Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →

Om Stenvåg Invest AS

Stenvåg Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Geir Stenvåg er styrets leder. I 2025 hadde Stenvåg Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 993 048 kr. Egenkapitalen var 6,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Aina Stenvåg med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr i Ringsaker, og ett av 326 i Norge. Det ble etablert samme år som 6 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (65 %).

Aktivitet

Investering i aksjer og verdipapirer.

Formål

Investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer, andeler i selskap etter selskapsloven og utenlandske selskaper, obligasjoner, fast eiendom, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/924763744

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924763744" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924763744",
  "name": "STENVÅG INVEST AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "32.500",
  "nace_desc": "Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "924763744" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Stenvåg Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Stenvåg Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Stenvåg Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler8,29 mill kr
Anleggsmidler84 %6,93 mill krOmløpsmidler16 %1,36 mill kr
Egenkapital og gjeld8,29 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 krOpptjent egenkapital74 %6,17 mill krKortsiktig gjeld24 %2,02 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader40 013 kr
Finansinntekter1,30 mill kr
Netto finans1,30 mill kr
Ordinært resultat før skatt1,26 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−40 013 kr993 048 kr8,29 mill kr6,27 mill kr2,02 mill kr
20240 kr−43 311 kr−42 885 kr5,78 mill kr5,28 mill kr500 000 kr
20230 kr−30 791 kr2,12 mill kr6,49 mill kr5,32 mill kr1,17 mill kr
20220 kr−14 577 kr−14 264 kr3,23 mill kr3,20 mill kr25 570 kr
20210 kr−12 637 kr−12 622 kr3,24 mill kr3,22 mill kr25 570 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/924763744/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924763744/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924763744",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -40013, "net_profit": 993048, "equity": 6272897, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -43311, "net_profit": -42885, "equity": 5279849, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "924763744" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Stenvåg Invest AS i 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stenvåg Invest AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stenvåg Invest AS per år.

Roller og styre5

Styre

2Sist endret 16.03.2020
Geir Stenvåg(f. 1970)
Styrets lederSignaturProkura
Aina Stenvåg(f. 1970)
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

2Sist endret 22.09.2022
Regnskapsfører
repr. DALA ØKONOMI ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. HEDMARK REGNSKAP & ØKONOMI ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 18.09.2023
Revisor
repr. SØR-HEDMARK REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/924763744/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924763744/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924763744",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "924763744" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Stenvåg Invest AS?
  • List alle roller i Stenvåg Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stenvåg Invest AS?

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Aina StenvågPersonOrdinære aksjer50.0 %35
Geir StenvågPersonOrdinære aksjer50.0 %35

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/924763744/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924763744/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924763744",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "924763744" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stenvåg Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Stenvåg Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Stenvåg Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Kunngjøringer15

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/924763744/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924763744/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924763744",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924763744" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stenvåg Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stenvåg Invest AS sist godkjent årsregnskap?
  • Har Stenvåg Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel75,6 %45,4 %
Likviditetsgrad0,671,92
Gjeldsgrad0,320,85
Egenkapitalrentabilitet15,8 %14,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/924763744/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924763744/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924763744",
  "nace_code": "32.500",
  "industry_count": 211,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "924763744" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Stenvåg Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Stenvåg Invest AS blant de største selskapene innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr?
  • Hvor solid er Stenvåg Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Investeringer

STENVÅG INVEST AS eier aksjer i 4 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Buttekvernvegen ASRingsaker100.0 %20232025Aktiv
Elektromedisinsk Service ASRingsaker100.0 %20202025Aktiv
Service Og Montasje ASRingsaker51.0 %20232025Aktiv
Stenvåg Bygg Og Eiendom ASRingsaker50.0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Stenvåg Invest AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stenvåg Invest AS?

Det er registrert 326 selskaper i Norge innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr, hvorav 3 i Ringsaker.

Er Stenvåg Invest AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 28 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Stenvåg Invest AS?

Stenvåg Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Stenvåg Invest AS?

Geir Stenvåg er registrert som styreleder i Stenvåg Invest AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak Stenvåg Invest AS?

Største aksjonær i Stenvåg Invest AS er Aina Stenvåg med 50 % av aksjene, fulgt av Geir Stenvåg (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvilke datterselskaper har Stenvåg Invest AS?

Stenvåg Invest AS har 3 registrerte datterselskaper: Elektromedisinsk Service AS, Buttekvernvegen AS og Service Og Montasje AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.

Hvordan går det økonomisk med Stenvåg Invest AS?

I 2025 omsatte Stenvåg Invest AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 993 048 kr.

Hvor solid er balansen til Stenvåg Invest AS?

Egenkapitalen i Stenvåg Invest AS var 6,27 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 75,6 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Stenvåg Invest AS?

Stenvåg Invest AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 70 aksjer.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet