Sønsthagen Nedre AS
- Omsetning
- 613 185
- −91,1 %
- Resultat
- −225 299
- −755,8 %
Om Sønsthagen Nedre AS
Sønsthagen Nedre AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Håkan Stengrundet er daglig leder, og Håkan Stengrundet er styreleder. I 2025 hadde Sønsthagen Nedre AS en omsetning på 613 185 kr, en nedgang på 91 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 225 299 kr. Egenkapitalen var 7,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Trysil Boligutvikling AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 33 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trysil, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling, kjøp og salg av leiligheter samt annet som naturlig hører til under dette.
Formål
Eiendomsutvikling, kjøp og salg av leiligheter og korttids utleie av egen og andres eiendom.
API og MCPGET /company/923746994
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923746994" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923746994",
"name": "SØNSTHAGEN NEDRE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRYSIL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923746994" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sønsthagen Nedre AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sønsthagen Nedre AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sønsthagen Nedre AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −91,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 613 185 kr | −40 953 kr | −225 299 kr | 12,13 mill kr | 7,60 mill kr | 4,53 mill kr |
| 2024 | 6,90 mill kr | −437 720 kr | 34 356 kr | 13,35 mill kr | 7,83 mill kr | 5,52 mill kr |
| 2023 | 5,98 mill kr | −1,08 mill kr | −773 033 kr | 21,95 mill kr | 9,26 mill kr | 12,68 mill kr |
| 2022 | 62,72 mill kr | 5,10 mill kr | 3,95 mill kr | 70,37 mill kr | 10,38 mill kr | 60,00 mill kr |
| 2021 | – | – | 37 kr | 14,48 mill kr | 6,42 mill kr | 8,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 97 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,3 mill kr (17 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 720 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,5 mill kr
API og MCPGET /company/923746994/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923746994/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923746994",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 613185,
"operating_profit": -40953,
"net_profit": -225299,
"equity": 7601706,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6895222,
"operating_profit": -437720,
"net_profit": 34356,
"equity": 7827004,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923746994" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sønsthagen Nedre AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sønsthagen Nedre AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Sønsthagen Nedre AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 01.03.2024Styre
1Sist endret 01.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 12.08.2024Revisor
1Sist endret 12.10.2026API og MCPGET /company/923746994/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923746994/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923746994",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923746994" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sønsthagen Nedre AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sønsthagen Nedre AS?
Hvem er regnskapsfører for Sønsthagen Nedre AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Trysil Boligutvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923746994/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923746994/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923746994",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TRYSIL BOLIGUTVIKLING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923746994" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sønsthagen Nedre AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sønsthagen Nedre AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sønsthagen Nedre AS eier Trysil Boligutvikling AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/923746994/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923746994/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923746994",
"chain": [
{ "org_no": "990651140", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923456848", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "923746994", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923746994" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sønsthagen Nedre AS?
Hvem eier Sønsthagen Nedre AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sønsthagen Nedre AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Trysil | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.10.2026 | Revisor ↗ |
| 7.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2024 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 1.3.2024 | Styre ↗ |
| 1.3.2024 | Daglig leder ↗ |
| 27.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923746994/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923746994/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923746994",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-12", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923746994" })Spør AI-assistenten
Har Sønsthagen Nedre AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sønsthagen Nedre AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sønsthagen Nedre AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISJONSFORUM AS(Revisor)−BDO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 96,6 % av driftsinntektene — 13,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 62,7 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,77 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,0 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -91,1 % | -14,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 96,6 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 9,7 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923746994/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923746994/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923746994",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 613185, "percentile": 0.7213 },
"operating_margin": { "value": -0.0668, "percentile": 0.3219 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923746994" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sønsthagen Nedre AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sønsthagen Nedre AS på i bransjen?
Hvor ligger Sønsthagen Nedre AS blant de 13694 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sønsthagen Nedre AS
Hvor stor er bransjen Sønsthagen Nedre AS tilhører?
Sønsthagen Nedre AS er ett av 33 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trysil, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Sønsthagen Nedre AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sønsthagen Nedre AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sønsthagen Nedre AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sønsthagen Nedre AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Sønsthagen Nedre AS?
Sønsthagen Nedre AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Eiendomsutvikling, kjøp og salg av leiligheter samt annet som naturlig hører til under dette.
Hvem leder Sønsthagen Nedre AS?
Håkan Stengrundet er registrert som daglig leder i Sønsthagen Nedre AS.
Hvem eier Sønsthagen Nedre AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Trysil Boligutvikling AS største eier i Sønsthagen Nedre AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Sønsthagen Nedre AS?
Selskapet er datterselskap av Trysil Boligutvikling AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Fundus AS.
Hva omsatte Sønsthagen Nedre AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 613 185 kr, ned 91 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,60 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.