Semyamed AS
Org.nr 924685476
Om Semyamed AS
Semyamed AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stange, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Allmennlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Oddvar Ådnanes er daglig leder, og Oddvar Ådnanes er styreleder. I 2025 hadde Semyamed AS en omsetning på 3,72 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,08 mill kr. Egenkapitalen var 30 694 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Semya Kapital AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 53 innen allmennlegetjenester i Stange, og ett av 16 632 i Norge. Det ble etablert samme år som 885 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Allmennlegevirksomhet.
Formål
Allmennmedisinsk behandling, kurs-, foredrags- og undervisningsvirksomhet, utarbeidelse av spesialisterklæringer, sakkyndige oppdrag og annen konsulentvirksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,72 mill kr | 1,39 mill kr | 1,08 mill kr | 2,10 mill kr | 30 694 kr | 2,07 mill kr |
| 2024 | 3,68 mill kr | 1,29 mill kr | 990 208 kr | 2,13 mill kr | 30 633 kr | 2,10 mill kr |
| 2023 | 3,65 mill kr | 1,20 mill kr | 912 798 kr | 2,11 mill kr | 33 425 kr | 2,08 mill kr |
| 2022 | 3,29 mill kr | 986 527 kr | 753 830 kr | 2,00 mill kr | 30 127 kr | 1,97 mill kr |
| 2021 | 2,98 mill kr | 1,07 mill kr | 830 934 kr | 2,66 mill kr | 1,27 mill kr | 1,39 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 30 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 85 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 13.03.2020Styre
2Sist endret 13.03.2020Regnskapsfører
1Sist endret 03.03.2021Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Semya Kapital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Semyamed AS | BEDR | Allmennlegetjenester | Stange | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 29,9 % av driftsinntektene — 13,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 37,3 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 28,9 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | 1,5 % | 44,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,10 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 67,36 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3511,1 % | 20,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,2 % | +2,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 29,9 % | 43,5 % |
| Annen driftskostnad | 28,8 % | 34,9 % |
| Avskrivninger | 4,0 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
SEMYAMED AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Legehuset Nova AS | Hamar | 16.7 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Semyamed AS
Hvor stor er bransjen Semyamed AS tilhører?
Semyamed AS er ett av 53 selskaper innen allmennlegetjenester i Stange, og ett av 16 632 på landsbasis.
Hvor lenge har Semyamed AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Semyamed AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Semyamed AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for allmennlegetjenester er en driftsmargin på 7,5 %. Semyamed AS lå på 37,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Semyamed AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Semyamed AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Semyamed AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Semyamed AS?
Oddvar Ådnanes er registrert som daglig leder i Semyamed AS.
Hvem eier Semyamed AS?
Semyamed AS eies i hovedsak av Semya Kapital AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Semyamed AS?
Selskapet er datterselskap av Semya Kapital AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Semyamed AS for i 2025?
I 2025 omsatte Semyamed AS for 3,72 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,08 mill kr.
Hvor solid er økonomien i Semyamed AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Semyamed AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.