Unnis Salong 1 AS
- Omsetning
- 4,1 mill
- −6,9 %
- Resultat
- 330 625
- −8,1 %
Om Unnis Salong 1 AS
Unnis Salong 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Åmot, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Unni Stener Olstad er daglig leder, og Aleksander Stener Olstad er styreleder. I 2025 hadde Unnis Salong 1 AS en omsetning på 4,10 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 330 625 kr. Egenkapitalen var 1,71 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ua Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen frisering og barbering i Åmot, og ett av 8 810 i Norge. Det ble etablert samme år som 392 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Frisørsalong og beslektet virksomhet.
Formål
Frisørsalong med beslektede tjenester. Selskapet kan også investere i andre selskaper av enhver art.
API og MCPGET /company/923458166
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923458166" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923458166",
"name": "UNNIS SALONG 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅMOT", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923458166" })Spør AI-assistenten
Hvor i Åmot holder Unnis Salong 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Unnis Salong 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Unnis Salong 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,9 % fra 2024 · −1,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,10 mill kr | 419 830 kr | 330 625 kr | 2,45 mill kr | 1,71 mill kr | 744 723 kr |
| 2024 | 4,40 mill kr | 456 328 kr | 359 669 kr | 2,13 mill kr | 1,39 mill kr | 737 218 kr |
| 2023 | 4,55 mill kr | 215 165 kr | 166 440 kr | 1,97 mill kr | 1,06 mill kr | 905 727 kr |
| 2022 | 3,85 mill kr | 260 566 kr | 196 954 kr | 1,71 mill kr | 1,02 mill kr | 690 542 kr |
| 2021 | 4,15 mill kr | 579 497 kr | 452 619 kr | 1,82 mill kr | 951 362 kr | 864 225 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 61 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 35 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 9 800 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 16 000 kr
API og MCPGET /company/923458166/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923458166/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923458166",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4101887,
"operating_profit": 419830,
"net_profit": 330625,
"equity": 1708778,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4404083,
"operating_profit": 456328,
"net_profit": 359669,
"equity": 1394287,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923458166" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Unnis Salong 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Unnis Salong 1 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Unnis Salong 1 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.09.2019Styre
1Sist endret 25.09.2019Regnskapsfører
1Sist endret 10.11.2025API og MCPGET /company/923458166/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923458166/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923458166",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923458166" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Unnis Salong 1 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Unnis Salong 1 AS?
Hvem er regnskapsfører for Unnis Salong 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ua Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923458166/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923458166/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923458166",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "UA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923458166" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Unnis Salong 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Unnis Salong 1 AS eier Ua Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Unnis Salong 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ua Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/923458166/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923458166/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923458166",
"chain": [
{ "org_no": "823387652", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923458166", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923458166" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Unnis Salong 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Unnis Salong 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Unnis Salong 1 AS | BEDR | Frisering og barbering | Åmot | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.12.2019 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 16.10.2019 | Fisjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923458166/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923458166/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923458166",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923458166" })Spør AI-assistenten
Når leverte Unnis Salong 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Unnis Salong 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Unnis Salong 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 16,8 % av driftsinntektene — 2,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 69,6 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,32 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,3 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,9 % | +3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,8 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 61,2 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 16,8 % | 19,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923458166/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923458166/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923458166",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3130,
"revenue": { "value": 4101887, "percentile": 0.8161 },
"operating_margin": { "value": 0.1024, "percentile": 0.798 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923458166" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Unnis Salong 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Unnis Salong 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Unnis Salong 1 AS blant de 3130 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
UNNIS SALONG 1 AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Norsk Hydro ASA | Oslo | 0,0 % | 2019 | 2024 | Aktiv |
| Norwegian Air Shuttle ASA | Bærum | 0,0 % | 2019 | 2024 | Aktiv |
| Endúr ASA | Bærum | 0,0 % | 2019 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Åmot
+879 til i Åmot →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Unnis Salong 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Unnis Salong 1 AS?
Det er registrert 8 810 selskaper i Norge innen frisering og barbering, hvorav 11 i Åmot.
Er Unnis Salong 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 45 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 392 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Unnis Salong 1 AS et aktivt selskap?
Unnis Salong 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Unnis Salong 1 AS?
Unnis Salong 1 AS driver innen frisering og barbering, med NACE-kode 96.210 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Frisørsalong og beslektet virksomhet.
Hvem er daglig leder i Unnis Salong 1 AS?
Daglig leder i Unnis Salong 1 AS er Unni Stener Olstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Unnis Salong 1 AS?
Aleksander Stener Olstad er registrert som styreleder i Unnis Salong 1 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Unnis Salong 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ua Holding AS største eier i Unnis Salong 1 AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Unnis Salong 1 AS?
I 2025 omsatte Unnis Salong 1 AS for 4,10 mill kr, ned 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 330 625 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.