Growthlift AS
- Omsetning
- 39,6 mill
- −38,3 %
- Resultat
- 7,0 mill
- 5 års regnskap
Om Growthlift AS
Growthlift AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Mathias Hell er daglig leder, og Trond Adrian Frost er styreleder. I 2025 hadde Growthlift AS en omsetning på 39,64 mill kr, en nedgang på 38 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 7,03 mill kr. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Target Holding AS med 59,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 195 innen reklamebyråvirksomhet i Lillestrøm, og ett av 11 043 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Tilby virksomheter hjelp til online markedsføring og salg av sine varer og tjenester, herunder affilitate marketing.
API og MCPGET /company/924547952
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924547952" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924547952",
"name": "GROWTHLIFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.110",
"nace_desc": "Reklamebyråvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924547952" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Growthlift AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Growthlift AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Growthlift AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · −38,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,64 mill kr | 8,96 mill kr | 7,03 mill kr | 7,23 mill kr | 1,20 mill kr | 6,03 mill kr |
| 2024 | 64,20 mill kr | −4,19 mill kr | −3,46 mill kr | 23,56 mill kr | −5,82 mill kr | 29,38 mill kr |
| 2023 | 79,42 mill kr | −10 651 kr | −1,75 mill kr | 22,21 mill kr | −2,37 mill kr | 24,57 mill kr |
| 2020 | 10,78 mill kr | 344 538 kr | 212 858 kr | 7,17 mill kr | 242 858 kr | 6,92 mill kr |
| 2019 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 72 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 17 000 kr
API og MCPGET /company/924547952/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924547952/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924547952",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 39636882,
"operating_profit": 8962987,
"net_profit": 7025290,
"equity": 1200472,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 64197324,
"operating_profit": -4187983,
"net_profit": -3457473,
"equity": -5824818,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924547952" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Growthlift AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Growthlift AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Growthlift AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 29.03.2023Styre
3Sist endret 27.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 24.10.2022Revisor
1Sist endret 28.12.2021API og MCPGET /company/924547952/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924547952/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924547952",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924547952" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Growthlift AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Growthlift AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Growthlift AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Stian Longva AS6,5 %
- Target Holding AS64,1 % → 59,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Target Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 59,9 % | 192 240 |
| Terre Oy | Selskap | Ordinære aksjer | 9,0 % | 28 836 |
| Cbnc Capital Solution Limited | Selskap | Ordinære aksjer | 7,0 % | 22 387 |
| Q-Free Trading Limited | Selskap | Ordinære aksjer | 7,0 % | 22 387 |
| Stian Longva AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,5 % | 20 856 |
| Naicorp Inc. Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 11 214 |
| Justyna Spytek | Person | Ordinære aksjer | 2,3 % | 7 463 |
| Pawet Lebiedzinski | Person | Ordinære aksjer | 2,3 % | 7 463 |
| Max Floden | Person | Ordinære aksjer | 1,3 % | 4 005 |
| Jouni Miettinen | Person | Ordinære aksjer | 0,8 % | 2 403 |
11 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924547952/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924547952/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924547952",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TARGET HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 59.91, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TERRE OY", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8.99, "year": 2025, … },
…
],
"total": 11
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924547952" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Growthlift AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Growthlift AS eier Target Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Growthlift AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 4 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Target Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/924547952/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924547952/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924547952",
"chain": [
{ "org_no": "925596523", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "911875586", "owner_pct": 53.6, … },
{ "org_no": "913083520", "owner_pct": 66.66, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924547952" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Growthlift AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Growthlift AS?
Hvem eier Growthlift AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Growthlift AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.3.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 26.3.2026 | Styre ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2025 | Styre ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924547952/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924547952/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924547952",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-29", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924547952" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Growthlift AS sist endret?
Har Growthlift AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Growthlift AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:CIRCLEWISE AS→GROWTHLIFT AS
- Endring i roller og styre−Lasse Jaakko Järvinen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 72,1 % av driftsinntektene — 39,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,6 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 17,7 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 16,6 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,43 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 5,03 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 585,2 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -38,3 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 72,1 % | 32,6 % |
| Annen driftskostnad | 4,6 % | 18,3 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924547952/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924547952/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924547952",
"nace_code": "73.110",
"industry_count": 2942,
"revenue": { "value": 39636882, "percentile": 0.9746 },
"operating_margin": { "value": 0.2261, "percentile": 0.8059 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924547952" })Spør AI-assistenten
Er Growthlift AS blant de største selskapene innen reklamebyråvirksomhet?
Hvor solid er Growthlift AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Growthlift AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Lillestrøm
1 000+ til i Lillestrøm →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Growthlift AS
Hvor stor er bransjen Growthlift AS tilhører?
Growthlift AS er ett av 195 selskaper innen reklamebyråvirksomhet i Lillestrøm, og ett av 11 043 på landsbasis.
Hvor lenge har Growthlift AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Growthlift AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Growthlift AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Growthlift AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Growthlift AS?
Growthlift AS er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet (næringskode 73.110). Registrert aktivitet: Tilby virksomheter hjelp til online markedsføring og salg av sine varer og tjenester, herunder affilitate marketing.
Hvem leder Growthlift AS?
Mathias Hell er registrert som daglig leder i Growthlift AS.
Hvem er største aksjonær i Growthlift AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Target Holding AS største eier i Growthlift AS med 59,9 % av aksjene. Nest størst er Terre Oy med 9 %.
Hva omsatte Growthlift AS for i 2025?
I 2025 omsatte Growthlift AS for 39,64 mill kr, ned 38 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 7,03 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Growthlift AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Growthlift AS en egenkapital på 1,20 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 16,6 %.
Hvor solid er økonomien i Growthlift AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Growthlift AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Growthlift AS?
Growthlift AS har org.nr 924 547 952 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.