Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Narvik Slalåmklubb

Org.nr 924749636www.nsk.no
Omsetning
1,5 mill
+3,4 %
Resultat
167 490
−59,9 %
Mer

Om Narvik Slalåmklubb

Narvik Slalåmklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Narvik, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1957 og har vært i drift i 69 år. John Christian Eriksson er styrets leder. I 2022 hadde Narvik Slalåmklubb en omsetning på 1,47 mill kr, en økning på 3 % fra 2021. Selskapet endte året med et overskudd på 167 490 kr. Egenkapitalen var 2,04 mill kr ved utgangen av 2022. Selskapet er ett av 83 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Narvik, og ett av 14 043 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Sport og idrett ellers

API og MCPGET /company/924749636

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924749636" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924749636",
  "name": "NARVIK SLALÅMKLUBB",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "93.120",
  "nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "NARVIK", "county": "NORDLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "924749636" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Narvik Slalåmklubb med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Narvik Slalåmklubb: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Narvik Slalåmklubb registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2022 · +3,4 % fra 2021 · −4,1 % over 3 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20221,47 mill kr165 788 kr167 490 kr2,59 mill kr2,04 mill kr550 144 kr
20211,42 mill kr418 225 kr417 768 kr2,51 mill kr1,87 mill kr642 881 kr
20201,91 mill kr779 921 kr771 812 kr1,88 mill kr1,45 mill kr425 481 kr
20191,53 mill kr−17 647 kr−23 267 kr1,27 mill kr682 303 kr587 891 kr

Balanse

2022
Eiendeler2,59 mill kr
Anleggsmidler43 %1,12 mill krOmløpsmidler57 %1,47 mill kr
Egenkapital og gjeld2,59 mill kr
Opptjent egenkapital79 %2,04 mill krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld21 %550 144 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,30 mill kr
Finansinntekter1 702 kr
Netto finans1 702 kr
Ordinært resultat før skatt167 490 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2022-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 71 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

API og MCPGET /company/924749636/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924749636/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924749636",
  "years": [
    {
      "year": 2022,
      "revenue": 1470459,
      "operating_profit": 165788,
      "net_profit": 167490,
      "equity": 2039373,
      …
    },
    {
      "year": 2021,
      "revenue": 1421913,
      "operating_profit": 418225,
      "net_profit": 417768,
      "equity": 1871883,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "924749636" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Narvik Slalåmklubb de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Narvik Slalåmklubb per år.
  • Hvordan har omsetningen til Narvik Slalåmklubb utviklet seg fra 2019 til 2022?

Roller og styre9

Styre

8Sist endret 04.05.2026
Styrets lederSignatur
Ingeborg Sand Øgård(f. 1978)
StyremedlemSignatur
Kristian Andreassen(f. 1971)
StyremedlemSignatur
Monica Sandbakk(f. 1978)
StyremedlemSignatur
Dag-Arne Arnesen Wensel(f. 1969)
StyremedlemSignatur
Lars Mikkelborg Vollen(f. 1977)
StyremedlemSignatur
Andrea Linnea Fagerli(f. 1985)
StyremedlemSignatur
Andreas Sørensen(f. 1989)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 06.07.2026
Regnskapsfører
repr. AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte juli 2026
API og MCPGET /company/924749636/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924749636/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924749636",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "924749636" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Narvik Slalåmklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Narvik Slalåmklubb?
  • Hvem er regnskapsfører for Narvik Slalåmklubb?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Narvik SlalomklubbBEDRAktiviteter i idrettslag og -klubberNarvik−

Kunngjøringer5

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/924749636/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924749636/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924749636",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2023-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2022-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924749636" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Narvik Slalåmklubb sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Narvik Slalåmklubb i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Narvik Slalåmklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR AS(Regnskapsfører)−ALFA ØKONOMI AS(Regnskapsfører)
  2. Endring i roller og styre
  3. Endring i roller og styre
    +Andreas Sørensen(Styremedlem)−Marit Solback Sund(Styremedlem)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2022Bransjemedian
Egenkapitalandel78,8 %80,8 %
Likviditetsgrad2,673,00
Gjeldsgrad0,270,18
Egenkapitalrentabilitet8,2 %6,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/924749636/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924749636/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924749636",
  "nace_code": "93.120",
  "industry_count": 824,
  "revenue": { "value": 1470459, "percentile": 0.4593 },
  "operating_margin": { "value": 0.1127, "percentile": 0.6967 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "924749636" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Narvik Slalåmklubb sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Narvik Slalåmklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
  • Hvor solid er Narvik Slalåmklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Investeringer

NARVIK SLALÅMKLUBB eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Narvik Alpin ASNarvik33,3 %20192024Slettet

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Narvik Slalåmklubb

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Narvik Slalåmklubb?

Det er registrert 14 043 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 83 i Narvik.

Er Narvik Slalåmklubb et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1957, som er lenger enn 79 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Narvik Slalåmklubb et aktivt selskap?

Narvik Slalåmklubb er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Narvik Slalåmklubb?

Narvik Slalåmklubb er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.

Hva er omsetningen til Narvik Slalåmklubb?

Siste tilgjengelige regnskap (2022) viser en omsetning på 1,47 mill kr, opp 3 % fra 2021. Egenkapitalen var 2,04 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Narvik Slalåmklubb?

Egenkapitalen i Narvik Slalåmklubb var 2,04 mill kr i 2022-regnskapet, med en egenkapitalandel på 78,8 % av totalkapitalen.

Hva er organisasjonsnummeret til Narvik Slalåmklubb?

Organisasjonsnummeret til Narvik Slalåmklubb er 924 749 636. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 20.02.1995.

Hvem fører regnskapet til Narvik Slalåmklubb?

Amesto Accounthouse Sør AS er registrert som regnskapsfører for Narvik Slalåmklubb.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Nordland