Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mistelpark B1 AS

Org.nr 923577297
Omsetning
4,1 mill
+789,5 %
Resultat
−283 033
6 års regnskap
Mer

Om Mistelpark B1 AS

Mistelpark B1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Asbjørn Rudolf Hansen er styrets leder. I 2025 hadde Mistelpark B1 AS en omsetning på 4,13 mill kr, en økning på 790 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 283 033 kr. Egenkapitalen var 100 000 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mistel Park AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 285 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Drammen, og ett av 14 385 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet og formål

Ervervelse, drift og utvikling av fast eiendom og hva dermed står i forbindelse, samt videre deltagelse i andre selskaper ved aksjetegning og på annen måte.

API og MCPGET /company/923577297

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923577297" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923577297",
  "name": "MISTELPARK B1 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.120",
  "nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "923577297" })

Spør AI-assistenten

  • Er Mistelpark B1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Mistelpark B1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Mistelpark B1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +789,5 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,13 mill kr−100 523 kr−283 033 kr468 727 kr100 000 kr368 727 kr
2024464 080 kr−477 294 kr−743 869 kr11,20 mill kr100 000 kr11,10 mill kr
20238,99 mill kr−707 453 kr−968 932 kr12,00 mill kr100 000 kr11,90 mill kr
2022186,84 mill kr10,05 mill kr7,86 mill kr20,14 mill kr100 000 kr20,04 mill kr
20210 kr−44 238 kr−25 386 kr131,33 mill kr100 000 kr131,23 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler468 727 kr
Anleggsmidler33 %153 912 krOmløpsmidler67 %314 815 kr
Egenkapital og gjeld468 727 kr
Innskutt egenkapital21 %100 000 krLangsiktig gjeld79 %368 727 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,23 mill kr
Finansinntekter6 570 kr
Finanskostnader268 910 kr
Netto finans−262 340 kr
Ordinært resultat før skatt−362 863 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 90 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
310 000 kr (67 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
370 000 kr (79 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
270 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/923577297/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923577297/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923577297",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4128180,
      "operating_profit": -100523,
      "net_profit": -283033,
      "equity": 100000,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 464080,
      "operating_profit": -477294,
      "net_profit": -743869,
      "equity": 100000,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "923577297" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mistelpark B1 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mistelpark B1 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Mistelpark B1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 09.10.2019
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 19.12.2019
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/923577297/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923577297/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923577297",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "923577297" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Mistelpark B1 AS?
  • List alle roller i Mistelpark B1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Mistelpark B1 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Mistel Park ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/923577297/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923577297/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923577297",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "MISTEL PARK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "923577297" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Mistelpark B1 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Mistelpark B1 AS eier Mistel Park AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Mistelpark B1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mistelpark B1 ASBEDRUtvikling og salg av byggeprosjekterDrammen−

Kunngjøringer13

API og MCPGET /company/923577297/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923577297/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923577297",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-01-22", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923577297" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Mistelpark B1 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Mistelpark B1 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Mistelpark B1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Endring i roller og styre
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 90,4 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-2,4 %8,2 %
Resultatmargin-6,9 %1,4 %
Egenkapitalandel21,3 %20,6 %
Gjeldsgrad3,691,18
Egenkapitalrentabilitet-283,0 %-0,3 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad90,4 %82,7 %
Annen driftskostnad12,0 %4,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/923577297/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923577297/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923577297",
  "nace_code": "68.120",
  "industry_count": 13693,
  "revenue": { "value": 4128180, "percentile": 0.8565 },
  "operating_margin": { "value": -0.0244, "percentile": 0.3538 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "923577297" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Mistelpark B1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Mistelpark B1 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
  • Hvor solid er Mistelpark B1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Mistelpark B1 AS

Hvor stor er bransjen Mistelpark B1 AS tilhører?

Mistelpark B1 AS er ett av 285 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Drammen, og ett av 14 385 på landsbasis.

Hvor lenge har Mistelpark B1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Mistelpark B1 AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Mistelpark B1 AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,2 %. Mistelpark B1 AS lå på −2,4 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Mistelpark B1 AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mistelpark B1 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Mistelpark B1 AS?

Mistelpark B1 AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Ervervelse, drift og utvikling av fast eiendom og hva dermed står i forbindelse, samt videre deltagelse i andre selskaper ved aksjetegning og på annen måte.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Mistelpark B1 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvilke eiere står bak Mistelpark B1 AS?

Største aksjonær i Mistelpark B1 AS er Mistel Park AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Mistelpark B1 AS med overskudd?

Mistelpark B1 AS hadde i 2025 en omsetning på 4,13 mill kr og et underskudd på 283 033 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvilken regnskapsfører bruker Mistelpark B1 AS?

I Enhetsregisteret er Mistelpark B1 AS registrert med regnskapsfører Ecit Services AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud