRANSPORT",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.810",
"nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SARPSBORG", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924922060" })Spør AI-assistenten
Hva driver G&m Transport med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over G&m Transport: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er G&m Transport registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +18,3 % fra 2023 · +536,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,46 mill kr | 162 123 kr | 134 526 kr | 254 968 kr | −162 099 kr | 417 067 kr |
| 2023 | 2,08 mill kr | −311 222 kr | −335 356 kr | 441 025 kr | −296 625 kr | 737 650 kr |
| 2022 | 130 362 kr | 8 786 kr | 8 730 kr | 531 184 kr | 152 737 kr | 378 447 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| 2020 | 386 000 kr | 178 315 kr | 137 237 kr | 582 315 kr | 167 237 kr | 415 077 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/924922060/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924922060/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924922060",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 2455575,
"operating_profit": 162123,
"net_profit": 134526,
"equity": -162099,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 2075183,
"operating_profit": -311222,
"net_profit": -335356,
"equity": -296625,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924922060" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til G&m Transport fra 2023 til 2024?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til G&m Transport de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for G&m Transport per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 08.02.2024Styre
2Sist endret 08.02.2024API og MCPGET /company/924922060/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924922060/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924922060",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924922060" })Spør AI-assistenten
List alle roller i G&m Transport: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i G&m Transport?
Hvem er daglig leder og styreleder i G&m Transport?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Daniel Andreassen Hansenhadde 10 %
- Thomas Mareno Gabrielsen90 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Thomas Mareno Gabrielsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924922060/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924922060/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924922060",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924922060" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har G&m Transport, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier G&m Transport, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| G&m Transport | BEDR | Detaljhandel med motorvogner | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.2.2024 | Signatur ↗ |
| 8.2.2024 | Styre ↗ |
| 8.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.5.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.5.2023 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924922060/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924922060/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924922060",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924922060" })Spør AI-assistenten
Når ble G&m Transport sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte G&m Transport sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i G&m Transport sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:53.200 Andre post- og budtjenester→47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 46,9 % av driftsinntektene — 40,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 5,5 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | -63,6 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,79 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,3 % | +4,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 46,9 % | 6,6 % |
| Annen driftskostnad | 44,7 % | 7,0 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924922060/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924922060/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924922060",
"nace_code": "47.810",
"industry_count": 3314,
"revenue": { "value": 2455575, "percentile": 0.5043 },
"operating_margin": { "value": 0.066, "percentile": 0.7287 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924922060" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger G&m Transport blant de 3314 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til G&m Transport sammenlignet med andre i bransjen?
Er G&m Transport blant de største selskapene innen detaljhandel med motorvogner?
Godkjenninger og registre
G&m Transport har status «Ikke godkjent» i Arbeidstilsynets bilpleieregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Investeringer
G&M TRANSPORT eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Grålum Bil AS | Sarpsborg | 50,0 % | 2024 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om G&m Transport
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som G&m Transport?
Det er registrert 5 303 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 81 i Sarpsborg.
Er G&m Transport et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 286 andre selskaper i bransjen etablert.
Går G&m Transport bedre enn andre i bransjen?
G&m Transport hadde en driftsmargin på 6,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,2 % for detaljhandel med motorvogner.
Er G&m Transport et aktivt selskap?
G&m Transport er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver G&m Transport med?
G&m Transport driver innen detaljhandel med motorvogner, med NACE-kode 47.810 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg av personbiler, nye og brukte.
Hvem er daglig leder i G&m Transport?
Daglig leder i G&m Transport er Thomas Mareno Gabrielsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak G&m Transport?
Største aksjonær i G&m Transport er Thomas Mareno Gabrielsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med G&m Transport?
I 2024 omsatte G&m Transport for 2,46 mill kr, opp 18 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 134 526 kr.
Hva er driftsresultatet til G&m Transport?
I 2024 hadde G&m Transport et driftsresultat på 162 123 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 6,6 %.
Hvor solid er balansen til G&m Transport?
Egenkapitalen i G&m Transport var −162 099 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på −63,6 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.