Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Cava Cruise Control AS

Org.nr 924426810

Om Cava Cruise Control AS

Cava Cruise Control AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Undervisning ved godkjente trafikkskoler. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Greta Cavá er daglig leder, og Greta Cavá er styreleder. I 2025 hadde Cava Cruise Control AS en omsetning på 2,13 mill kr, en nedgang på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 146 045 kr. Egenkapitalen var −391 700 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Greta Cavá med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 108 innen undervisning ved godkjente trafikkskoler i Oslo, og ett av 1 124 i Norge. Det ble etablert samme år som 48 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).

Aktivitet

Kjøreskole.

Formål

Trafikkopplæring, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler954 442 kr
Anleggsmidler95 %907 555 krOmløpsmidler5 %46 887 kr
Egenkapital og gjeld954 442 kr
Innskutt egenkapital3 %30 000 krOpptjent egenkapital-44 %−421 700 krLangsiktig gjeld112 %1,07 mill krKortsiktig gjeld29 %276 248 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,88 mill kr
Finanskostnader102 481 kr
Netto finans−102 481 kr
Ordinært resultat før skatt146 045 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,13 mill kr248 526 kr146 045 kr954 442 kr−391 700 kr1,35 mill kr
20242,51 mill kr187 408 kr15 436 kr952 396 kr−537 745 kr1,49 mill kr
20232,19 mill kr−189 017 kr0 kr1,21 mill kr−553 181 kr1,76 mill kr
20222,60 mill kr−54 303 kr−192 244 kr1,98 mill kr−297 850 kr2,28 mill kr
20212,57 mill kr−153 911 kr−173 305 kr2,85 mill kr−103 710 kr2,95 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 16.01.2020
Greta Cavá(f. 1962)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 16.01.2020
Greta Cavá(f. 1962)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 05.05.2025
Regnskapsfører
repr. JO REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Greta CaváPersonOrdinære aksjer100.0 %30 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Cava Cruise Control ASBEDRUndervisning ved godkjente trafikkskolerOslo−

Kunngjøringer8

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 24,5 % av driftsinntektene — 28,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin11,7 %4,9 %
Resultatmargin6,9 %3,1 %
Egenkapitalandel-41,0 %30,9 %
Likviditetsgrad0,171,33
Omsetningsvekst (siste år)-15,1 %+4,5 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad8,8 %3,5 %
Lønnskostnad24,5 %53,4 %
Annen driftskostnad42,8 %26,8 %
Avskrivninger12,1 %6,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Ofte spurt om Cava Cruise Control AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Cava Cruise Control AS?

Det er registrert 1 124 selskaper i Norge innen undervisning ved godkjente trafikkskoler, hvorav 108 i Oslo.

Er Cava Cruise Control AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 48 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Cava Cruise Control AS?

Cava Cruise Control AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Cava Cruise Control AS?

Cava Cruise Control AS driver innen undervisning ved godkjente trafikkskoler, med NACE-kode 85.531 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøreskole.

Hvilken selskapsform har Cava Cruise Control AS?

Cava Cruise Control AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Cava Cruise Control AS?

Daglig leder i Cava Cruise Control AS er Greta Cavá, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Cava Cruise Control AS?

Cava Cruise Control AS eies i hovedsak av Greta Cavá (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Cava Cruise Control AS?

I 2025 omsatte Cava Cruise Control AS for 2,13 mill kr, ned 15 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 146 045 kr.

Hva er organisasjonsnummeret til Cava Cruise Control AS?

Cava Cruise Control AS har organisasjonsnummer 924 426 810. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Hvem fører regnskapet til Cava Cruise Control AS?

Jo Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Cava Cruise Control AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner