Romac Oslo AS
Org.nr 923641173
Om Romac Oslo AS
Romac Oslo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskinverktøy. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Amund Nygaard er daglig leder, og Iver André Breiby er styreleder. I 2025 hadde Romac Oslo AS en omsetning på 116,40 mill kr, en økning på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11,15 mill kr. Egenkapitalen var 33,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er A&c Holding AS med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 37 innen engroshandel med maskinverktøy i Oslo, og ett av 292 i Norge. Det ble etablert samme år som 14 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (78 %).
Aktivitet
Handel av varer, primært innen verktøy og festemateriell.
Formål
Handel og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 116,40 mill kr | 14,01 mill kr | 11,15 mill kr | 57,57 mill kr | 33,38 mill kr | 24,19 mill kr |
| 2024 | 96,34 mill kr | 11,47 mill kr | 9,10 mill kr | 45,19 mill kr | 28,22 mill kr | 16,97 mill kr |
| 2023 | 80,80 mill kr | 7,21 mill kr | 5,65 mill kr | 34,14 mill kr | 19,12 mill kr | 15,02 mill kr |
| 2022 | 32,58 mill kr | 1,92 mill kr | 1,47 mill kr | 21,57 mill kr | 13,47 mill kr | 8,10 mill kr |
| 2021 | – | – | 1 kr | 33 545 kr | 33 545 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.03.2022Styre
2Sist endret 24.06.2022Regnskapsfører
1Sist endret 08.06.2026Revisor
1Sist endret 15.09.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
6 nye · 1 endret eierandel
- Anakena AS100 % → 2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| A&c Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 60.0 % | 720 |
| Fireflies Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10.0 % | 120 |
| Laake Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10.0 % | 120 |
| Carambola Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9.0 % | 108 |
| Per Vidar Bye | Person | Ordinære aksjer | 5.0 % | 60 |
| Enterprise Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4.0 % | 48 |
| Anakena AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.0 % | 24 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romac Oslo AS | BEDR | Engroshandel med maskinverktøy | Oslo | 26 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.10.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2023 | Revisor ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2022 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:ROMAC AS→ROMAC OSLO AS
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→26
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→21
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 9,0 % av driftsinntektene — 3,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,0 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 9,6 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 58,0 % | 50,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,27 | 2,08 |
| Gjeldsgrad | 0,72 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,4 % | 13,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,8 % | +3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 4,48 mill kr | 4,36 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 62,1 % | 63,0 % |
| Lønnskostnad | 16,1 % | 16,8 % |
| Annen driftskostnad | 9,0 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
ROMAC OSLO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bygg Og Industrigross Norge AS | Haugesund | 5.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Folk spør om Romac Oslo AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Romac Oslo AS?
Det er registrert 292 selskaper i Norge innen engroshandel med maskinverktøy, hvorav 37 i Oslo.
Er Romac Oslo AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 14 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Romac Oslo AS bedre enn andre i bransjen?
Romac Oslo AS hadde en driftsmargin på 12 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,8 % for engroshandel med maskinverktøy.
Hva gjør Romac Oslo AS?
Romac Oslo AS driver innen engroshandel med maskinverktøy, med NACE-kode 46.620 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Handel av varer, primært innen verktøy og festemateriell.
Hvem er daglig leder i Romac Oslo AS?
Daglig leder i Romac Oslo AS er Amund Nygaard, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Romac Oslo AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er A&c Holding AS største eier i Romac Oslo AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Fireflies Invest AS med 10 %.
Hvordan går det økonomisk med Romac Oslo AS?
I 2025 omsatte Romac Oslo AS for 116,40 mill kr, opp 21 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 11,15 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Romac Oslo AS?
I 2025 hadde Romac Oslo AS et driftsresultat på 14,01 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 12 %.
Er Romac Oslo AS registrert i MVA-registeret?
Romac Oslo AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.