Magne Staveli & Co AS
- Omsetning
- 29,4 mill
- +4,7 %
- Resultat
- 103 855
- +1 484,8 %
- Ansatte
- 8
- −1 siden mars
Om Magne Staveli & Co AS
Magne Staveli & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Orkland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med elektriske husholdningsapparater. Virksomheten ble stiftet i 1980 og har vært i drift i 46 år. Hugo Staveli er daglig leder, og Hugo Staveli er styreleder. I 2025 hadde Magne Staveli & Co AS en omsetning på 29,41 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 103 855 kr. Egenkapitalen var −2,55 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hugo Staveli med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 440 i Norge innen detaljhandel med elektriske husholdningsapparater. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Radio-, TV-, musikk- og elektriske artikler og hva hermed står i forbindelse.
Formål
Salg og service av hvite- og brunevarer og hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/923714960
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923714960" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923714960",
"name": "MAGNE STAVELI & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.540",
"nace_desc": "Detaljhandel med elektriske husholdningsapparater",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "ORKLAND", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923714960" })Spør AI-assistenten
Er Magne Staveli & Co AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Magne Staveli & Co AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Magne Staveli & Co AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,7 % fra 2024 · −0,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29,41 mill kr | 329 756 kr | 103 855 kr | 4,03 mill kr | −2,55 mill kr | 6,58 mill kr |
| 2024 | 28,09 mill kr | 248 688 kr | 6 553 kr | 3,18 mill kr | −2,66 mill kr | 5,84 mill kr |
| 2023 | 28,51 mill kr | −128 573 kr | −333 104 kr | 4,23 mill kr | −2,66 mill kr | 6,90 mill kr |
| 2022 | 27,35 mill kr | −346 539 kr | −532 294 kr | 4,07 mill kr | −2,33 mill kr | 6,40 mill kr |
| 2021 | 29,43 mill kr | 672 503 kr | 523 248 kr | 4,43 mill kr | −1,80 mill kr | 6,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/923714960/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923714960/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923714960",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 29408382,
"operating_profit": 329756,
"net_profit": 103855,
"equity": -2552195,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 28091796,
"operating_profit": 248688,
"net_profit": 6553,
"equity": -2656050,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923714960" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Magne Staveli & Co AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Magne Staveli & Co AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Magne Staveli & Co AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 15.07.1996Styre
3Sist endret 05.03.2019Revisor
1Sist endret 22.09.2011API og MCPGET /company/923714960/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923714960/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923714960",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923714960" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Magne Staveli & Co AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Magne Staveli & Co AS?
List alle roller i Magne Staveli & Co AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute · 1 endret eierandel
- Laila Stavelihadde 12 %
- Magne Stavelihadde 11,6 %
- Kjell Wormdalhadde 10 %
- Rasmus Sundlihadde 10 %
- Hugo Staveli56,4 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hugo Staveli | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 125 |
| Lauvfall Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 125 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923714960/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923714960/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923714960",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LAUVFALL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923714960" })Spør AI-assistenten
Er Magne Staveli & Co AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Magne Staveli & Co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Magne Staveli & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Staveli Magne & Co AS | BEDR | Detaljhandel med elektriske husholdningsapparater | Orkland | 8 |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923714960/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923714960/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923714960",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923714960" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Magne Staveli & Co AS sist endret?
Har Magne Staveli & Co AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Magne Staveli & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Kostnadsfordelingen ligger nær bransjenormen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | -63,4 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,75 | 1,60 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,7 % | +4,5 % |
| Omsetning per ansatt | 3,68 mill kr | 2,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 77,2 % | 76,3 % |
| Lønnskostnad | 13,0 % | 13,5 % |
| Annen driftskostnad | 8,6 % | 9,8 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923714960/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923714960/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923714960",
"nace_code": "47.540",
"industry_count": 295,
"revenue": { "value": 29408382, "percentile": 0.7724 },
"operating_margin": { "value": 0.0112, "percentile": 0.4069 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923714960" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Magne Staveli & Co AS blant de 295 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Magne Staveli & Co AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Magne Staveli & Co AS blant de største selskapene innen detaljhandel med elektriske husholdningsapparater?
Investeringer
MAGNE STAVELI & CO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Midtnorsk Opplæring AS | Orkland | 0,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Magne Staveli & Co AS
Hvor stor er bransjen Magne Staveli & Co AS tilhører?
Magne Staveli & Co AS er ett av 440 selskaper i Norge innen detaljhandel med elektriske husholdningsapparater.
Hvor lenge har Magne Staveli & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Magne Staveli & Co AS ble etablert i 1980 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Magne Staveli & Co AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med elektriske husholdningsapparater er en driftsmargin på 2,2 %. Magne Staveli & Co AS lå på 1,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Magne Staveli & Co AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Magne Staveli & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Magne Staveli & Co AS?
Hugo Staveli er registrert som daglig leder i Magne Staveli & Co AS.
Hvem er største aksjonær i Magne Staveli & Co AS?
Største aksjonær i Magne Staveli & Co AS er Hugo Staveli med 50 % av aksjene, fulgt av Lauvfall Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Magne Staveli & Co AS med overskudd?
I 2025 omsatte Magne Staveli & Co AS for 29,41 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 103 855 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.