R2 Motor AS
Org.nr 924279567
Om R2 Motor AS
R2 Motor AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haram, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Rune Rødset er styrets leder. I 2025 hadde R2 Motor AS en omsetning på 1,08 mill kr, en nedgang på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 21,21K kr. Egenkapitalen var 35,89K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rune Rødset med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 180 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Haram, og ett av 74 125 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 884 andre selskaper i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Skaffe midler til aktivitet i motorsport via reklame. Kjøp og salg av motorsport relaterte varer og tjenester til firmaets formål.
Formål
Skaffe reklame midler til Rune Rødset sin aktivitet i motorsport. All aktivitet i firmaet vil ha dette som formål. Aktiviteten kan bestå av kjøp og salg av motorsport relaterte varer, utføre oppdrag for kunder i den hensikt at inntekt fra dette går til firmaets formål.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,08 mill kr | −20,62K kr | −21,21K kr | 128,88K kr | 35,89K kr | 93,00K kr |
| 2024 | 1,33 mill kr | 37,63K kr | 34,31K kr | 135,95K kr | 57,10K kr | 78,85K kr |
| 2023 | 936,75K kr | −22,89K kr | −25,25K kr | 121,48K kr | 22,79K kr | 98,69K kr |
| 2022 | 1,30 mill kr | 5 599 kr | 5 520 kr | 123,80K kr | 48,05K kr | 75,76K kr |
| 2021 | 720,87K kr | 4 488 kr | 3 396 kr | 75,99K kr | 42,53K kr | 33,47K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 90 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 18.12.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Rødset | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 60 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| R2 Motor AS | BEDR | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Haram | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.12.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 27,8 % | 87,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,45 | 4,15 |
| Gjeldsgrad | 2,59 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -59,1 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Haram
1 000+ til i Haram →Godt å vite om R2 Motor AS
Hvor stor er bransjen R2 Motor AS tilhører?
R2 Motor AS er ett av 180 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Haram, og ett av 74 125 på landsbasis.
Hvor lenge har R2 Motor AS eksistert sammenlignet med bransjen?
R2 Motor AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Er R2 Motor AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for R2 Motor AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver R2 Motor AS med?
R2 Motor AS er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (næringskode 94.992). Registrert aktivitet: Skaffe midler til aktivitet i motorsport via reklame.
Hvem er største aksjonær i R2 Motor AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rune Rødset største eier i R2 Motor AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte R2 Motor AS for i 2025?
I 2025 omsatte R2 Motor AS for 1,08 mill kr, ned 19 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 21,21K kr.
Hvor lønnsom er driften i R2 Motor AS?
Driftsresultatet for 2025 var −20,62K kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har R2 Motor AS?
Ved utgangen av 2025 hadde R2 Motor AS en egenkapital på 35,89K kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 27,8 %.
Er R2 Motor AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har R2 Motor AS?
R2 Motor AS har organisasjonsnummer 924 279 567. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.