Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Drangedalsveien 102 AS

Org.nr 923608257
Omsetning
125 000
−41,2 %
Resultat
63 604
−47,5 %
Mer

Om Drangedalsveien 102 AS

Drangedalsveien 102 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Jacob Andreas Møller er styrets leder. I 2025 hadde Drangedalsveien 102 AS en omsetning på 125 000 kr, en nedgang på 41 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 63 604 kr. Egenkapitalen var 357 368 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dione AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 112 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Skien, og ett av 14 387 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, eie, drift og utvikling av fast eiendom.

Formål

Å eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, eie, drift og utvikling av fast eiendom, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

API og MCPGET /company/923608257

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923608257" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923608257",
  "name": "DRANGEDALSVEIEN 102 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.120",
  "nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "923608257" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Skien holder Drangedalsveien 102 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Drangedalsveien 102 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Drangedalsveien 102 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −41,2 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025125 000 kr81 915 kr63 604 kr468 779 kr357 368 kr111 411 kr
2024212 500 kr155 345 kr121 169 kr624 979 kr293 764 kr331 215 kr
20230 kr−89 243 kr−89 061 kr412 979 kr172 595 kr240 384 kr
20220 kr−50 762 kr−39 595 kr631 449 kr423 534 kr207 915 kr
20210 kr−46 785 kr−36 492 kr606 449 kr463 129 kr143 320 kr

Balanse

2025
Eiendeler468 779 kr
Anleggsmidler88 %412 979 krOmløpsmidler12 %55 800 kr
Egenkapital og gjeld468 779 kr
Innskutt egenkapital654 %3,07 mill krOpptjent egenkapital-578 %−2,71 mill krKortsiktig gjeld10 %48 377 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader43 085 kr
Finanskostnader290 kr
Netto finans−290 kr
Ordinært resultat før skatt81 625 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 12 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
30 000 kr (6 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/923608257/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923608257/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923608257",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 125000, "operating_profit": 81915, "net_profit": 63604, "equity": 357368, … },
    { "year": 2024, "revenue": 212500, "operating_profit": 155345, "net_profit": 121169, "equity": 293764, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "923608257" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Drangedalsveien 102 AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Drangedalsveien 102 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Drangedalsveien 102 AS de siste årene.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 16.10.2019
Styrets lederSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 03.08.2022
Regnskapsfører
repr. GARDERMOEN ØKONOMI ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/923608257/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923608257/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923608257",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Varamedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "923608257" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Drangedalsveien 102 AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Drangedalsveien 102 AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Drangedalsveien 102 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Dione ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/923608257/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923608257/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923608257",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "DIONE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "923608257" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Drangedalsveien 102 AS eier Dione AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Drangedalsveien 102 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Drangedalsveien 102 AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Drangedalsveien 102 ASBEDR−Skien−

Kunngjøringer17

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/923608257/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923608257/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923608257",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923608257" })

Spør AI-assistenten

  • Har Drangedalsveien 102 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Drangedalsveien 102 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Drangedalsveien 102 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i aksjekapital
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel76,2 %20,7 %
Likviditetsgrad1,152,03
Gjeldsgrad0,311,18
Egenkapitalrentabilitet17,8 %-0,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/923608257/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923608257/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923608257",
  "nace_code": "68.120",
  "industry_count": 13697,
  "revenue": { "value": 125000, "percentile": 0.619 },
  "operating_margin": { "value": 0.6553, "percentile": 0.8553 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "923608257" })

Spør AI-assistenten

  • Er Drangedalsveien 102 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
  • Hvor solid er Drangedalsveien 102 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Drangedalsveien 102 AS på i bransjen?

Ofte spurt om Drangedalsveien 102 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Drangedalsveien 102 AS?

Det er registrert 14 387 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 112 i Skien.

Er Drangedalsveien 102 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 831 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Drangedalsveien 102 AS?

Drangedalsveien 102 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Drangedalsveien 102 AS?

Drangedalsveien 102 AS driver innen utvikling og salg av byggeprosjekter, med NACE-kode 68.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, eie, drift og utvikling av fast eiendom.

Hvem er største aksjonær i Drangedalsveien 102 AS?

Største aksjonær i Drangedalsveien 102 AS er Dione AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Drangedalsveien 102 AS?

I 2025 omsatte Drangedalsveien 102 AS for 125 000 kr, ned 41 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 63 604 kr.

Hva er driftsresultatet til Drangedalsveien 102 AS?

I 2025 hadde Drangedalsveien 102 AS et driftsresultat på 81 915 kr.

Hvor ligger Drangedalsveien 102 AS?

Forretningsadressen til Drangedalsveien 102 AS er Gunnar Knudsens veg 144, 3712, SKIEN i Skien kommune.

Hvem fører regnskapet til Drangedalsveien 102 AS?

Gardermoen Økonomi AS er registrert som regnskapsfører for Drangedalsveien 102 AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark