Roar Pels AS
- Omsetning
- 10,8 mill
- −15,1 %
- Resultat
- 482 365
- −29,4 %
Om Roar Pels AS
Roar Pels AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Beredning og farging av lær og pelsskinn. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Jørn Roar Amundsen er daglig leder, og Jørn Roar Amundsen er styreleder. I 2025 hadde Roar Pels AS en omsetning på 10,80 mill kr, en nedgang på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 482 365 kr. Egenkapitalen var 3,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roar Pelsindustri AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen beredning og farging av lær og pelsskinn i Bærum, og ett av 34 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen.
Aktivitet
Kjøp og salg samt foredling av skinn og skinnprodukter. Pelsberederi.
Formål
Kjøp og salg samt foredling av varer.
API og MCPGET /company/923624392
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923624392" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923624392",
"name": "ROAR PELS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "15.110",
"nace_desc": "Beredning og farging av lær og pelsskinn",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923624392" })Spør AI-assistenten
Hva driver Roar Pels AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Roar Pels AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Roar Pels AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −15,1 % fra 2024 · −39,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,80 mill kr | 611 979 kr | 482 365 kr | 4,53 mill kr | 3,44 mill kr | 1,09 mill kr |
| 2024 | 12,72 mill kr | 801 816 kr | 682 865 kr | 4,07 mill kr | 1,24 mill kr | 2,83 mill kr |
| 2023 | 16,75 mill kr | 1,05 mill kr | 819 583 kr | 6,81 mill kr | 5,27 mill kr | 1,53 mill kr |
| 2022 | 15,37 mill kr | 2,57 mill kr | 2,01 mill kr | 6,57 mill kr | 4,46 mill kr | 2,12 mill kr |
| 2021 | 17,87 mill kr | 3,06 mill kr | 2,39 mill kr | 4,99 mill kr | 2,45 mill kr | 2,54 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/923624392/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923624392/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923624392",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10796845,
"operating_profit": 611979,
"net_profit": 482365,
"equity": 3439822,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12724247,
"operating_profit": 801816,
"net_profit": 682865,
"equity": 1235457,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923624392" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Roar Pels AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Roar Pels AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Roar Pels AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 18.10.2019Styre
2Sist endret 18.10.2019Regnskapsfører
1Sist endret 30.11.2023Revisor
1Sist endret 23.09.2020API og MCPGET /company/923624392/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923624392/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923624392",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923624392" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Roar Pels AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Roar Pels AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Roar Pels AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roar Pelsindustri AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923624392/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923624392/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923624392",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ROAR PELSINDUSTRI AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923624392" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Roar Pels AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Roar Pels AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Roar Pels AS eier Roar Pelsindustri AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Roar Pelsindustri AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/923624392/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923624392/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923624392",
"chain": [
{ "org_no": "921058373", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923624392", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923624392" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Roar Pels AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Roar Pels AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Roar Pels AS | BEDR | Beredning og farging av lær og pelsskinn | Bærum | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2025 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.12.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 17.8.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923624392/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923624392/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923624392",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923624392" })Spør AI-assistenten
Når ble Roar Pels AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Roar Pels AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Roar Pels AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,7 % | -1,7 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | -1,2 % |
| Egenkapitalandel | 76,0 % | 55,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,12 | 0,98 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,69 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,0 % | 4,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,1 % | − |
| Andel av driftsinntekter | 2025 |
|---|---|
| Varekostnad | 63,1 % |
| Lønnskostnad | 17,5 % |
| Annen driftskostnad | 13,6 % |
| Avskrivninger | 0,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923624392/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923624392/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923624392",
"nace_code": "15.110",
"industry_count": 15,
"revenue": { "value": 10796845, "percentile": 0.9286 },
"operating_margin": { "value": 0.0567, "percentile": 0.6667 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923624392" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Roar Pels AS på i bransjen?
Hvor ligger Roar Pels AS blant de 15 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Roar Pels AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Roar Pels AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Roar Pels AS?
Det er registrert 34 selskaper i Norge innen beredning og farging av lær og pelsskinn, hvorav 2 i Bærum.
Er Roar Pels AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Hvilken status har Roar Pels AS i Enhetsregisteret?
Roar Pels AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Roar Pels AS?
Daglig leder i Roar Pels AS er Jørn Roar Amundsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Roar Pels AS?
Roar Pels AS eies i hovedsak av Roar Pelsindustri AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Roar Pels AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,80 mill kr, ned 15 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,44 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Roar Pels AS?
Roar Pels AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Roar Pels AS?
Roar Pels AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.