Sameiet Malmheim
Org.nr 924740183
Om Sameiet Malmheim
Sameiet Malmheim er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Arild Øystein Brataas er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Malmheim en omsetning på 865 834 kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 100 524 kr. Egenkapitalen var 555 581 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 908 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger, og ett av 47 195 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 343 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
API og MCPGET /company/924740183
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924740183" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924740183",
"name": "SAMEIET MALMHEIM",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924740183" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sameiet Malmheim med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sameiet Malmheim: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sameiet Malmheim registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 865 834 kr | 81 139 kr | 100 524 kr | 666 187 kr | 555 581 kr | 110 606 kr |
| 2024 | 808 838 kr | 193 529 kr | 206 630 kr | 562 184 kr | 455 057 kr | 107 126 kr |
| 2023 | 754 812 kr | 112 709 kr | 116 987 kr | 356 078 kr | 248 427 kr | 107 651 kr |
| 2022 | 596 736 kr | 50 975 kr | 51 792 kr | 261 441 kr | 131 441 kr | 130 000 kr |
| 2021 | 488 205 kr | 24 275 kr | 24 308 kr | 280 577 kr | 79 648 kr | 200 928 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 85 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
API og MCPGET /company/924740183/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924740183/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924740183",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 865834, "operating_profit": 81139, "net_profit": 100524, "equity": 555581, … },
{ "year": 2024, "revenue": 808838, "operating_profit": 193529, "net_profit": 206630, "equity": 455057, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924740183" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sameiet Malmheim i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sameiet Malmheim fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sameiet Malmheim de siste årene.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 14.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 11.03.2020Revisor
1Sist endret 11.03.2020Forretningsfører
1Sist endret 10.06.2021API og MCPGET /company/924740183/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924740183/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924740183",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924740183" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sameiet Malmheim?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sameiet Malmheim?
List alle roller i Sameiet Malmheim: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Malmheim | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Stavanger | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Styre ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2022 | Styre ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2021 | Styre ↗ |
| 11.3.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924740183/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924740183/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924740183",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924740183" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sameiet Malmheim sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sameiet Malmheim i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sameiet Malmheim sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 83,4 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,02 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,1 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924740183/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924740183/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924740183",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 865834, "percentile": 0.3422 },
"operating_margin": { "value": 0.0937, "percentile": 0.3657 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924740183" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sameiet Malmheim blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Malmheim sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sameiet Malmheim blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1082 til på samme adresse →Ofte spurt om Sameiet Malmheim
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sameiet Malmheim?
Det er registrert 47 195 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 1 908 i Stavanger.
Er Sameiet Malmheim et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 343 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Sameiet Malmheim et aktivt selskap?
Sameiet Malmheim er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Sameiet Malmheim?
Sameiet Malmheim driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.
Hva slags selskap er Sameiet Malmheim?
Sameiet Malmheim er registrert som Eierseksjonssameie (ESEK).
Hvem sitter i styret i Sameiet Malmheim?
Arild Øystein Brataas er registrert som styreleder i Sameiet Malmheim, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Sameiet Malmheim?
I 2025 omsatte Sameiet Malmheim for 865 834 kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 100 524 kr.
Hva er driftsresultatet til Sameiet Malmheim?
I 2025 hadde Sameiet Malmheim et driftsresultat på 81 139 kr.
Hvor ligger Sameiet Malmheim?
Forretningsadressen til Sameiet Malmheim er c/o Bate boligbyggelag Zetlitzveien 2, 4017, STAVANGER i Stavanger kommune.
Hvem er revisor for Sameiet Malmheim?
Sameiet Malmheim bruker Bate Boligbyggelag som regnskapsfører og Kpmg AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.