Om Koncha Drift 1 AS
Koncha Drift 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Selskapet er registrert som konkurs. Ngan Quang Hang er daglig leder, og Ngan Quang Hang er styreleder. I 2023 hadde Koncha Drift 1 AS en omsetning på 4,82 mill kr, en økning på 3 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 409 026 kr. Egenkapitalen var −944 966 kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Ngan Quang Hang med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 354 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 254 i Norge. Det ble etablert samme år som 561 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Restaurantvirksomhet og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 4,82 mill kr | 433 282 kr | 409 026 kr | 843 033 kr | −944 966 kr | 1,79 mill kr |
| 2022 | 4,67 mill kr | −1,08 mill kr | −1,11 mill kr | 381 238 kr | −1,35 mill kr | 1,74 mill kr |
| 2021 | 867 603 kr | −258 908 kr | −258 959 kr | 380 677 kr | −239 059 kr | 619 736 kr |
| 2020 | 0 kr | −167 kr | −160 kr | 29 845 kr | 19 900 kr | 9 945 kr |
| 2019 | 0 kr | −4 375 kr | −4 370 kr | 30 005 kr | 20 060 kr | 9 945 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 12.09.2023Styre
1Sist endret 08.01.2025Bostyrer
1Sist endret 29.01.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Cam Hang Nguyenhadde 55 %
- Ngan Quang Hang45 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ngan Quang Hang | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Koncha Drift 1 AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.1.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 8.1.2025 | Styre ↗ |
| 21.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2023 | Signatur ↗ |
| 12.9.2023 | Daglig leder ↗ |
| 28.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 37,5 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,0 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 8,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -112,1 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,22 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,2 % | +4,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,9 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 26,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 37,5 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Koncha Drift 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Koncha Drift 1 AS?
Det er registrert 11 254 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 2 354 i Oslo.
Er Koncha Drift 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 561 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Koncha Drift 1 AS konkurs?
Det er registrert konkurs for Koncha Drift 1 AS (åpnet 29.01.2025). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvem er daglig leder i Koncha Drift 1 AS?
Siste registrerte daglig leder i Koncha Drift 1 AS er Ngan Quang Hang.
Hvem sitter i styret i Koncha Drift 1 AS?
Ngan Quang Hang er registrert som styreleder i Koncha Drift 1 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Koncha Drift 1 AS?
Største aksjonær i Koncha Drift 1 AS er Ngan Quang Hang med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hva er omsetningen til Koncha Drift 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 4,82 mill kr, opp 3 % fra 2022. Egenkapitalen var −944 966 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Koncha Drift 1 AS?
Koncha Drift 1 AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.