Stadsbygd Fargehandel AS
- Omsetning
- 297 384
- −73,4 %
- Resultat
- −183 114
- 7 års regnskap
Om Stadsbygd Fargehandel AS
Stadsbygd Fargehandel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Fosen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Geir Morten Solem er styrets leder. I 2025 hadde Stadsbygd Fargehandel AS en omsetning på 297 384 kr, en nedgang på 73 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 183 114 kr. Egenkapitalen var −844 051 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kamso Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Indre Fosen, og ett av 2 002 i Norge. Det ble etablert samme år som 87 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Selge varer og tjenester innen maling, tapet, gulv og interiør - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/923661573
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923661573" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923661573",
"name": "STADSBYGD FARGEHANDEL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "INDRE FOSEN", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923661573" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Stadsbygd Fargehandel AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stadsbygd Fargehandel AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Indre Fosen holder Stadsbygd Fargehandel AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −73,4 % fra 2024 · −79,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 297 384 kr | −146 762 kr | −183 114 kr | 535 244 kr | −844 051 kr | 1,38 mill kr |
| 2024 | 1,12 mill kr | −49 229 kr | −85 517 kr | 736 724 kr | −660 937 kr | 1,40 mill kr |
| 2023 | 1,08 mill kr | −572 751 kr | −613 208 kr | 670 859 kr | −575 420 kr | 1,25 mill kr |
| 2022 | 1,98 mill kr | −93 264 kr | −132 394 kr | 689 436 kr | 37 788 kr | 651 648 kr |
| 2021 | 1,42 mill kr | 54 054 kr | 12 094 kr | 700 593 kr | 170 182 kr | 530 412 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/923661573/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923661573/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923661573",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 297384,
"operating_profit": -146762,
"net_profit": -183114,
"equity": -844051,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1116544,
"operating_profit": -49229,
"net_profit": -85517,
"equity": -660937,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923661573" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stadsbygd Fargehandel AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stadsbygd Fargehandel AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Stadsbygd Fargehandel AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 22.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 25.02.2020API og MCPGET /company/923661573/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923661573/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923661573",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923661573" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stadsbygd Fargehandel AS?
Hvem er regnskapsfører for Stadsbygd Fargehandel AS?
List alle roller i Stadsbygd Fargehandel AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kamso Holding AS100 %
- May-Lill Småvikhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kamso Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923661573/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923661573/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923661573",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KAMSO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923661573" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stadsbygd Fargehandel AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stadsbygd Fargehandel AS eier Kamso Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stadsbygd Fargehandel AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kamso Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/923661573/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923661573/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923661573",
"chain": [
{ "org_no": "988985376", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923661573", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923661573" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stadsbygd Fargehandel AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stadsbygd Fargehandel AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stadsbygd Fargehandel AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Indre Fosen | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.10.2025 | Daglig leder ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Signatur ↗ |
| 22.7.2023 | Styre ↗ |
| 22.7.2023 | Daglig leder ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923661573/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923661573/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923661573",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-26", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923661573" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Stadsbygd Fargehandel AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Stadsbygd Fargehandel AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stadsbygd Fargehandel AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -157,7 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,39 | 1,58 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923661573/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923661573/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923661573",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1531,
"revenue": { "value": 297384, "percentile": 0.3583 },
"operating_margin": { "value": -0.4935, "percentile": 0.0737 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923661573" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stadsbygd Fargehandel AS på i bransjen?
Hvor ligger Stadsbygd Fargehandel AS blant de 1531 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stadsbygd Fargehandel AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stadsbygd Fargehandel AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stadsbygd Fargehandel AS?
Det er registrert 2 002 selskaper i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, hvorav 2 i Indre Fosen.
Er Stadsbygd Fargehandel AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 29 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 87 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stadsbygd Fargehandel AS?
Stadsbygd Fargehandel AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Stadsbygd Fargehandel AS?
Største aksjonær i Stadsbygd Fargehandel AS er Kamso Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Stadsbygd Fargehandel AS?
I 2025 omsatte Stadsbygd Fargehandel AS for 297 384 kr, ned 73 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 183 114 kr.
Hvor solid er balansen til Stadsbygd Fargehandel AS?
Egenkapitalen i Stadsbygd Fargehandel AS var −844 051 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −157,7 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Stadsbygd Fargehandel AS?
Stadsbygd Fargehandel AS har organisasjonsnummer 923 661 573. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem fører regnskapet til Stadsbygd Fargehandel AS?
Stadsbygd Regnskapskontor AS er registrert som regnskapsfører for Stadsbygd Fargehandel AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.