Stensrud Forvaltning AS
- Omsetning
- 643 392
- +20,3 %
- Resultat
- 2 549
- 7 års regnskap
Om Stensrud Forvaltning AS
Stensrud Forvaltning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lier, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Håkon Stensrud er styrets leder. I 2025 hadde Stensrud Forvaltning AS en omsetning på 643 392 kr, en økning på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2 549 kr. Egenkapitalen var 816 134 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Håkon Stensrud med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 339 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lier, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, utvikling og utleie av fast eiendom. Alt innen tømrertjenester.
API og MCPGET /company/924776889
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924776889" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924776889",
"name": "STENSRUD FORVALTNING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LIER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924776889" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lier holder Stensrud Forvaltning AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stensrud Forvaltning AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stensrud Forvaltning AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +20,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 643 392 kr | 312 382 kr | 2 549 kr | 6,73 mill kr | 816 134 kr | 5,91 mill kr |
| 2024 | 534 750 kr | 22 494 kr | −315 562 kr | 6,68 mill kr | 813 584 kr | 5,87 mill kr |
| 2023 | 349 522 kr | −679 331 kr | −959 892 kr | 6,51 mill kr | −1,87 mill kr | 8,38 mill kr |
| 2022 | 33 000 kr | −810 931 kr | −940 961 kr | 5,84 mill kr | −910 961 kr | 6,75 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 30 000 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/924776889/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924776889/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924776889",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 643392, "operating_profit": 312382, "net_profit": 2549, "equity": 816134, … },
{ "year": 2024, "revenue": 534750, "operating_profit": 22494, "net_profit": -315562, "equity": 813584, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924776889" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stensrud Forvaltning AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stensrud Forvaltning AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stensrud Forvaltning AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 17.03.2020Regnskapsfører
1Sist endret 24.04.2026API og MCPGET /company/924776889/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924776889/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924776889",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924776889" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stensrud Forvaltning AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stensrud Forvaltning AS?
Hvem er regnskapsfører for Stensrud Forvaltning AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håkon Stensrud | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924776889/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924776889/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924776889",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924776889" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stensrud Forvaltning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stensrud Forvaltning AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stensrud Forvaltning AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lier | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.1.2025 | Kapital ↗ |
| 28.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924776889/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924776889/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924776889",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924776889" })Spør AI-assistenten
Når ble Stensrud Forvaltning AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stensrud Forvaltning AS sist godkjent årsregnskap?
Har Stensrud Forvaltning AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Endring i roller og styre+AJ ØKONOMI OG REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 12,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 7,25 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,3 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924776889/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924776889/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924776889",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 643392, "percentile": 0.5285 },
"operating_margin": { "value": 0.4855, "percentile": 0.566 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924776889" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stensrud Forvaltning AS på i bransjen?
Hvor ligger Stensrud Forvaltning AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stensrud Forvaltning AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
STENSRUD FORVALTNING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Pingu AS | Bærum | 33,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stensrud Forvaltning AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stensrud Forvaltning AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 339 i Lier.
Er Stensrud Forvaltning AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 603 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stensrud Forvaltning AS i Enhetsregisteret?
Stensrud Forvaltning AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Stensrud Forvaltning AS?
Stensrud Forvaltning AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Stensrud Forvaltning AS?
Største aksjonær i Stensrud Forvaltning AS er Håkon Stensrud med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Stensrud Forvaltning AS?
I 2025 omsatte Stensrud Forvaltning AS for 643 392 kr, opp 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2 549 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stensrud Forvaltning AS?
Stensrud Forvaltning AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Stensrud Forvaltning AS?
Forretningsadressen til Stensrud Forvaltning AS er Ringeriksveien 361, 3406, TRANBY i Lier kommune.
Er Stensrud Forvaltning AS registrert i MVA-registeret?
Stensrud Forvaltning AS er registrert i MVA-registeret (siden 2026) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.