Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sveins Malerservice AS

Org.nr 924499524
Omsetning
1,9 mill
+20,2 %
Resultat
412 733
+92,4 %
Mer

Om Sveins Malerservice AS

Sveins Malerservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Modum, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Svein Tore Skinstad er daglig leder, og Svein Tore Skinstad er styreleder. I 2025 hadde Sveins Malerservice AS en omsetning på 1,91 mill kr, en økning på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 412 733 kr. Egenkapitalen var 2,31 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er St 1 Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen maler- og glassarbeid i Modum, og ett av 4 958 i Norge. Det ble etablert samme år som 263 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Alt innen maling ute og inne, sparkling, tapetsering, gulvavretting, gulvbelegg, laminatgulv, parkett og heltregulv, og det som naturlig hører sammen med dette, samt investering i andre selskaper.

API og MCPGET /company/924499524

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924499524" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924499524",
  "name": "SVEINS MALERSERVICE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.340",
  "nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "MODUM", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "924499524" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Sveins Malerservice AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Sveins Malerservice AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Sveins Malerservice AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +20,2 % fra 2024 · −40,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,91 mill kr529 144 kr412 733 kr3,53 mill kr2,31 mill kr1,23 mill kr
20241,59 mill kr272 077 kr214 534 kr2,96 mill kr2,31 mill kr649 870 kr
20232,07 mill kr223 875 kr173 990 kr2,71 mill kr2,30 mill kr418 619 kr
20224,12 mill kr1,14 mill kr888 375 kr2,82 mill kr2,29 mill kr524 752 kr
20213,20 mill kr657 482 kr518 119 kr1,84 mill kr1,40 mill kr433 997 kr

Balanse

2025
Eiendeler3,53 mill kr
Anleggsmidler93 %3,27 mill krOmløpsmidler7 %260 324 kr
Egenkapital og gjeld3,53 mill kr
Innskutt egenkapital1 %24 430 krOpptjent egenkapital65 %2,28 mill krKortsiktig gjeld35 %1,23 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,38 mill kr
Ordinært resultat før skatt529 144 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 27 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
1 mill kr (29 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
420 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/924499524/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924499524/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924499524",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1905640,
      "operating_profit": 529144,
      "net_profit": 412733,
      "equity": 2305654,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1585995,
      "operating_profit": 272077,
      "net_profit": 214534,
      "equity": 2311420,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "924499524" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sveins Malerservice AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sveins Malerservice AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Sveins Malerservice AS i 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 21.04.2021
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 28.01.2020
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 28.01.2020
Regnskapsfører
repr. ACCOUNT REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/924499524/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924499524/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924499524",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "924499524" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Sveins Malerservice AS?
  • List alle roller i Sveins Malerservice AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sveins Malerservice AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
St 1 Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/924499524/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924499524/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924499524",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "ST 1 HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "924499524" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Sveins Malerservice AS eier St 1 Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Sveins Malerservice AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sveins Malerservice AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sveins Malerservice ASBEDRMaler- og glassarbeidModum−

Kunngjøringer10

API og MCPGET /company/924499524/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924499524/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924499524",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924499524" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Sveins Malerservice AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Sveins Malerservice AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sveins Malerservice AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel65,2 %34,4 %
Likviditetsgrad0,211,42
Gjeldsgrad0,531,24
Egenkapitalrentabilitet17,9 %18,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/924499524/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/924499524/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "924499524",
  "nace_code": "43.340",
  "industry_count": 1654,
  "revenue": { "value": 1905640, "percentile": 0.4912 },
  "operating_margin": { "value": 0.2777, "percentile": 0.9075 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "924499524" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Sveins Malerservice AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sveins Malerservice AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Sveins Malerservice AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Sveins Malerservice AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sveins Malerservice AS?

Det er registrert 4 958 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 22 i Modum.

Er Sveins Malerservice AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 263 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Sveins Malerservice AS et aktivt selskap?

Sveins Malerservice AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Sveins Malerservice AS med?

Sveins Malerservice AS driver innen maler- og glassarbeid, med NACE-kode 43.340 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Alt innen maling ute og inne, sparkling, tapetsering, gulvavretting, gulvbelegg, laminatgulv, parkett og heltregulv, og det som naturlig hører sammen med dette, samt investering i andre selskaper.

Hvem er daglig leder i Sveins Malerservice AS?

Daglig leder i Sveins Malerservice AS er Svein Tore Skinstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Sveins Malerservice AS?

Sveins Malerservice AS eies i hovedsak av St 1 Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Sveins Malerservice AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,91 mill kr, opp 20 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,31 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Sveins Malerservice AS?

Egenkapitalen i Sveins Malerservice AS var 2,31 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 65,2 % av totalkapitalen.

Hvor ligger Sveins Malerservice AS?

Forretningsadressen til Sveins Malerservice AS er Melumveien 64, 3340, ÅMOT i Modum kommune.

Er Sveins Malerservice AS registrert i MVA-registeret?

Sveins Malerservice AS er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud