4fag AS
Org.nr 923959785
Om 4fag AS
4fag AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Stian Kampenhaug Eckhoff er styrets leder. I 2025 hadde 4fag AS en omsetning på 5,48 mill kr, en økning på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 504 080 kr. Egenkapitalen var −411 621 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arnec AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 483 innen oppføring av bygninger i Trondheim, og ett av 24 635 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 205 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Snekkervirksomhet, malervirksomhet, murarbeider, blikkarbeider. Kjøp, salg og distribusjon av byggervarer.
Formål
Håndverkstjenester innen bygg og anlegg samt formidling av håndverkere og byggevarer.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,48 mill kr | −235 013 kr | −504 080 kr | 4,06 mill kr | −411 621 kr | 4,48 mill kr |
| 2024 | 3,83 mill kr | −664 231 kr | −564 620 kr | 3,29 mill kr | 92 460 kr | 3,20 mill kr |
| 2023 | 4,33 mill kr | −707 058 kr | −597 838 kr | 4,00 mill kr | 464 811 kr | 3,54 mill kr |
| 2022 | 4,73 mill kr | 188 243 kr | 127 181 kr | 2,26 mill kr | 368 293 kr | 1,89 mill kr |
| 2021 | 5,95 mill kr | 521 639 kr | 394 377 kr | 2,81 mill kr | 487 906 kr | 2,32 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 26.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 20.10.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Arnec AS100 %
- Stian Kampenhaug Eckhoffhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arnec AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Arnec AS
3 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| 4fag AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Trondheim | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 20.1.2024 | Revisor ↗ |
| 26.10.2023 | Signatur ↗ |
| 26.10.2023 | Styre ↗ |
| 14.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 75,4 % av driftsinntektene — 42,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,3 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -9,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -10,1 % | 29,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,30 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +43,2 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,8 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 75,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 3,6 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 5,5 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om 4fag AS
Hvor stor er bransjen 4fag AS tilhører?
4fag AS er ett av 483 selskaper innen oppføring av bygninger i Trondheim, og ett av 24 635 på landsbasis.
Hvor lenge har 4fag AS eksistert sammenlignet med bransjen?
4fag AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Er 4fag AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for 4fag AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver 4fag AS med?
4fag AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Snekkervirksomhet, malervirksomhet, murarbeider, blikkarbeider.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til 4fag AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak 4fag AS?
4fag AS eies i hovedsak av Arnec AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går 4fag AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,48 mill kr, opp 43 % fra 2024. Egenkapitalen var −411 621 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har 4fag AS?
Den registrerte aksjekapitalen i 4fag AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.