Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Ikke aktivt
Aksjeselskap

Seterveien AS

Org.nr 923392254www.roaraksdal.com
Omsetning
0
−100 %
Resultat
−35 404
6 års regnskap
Mer
SammenlignMarkedsanalyse

Om Seterveien AS

Seterveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Selskapet er under avvikling. Roar Aksdal er styrets leder. I 2025 hadde Seterveien AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 35 404 kr. Egenkapitalen var 77 848 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roar Aksdal med 73,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 92 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Trondheim, og ett av 2 730 i Norge. Det ble etablert samme år som 231 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Utvikle, markedsføre og tilby opplevelsespakker for sykkelturisme i Trøndelag, Hedmark og Oppland i samarbeid med lokale opplevelsesleverandører.

Formål

Utvikle og tilby opplevelsesprodukter for sykkelturisme i Trøndelag, Hedmark og Oppland i samarbeid med lokale opplevelsesleverandører

API og MCPGET /company/923392254

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923392254" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923392254",
  "name": "SETERVEIEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "79.121",
  "nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "923392254" })

Spør AI-assistenten

  • Er Seterveien AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Seterveien AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Seterveien AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−46 213 kr−35 404 kr78 786 kr77 848 kr938 kr
2024163 038 kr−98 380 kr−74 257 kr114 658 kr113 252 kr1 407 kr
2023303 360 kr111 861 kr89 635 kr215 412 kr187 508 kr27 904 kr
2022448 606 kr9 568 kr7 428 kr103 265 kr97 873 kr5 392 kr
2021432 746 kr71 129 kr55 425 kr114 588 kr90 445 kr24 143 kr

Balanse

2025
Eiendeler78 786 kr
Anleggsmidler39 %31 098 krOmløpsmidler61 %47 688 kr
Egenkapital og gjeld78 786 kr
Innskutt egenkapital38 %30 000 krOpptjent egenkapital61 %47 848 krKortsiktig gjeld1 %938 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader46 213 kr
Finansinntekter823 kr
Netto finans823 kr
Ordinært resultat før skatt−45 390 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/923392254/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923392254/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923392254",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -46213, "net_profit": -35404, "equity": 77848, … },
    { "year": 2024, "revenue": 163038, "operating_profit": -98380, "net_profit": -74257, "equity": 113252, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "923392254" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Seterveien AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Seterveien AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Seterveien AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 12.09.2019
Roar Aksdal(f. 1962)
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 01.10.2021
Regnskapsfører
repr. BERGSTADENS REGNSKAPSKONTOR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/923392254/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923392254/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923392254",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "923392254" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Seterveien AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Seterveien AS?
  • List alle roller i Seterveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Roar AksdalPersonOrdinære aksjer73,3 %22
Håkon AksdalPersonOrdinære aksjer6,7 %2
Oddrun Else SyrstadPersonOrdinære aksjer6,7 %2
Stine Therese AksdalPersonOrdinære aksjer6,7 %2
Thomas AksdalPersonOrdinære aksjer6,7 %2

5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/923392254/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923392254/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923392254",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 5
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "923392254" })

Spør AI-assistenten

  • Er Seterveien AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Seterveien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Seterveien AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Seterveien ASBEDRAktiviteter utført av utflukts- og eventarrangørerTrondheim−

Kunngjøringer10

API og MCPGET /company/923392254/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923392254/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923392254",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-22", "type": "Oppløsning", … },
    { "dato": "2026-05-05", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923392254" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Seterveien AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Seterveien AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Seterveien AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Roar Aksdal(Daglig leder)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Under avvikling:Nei→Ja
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:Sleggveien 8→Trudvangvegen 4CPostnummer:7374→7035Poststed:RØROS→TRONDHEIMKommune:RØROS→TRONDHEIM
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel98,8 %32,8 %
Likviditetsgrad50,841,29
Gjeldsgrad0,010,74
Egenkapitalrentabilitet-45,5 %5,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/923392254/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923392254/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923392254",
  "nace_code": "79.121",
  "industry_count": 1105,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0009 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "923392254" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Seterveien AS blant de 1105 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Seterveien AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Seterveien AS blant de største selskapene innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører?

Offentlig støtte

Seterveien AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (290 000 kr).

2 tildelinger, til sammen 290 000 kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
15.2.2022LandbrukstilskuddUtviklingsprogrammet for landbruks- og reindriftbasert vekst og verdiskaping100 000 krTilskudd
16.9.2020DistriktsutviklingstilskuddBedriftsutviklingstilskudd190 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/923392254/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923392254/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923392254",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Landbrukstilskudd",
      "innvilget_belop": 100000,
      "innvilget_dato": "2022-02-15",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": []
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "923392254" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye har Seterveien AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
  • Hvilken offentlig støtte har Seterveien AS fått?

Spørsmål og svar om Seterveien AS

Hvor stor er bransjen Seterveien AS tilhører?

Seterveien AS er ett av 92 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Trondheim, og ett av 2 730 på landsbasis.

Hvor lenge har Seterveien AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Seterveien AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.

Hva har skjedd med Seterveien AS?

Seterveien AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.

Hvem er styreleder i Seterveien AS?

Styrets leder i Seterveien AS er Roar Aksdal.

Hvem eier Seterveien AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Roar Aksdal største eier i Seterveien AS med 73,3 % av aksjene. Nest størst er Håkon Aksdal med 6,7 %.

Går Seterveien AS med overskudd?

Seterveien AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 35 404 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor stor aksjekapital har Seterveien AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Seterveien AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Har Seterveien AS mottatt offentlig støtte?

Seterveien AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 290 000 kr).

Hvor holder Seterveien AS til?

Seterveien AS holder til i Trudvangvegen 4C, 7035, TRONDHEIM, i Trondheim kommune i Trøndelag.

Hvilken regnskapsfører bruker Seterveien AS?

I Enhetsregisteret er Seterveien AS registrert med regnskapsfører Bergstadens Regnskapskontor AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag