Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS
- Omsetning
- 11,7 mill
- −19,8 %
- Resultat
- −81 349
- −124,7 %
- Ansatte
- 9
- −2 siden mars
Om Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS
Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Mina Jarmann Larsen er daglig leder, og Mina Jarmann Larsen er styreleder. I 2025 hadde Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS en omsetning på 11,66 mill kr, en nedgang på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 81 349 kr. Egenkapitalen var −636 279 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mina Jarmann Larsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Lillehammer, og ett av 1 000 i Norge. Det ble etablert samme år som 52 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet og formål
Drift av kiosk, bensin og servicehandel.
API og MCPGET /company/923842373
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923842373" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923842373",
"name": "STASJONSDRIFT JARMANN LARSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.300",
"nace_desc": "Detaljhandel med drivstoff til motorvogner",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923842373" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −19,8 % fra 2024 · −21,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,66 mill kr | −89 033 kr | −81 349 kr | 1,19 mill kr | −636 279 kr | 1,82 mill kr |
| 2024 | 14,53 mill kr | 322 583 kr | 328 765 kr | 1,45 mill kr | −554 930 kr | 2,01 mill kr |
| 2023 | 14,91 mill kr | 84 215 kr | 78 500 kr | 2,01 mill kr | −883 695 kr | 2,89 mill kr |
| 2022 | 14,30 mill kr | −945 906 kr | −946 611 kr | 1,85 mill kr | −962 195 kr | 2,81 mill kr |
| 2021 | 14,77 mill kr | −369 201 kr | −367 016 kr | 1,74 mill kr | −15 584 kr | 1,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/923842373/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923842373/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923842373",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11660175,
"operating_profit": -89033,
"net_profit": -81349,
"equity": -636279,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14529967,
"operating_profit": 322583,
"net_profit": 328765,
"equity": -554930,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923842373" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 19.11.2019Styre
1Sist endret 19.11.2019Regnskapsfører
1Sist endret 19.11.2019Revisor
1Sist endret 19.11.2025API og MCPGET /company/923842373/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923842373/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923842373",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923842373" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Hvem er regnskapsfører for Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mina Jarmann Larsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923842373/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923842373/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923842373",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923842373" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Lillehammer | 9 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2025 | Revisor ↗ |
| 23.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.11.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923842373/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923842373/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923842373",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-19", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923842373" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→9
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 33,1 % av driftsinntektene — 4,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,8 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | -0,7 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | -53,5 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,65 | 1,33 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -19,8 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 mill kr | 851 711,833 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,4 % | 47,3 % |
| Lønnskostnad | 33,1 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 18,2 % | 18,3 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923842373/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923842373/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923842373",
"nace_code": "47.300",
"industry_count": 888,
"revenue": { "value": 11660175, "percentile": 0.6576 },
"operating_margin": { "value": -0.0076, "percentile": 0.2013 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923842373" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS blant de største selskapene innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner?
Hvor solid er Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Lillehammer
1 000+ til i Lillehammer →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS
Hvor stor er bransjen Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS tilhører?
Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS er ett av 6 selskaper innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Lillehammer, og ett av 1 000 på landsbasis.
Hvor lenge har Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 26 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med drivstoff til motorvogner er en driftsmargin på 2,4 %. Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS lå på −0,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Mina Jarmann Larsen er registrert som daglig leder i Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS.
Hvem eier Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS eies i hovedsak av Mina Jarmann Larsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS for 11,66 mill kr, ned 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 81 349 kr.
Hvor mye egenkapital har Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS en egenkapital på −636 279 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −53,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stasjonsdrift Jarmann Larsen AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.