Øyraplassen 14 AS
- Omsetning
- 4,9 mill
- −4,5 %
- Resultat
- 374 837
- −21,7 %
Om Øyraplassen 14 AS
Øyraplassen 14 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lærdal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Yngve Hallén er styrets leder. I 2025 hadde Øyraplassen 14 AS en omsetning på 4,91 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 374 837 kr. Egenkapitalen var 11,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lærdal Kommune med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Lærdal, og ett av 12 876 i Norge. Det ble etablert samme år som 543 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Eigedomsforvaltning av kulturhus i Lærdal og det som naturlig følgjer med slik verksemd, herunder ansvar for vedlikehald, drift og utvikling av bygget. Bygget sin funksjon som magasin for, og formidlar av Gjesmesamlinga skal oppretthaldast. Eventuelle endringar som påverkar funksjonen skal leggast fram for kommunestyret for godkjenning.
API og MCPGET /company/923615660
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923615660" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923615660",
"name": "ØYRAPLASSEN 14 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LÆRDAL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923615660" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lærdal holder Øyraplassen 14 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Øyraplassen 14 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Øyraplassen 14 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,5 % fra 2024 · +102,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,91 mill kr | 1,82 mill kr | 374 837 kr | 35,99 mill kr | 11,07 mill kr | 24,93 mill kr |
| 2024 | 5,14 mill kr | 2,08 mill kr | 478 519 kr | 37,06 mill kr | 10,69 mill kr | 26,37 mill kr |
| 2023 | 4,33 mill kr | 1,92 mill kr | 569 697 kr | 36,26 mill kr | 10,21 mill kr | 26,04 mill kr |
| 2022 | 3,84 mill kr | 1,10 mill kr | 219 388 kr | 36,22 mill kr | 9,64 mill kr | 26,58 mill kr |
| 2021 | 2,42 mill kr | 194 875 kr | −104 386 kr | 35,58 mill kr | 9,43 mill kr | 26,16 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/923615660/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923615660/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923615660",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4906832,
"operating_profit": 1822280,
"net_profit": 374837,
"equity": 11067614,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5138069,
"operating_profit": 2077529,
"net_profit": 478519,
"equity": 10692776,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923615660" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Øyraplassen 14 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Øyraplassen 14 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Øyraplassen 14 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre9
Styre
7Sist endret 07.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.11.2019Revisor
1Sist endret 12.11.2019API og MCPGET /company/923615660/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923615660/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923615660",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923615660" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Øyraplassen 14 AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Øyraplassen 14 AS?
List alle roller i Øyraplassen 14 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lærdal Kommune | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 150 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923615660/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923615660/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923615660",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LÆRDAL KOMMUNE", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923615660" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Øyraplassen 14 AS eier Lærdal Kommune, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Øyraplassen 14 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Øyraplassen 14 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Lærdal Kommune
1 selskaperAPI og MCPGET /company/923615660/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923615660/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923615660",
"chain": [
{ "org_no": "954681890", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923615660", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923615660" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Øyraplassen 14 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Øyraplassen 14 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Øyraplassen 14 AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Lærdal | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Styre ↗ |
| 15.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2021 | Daglig leder ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923615660/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923615660/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923615660",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923615660" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Øyraplassen 14 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Øyraplassen 14 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Øyraplassen 14 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 3,6 % av driftsinntektene — 29,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 37,1 % | 18,3 % |
| Resultatmargin | 7,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 30,7 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,27 | 1,87 |
| Gjeldsgrad | 2,25 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,4 % | 6,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,5 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 12,1 % |
| Lønnskostnad | 3,6 % | 32,6 % |
| Annen driftskostnad | 32,2 % | 22,1 % |
| Avskrivninger | 27,0 % | 5,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923615660/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923615660/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923615660",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4186,
"revenue": { "value": 4906832, "percentile": 0.8738 },
"operating_margin": { "value": 0.3714, "percentile": 0.6391 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923615660" })Spør AI-assistenten
Er Øyraplassen 14 AS blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?
Hvor solid er Øyraplassen 14 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Øyraplassen 14 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Øyraplassen 14 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Øyraplassen 14 AS?
Det er registrert 12 876 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 7 i Lærdal.
Er Øyraplassen 14 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 31 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 543 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Øyraplassen 14 AS i Enhetsregisteret?
Øyraplassen 14 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Øyraplassen 14 AS?
Største aksjonær i Øyraplassen 14 AS er Lærdal Kommune med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Øyraplassen 14 AS en del av et konsern?
Øyraplassen 14 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Lærdal Kommune, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Øyraplassen 14 AS?
Øyraplassen 14 AS hadde i 2025 en omsetning på 4,91 mill kr og et overskudd på 374 837 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Øyraplassen 14 AS?
Egenkapitalen i Øyraplassen 14 AS var 11,07 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 30,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Øyraplassen 14 AS?
Øyraplassen 14 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.