Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Ansetter · 1 stilling

Calma Tannklinikk AS

Org.nr 923790497
Omsetning
6,9 mill
−18,9 %
Resultat
1,2 mill
−58,3 %
Mer

Om Calma Tannklinikk AS

Calma Tannklinikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Amir Teymori er daglig leder, og Hassan Fazelali Sarkani er styreleder. I 2025 hadde Calma Tannklinikk AS en omsetning på 6,94 mill kr, en nedgang på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,20 mill kr. Egenkapitalen var 848 391 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sarkani Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 26 innen tannlegetjenester i Harstad, og ett av 5 991 i Norge. Det ble etablert samme år som 259 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Tannhelsetjenester.

API og MCPGET /company/923790497

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923790497" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923790497",
  "name": "CALMA TANNKLINIKK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.230",
  "nace_desc": "Tannlegetjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "923790497" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Calma Tannklinikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Calma Tannklinikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Harstad holder Calma Tannklinikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2025 · −18,9 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,94 mill kr1,55 mill kr1,20 mill kr1,00 mill kr848 391 kr152 047 kr
20248,56 mill kr3,44 mill kr2,88 mill kr7,95 mill kr1,96 mill kr5,99 mill kr
20237,48 mill kr1,72 mill kr1,45 mill kr4,77 mill kr1,99 mill kr2,78 mill kr
20203,21 mill kr499 980 kr403 494 kr871 301 kr375 991 kr495 311 kr
20190 kr−57 507 kr−57 504 kr157 413 kr−27 504 kr184 917 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,00 mill kr
Anleggsmidler34 %339 798 krOmløpsmidler66 %660 640 kr
Egenkapital og gjeld1,00 mill kr
Innskutt egenkapital3 %30 000 krOpptjent egenkapital82 %818 391 krKortsiktig gjeld15 %152 047 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader5,38 mill kr
Finansinntekter14 678 kr
Finanskostnader9 417 kr
Netto finans5 261 kr
Ordinært resultat før skatt1,56 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Avgitt konsernbidrag
2,3 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/923790497/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923790497/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923790497",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6939269,
      "operating_profit": 1554700,
      "net_profit": 1202034,
      "equity": 848391,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 8557116,
      "operating_profit": 3435815,
      "net_profit": 2884748,
      "equity": 1957047,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "923790497" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Calma Tannklinikk AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Calma Tannklinikk AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Calma Tannklinikk AS utviklet seg fra 2019 til 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 14.06.2024
Amir Teymori(f. 1979)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 05.12.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 16.02.2026
Revisor
repr. NORDAFOR REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/923790497/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923790497/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923790497",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "923790497" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Calma Tannklinikk AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Calma Tannklinikk AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Calma Tannklinikk AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sarkani Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %3 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/923790497/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923790497/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923790497",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SARKANI HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "923790497" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Calma Tannklinikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Calma Tannklinikk AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Calma Tannklinikk AS eier Sarkani Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Calma Tannklinikk ASBEDRTannlegetjenesterHarstad−

Kunngjøringer18

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/923790497/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923790497/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923790497",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-02-16", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923790497" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Calma Tannklinikk AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Calma Tannklinikk AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Calma Tannklinikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Stilling utlyst
    🦷 Tannlege søkes til Calma Tannklinikk i Harstad
  2. Endring i roller og styre
    −COMPUTA AS(Regnskapsfører)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i roller og styre
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 26,7 % av driftsinntektene — 5,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin22,4 %12,1 %
Resultatmargin17,3 %11,1 %
Egenkapitalandel84,8 %49,8 %
Likviditetsgrad4,341,75
Gjeldsgrad0,180,73
Egenkapitalrentabilitet141,7 %28,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-18,9 %+3,2 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad18,0 %16,6 %
Lønnskostnad30,9 %36,0 %
Annen driftskostnad26,7 %20,8 %
Avskrivninger2,0 %1,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/923790497/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923790497/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923790497",
  "nace_code": "86.230",
  "industry_count": 2223,
  "revenue": { "value": 6939269, "percentile": 0.7937 },
  "operating_margin": { "value": 0.224, "percentile": 0.6878 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "923790497" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Calma Tannklinikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Calma Tannklinikk AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Calma Tannklinikk AS blant de 2223 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Ledige stillinger

Calma Tannklinikk AS har utlyst 1 ledige stilling på arbeidsplassen.no (NAV).

1 aktiv stilling
PublisertStillingStedOmfangFrist
27.8.2026🦷 Tannlege søkes til Calma Tannklinikk i Harstad
Helse og sosial
HARSTADFast · Heltid31.12.2026

Kilde: NAV

API og MCPGET /company/923790497/stillinger

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923790497/stillinger" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "agg": { "active_count": 1, "posted_12mo": 1 },
  "total": 1,
  "hits": [
    {
      "title": "🦷 Tannlege søkes til Calma Tannklinikk i Harstad",
      "municipal": "HARSTAD",
      "application_due": "2026-12-31 00:00:00+00",
      …
    }
  ]
}

MCP

get_company_stillinger({ "org_no": "923790497" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er søknadsfristen for stillingen «🦷 Tannlege søkes til Calma Tannklinikk i Harstad» hos Calma Tannklinikk AS?
  • Ansetter Calma Tannklinikk AS akkurat nå, og i hvilke typer roller?
  • Hvilke stillinger lyser Calma Tannklinikk AS ut nå?

Ofte spurt om Calma Tannklinikk AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Calma Tannklinikk AS?

Det er registrert 5 991 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 26 i Harstad.

Er Calma Tannklinikk AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 259 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Calma Tannklinikk AS bedre enn andre i bransjen?

Calma Tannklinikk AS hadde en driftsmargin på 22,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 12,1 % for tannlegetjenester.

Hva er statusen til Calma Tannklinikk AS?

Calma Tannklinikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Calma Tannklinikk AS?

Daglig leder i Calma Tannklinikk AS er Amir Teymori, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Calma Tannklinikk AS?

Calma Tannklinikk AS eies i hovedsak av Sarkani Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Calma Tannklinikk AS?

I 2025 omsatte Calma Tannklinikk AS for 6,94 mill kr, ned 19 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,20 mill kr.

Hvor ligger Calma Tannklinikk AS?

Forretningsadressen til Calma Tannklinikk AS er Rødbergveien 6, 9408, HARSTAD i Harstad kommune.

Hva er organisasjonsnummeret til Calma Tannklinikk AS?

Organisasjonsnummeret til Calma Tannklinikk AS er 923 790 497. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 08.11.2019.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Troms