Om Recon AS
Recon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Atle Gilje er daglig leder, og Atle Gilje er styreleder. I 2025 hadde Recon AS en omsetning på 1,95 mill kr, en økning på 65 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 178 505 kr. Egenkapitalen var −124 710 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Atle Gilje med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 83 innen maler- og glassarbeid i Sandnes, og ett av 4 970 i Norge. Det ble etablert samme år som 249 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Maler- og gulvleggerarbeid, tømrerarbeid, prosjektering, utførelse og kontroll av våtrom.
Formål
Byggrelaterte tjenester med tilhørende salg.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,95 mill kr | −179 640 kr | −178 505 kr | 404 710 kr | −124 710 kr | 529 420 kr |
| 2024 | 1,18 mill kr | 67 984 kr | 67 573 kr | 352 886 kr | 53 795 kr | 299 090 kr |
| 2023 | 1,30 mill kr | −113 519 kr | −111 137 kr | 290 789 kr | −13 777 kr | 304 567 kr |
| 2022 | 1,92 mill kr | 256 723 kr | 253 961 kr | 198 516 kr | 97 359 kr | 101 157 kr |
| 2021 | 2,58 mill kr | −587 292 kr | −586 869 kr | 228 697 kr | −156 601 kr | 385 299 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 17.10.2022Styre
1Sist endret 25.03.2022Regnskapsfører
1Sist endret 12.09.2019Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Tom-Arne Skogenhadde 50 %
- Atle Gilje50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Atle Gilje | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Recon AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Sandnes | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.10.2022 | Daglig leder ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2022 | Styre ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -30,8 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,75 | 1,42 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Recon AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Recon AS?
Det er registrert 4 970 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 83 i Sandnes.
Er Recon AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 249 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Recon AS?
Recon AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Recon AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Recon AS?
Daglig leder i Recon AS er Atle Gilje, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Recon AS?
Atle Gilje er registrert som styreleder i Recon AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Recon AS?
Største aksjonær i Recon AS er Atle Gilje med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Recon AS?
Recon AS hadde i 2025 en omsetning på 1,95 mill kr og et underskudd på 178 505 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Recon AS?
I 2025 hadde Recon AS et driftsresultat på −179 640 kr.
Hva er organisasjonsnummeret til Recon AS?
Recon AS har organisasjonsnummer 923 272 968. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.