Sl 4 Næring 5 AS
- Omsetning
- 760 152
- +18,7 %
- Resultat
- 634 337
- +36,1 %
Om Sl 4 Næring 5 AS
Sl 4 Næring 5 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Gert Tonning er styrets leder. I 2025 hadde Sl 4 Næring 5 AS en omsetning på 760 152 kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 634 337 kr. Egenkapitalen var 1,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ags Eiendom Senter AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 068 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 569 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Virksomhet med fast eiendom, herunder direkte og indirekte, å eie, drive og selge fast eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/923247211
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923247211" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923247211",
"name": "SL 4 NÆRING 5 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923247211" })Spør AI-assistenten
Er Sl 4 Næring 5 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sl 4 Næring 5 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sl 4 Næring 5 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,7 % fra 2024 · +163,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 760 152 kr | 632 091 kr | 634 337 kr | 2,26 mill kr | 1,47 mill kr | 796 012 kr |
| 2024 | 640 152 kr | 486 408 kr | 466 251 kr | 2,36 mill kr | 1,47 mill kr | 894 136 kr |
| 2023 | 350 616 kr | 200 787 kr | −18 097 kr | 1,76 mill kr | 1,47 mill kr | 297 059 kr |
| 2022 | 235 004 kr | 94 269 kr | 71 287 kr | 1,76 mill kr | 1,49 mill kr | 275 887 kr |
| 2021 | 288 261 kr | 170 340 kr | 120 587 kr | 1,64 mill kr | 1,41 mill kr | 229 047 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIKundefordringer sto for om lag 29 prosent av eiendelene i 2025. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 430 000 kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 210 000 kr (9 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 630 000 kr
API og MCPGET /company/923247211/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923247211/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923247211",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 760152,
"operating_profit": 632091,
"net_profit": 634337,
"equity": 1467255,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 640152,
"operating_profit": 486408,
"net_profit": 466251,
"equity": 1467254,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923247211" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sl 4 Næring 5 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sl 4 Næring 5 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sl 4 Næring 5 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 19.08.2026Revisor
1Sist endret 19.08.2026API og MCPGET /company/923247211/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923247211/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923247211",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923247211" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sl 4 Næring 5 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sl 4 Næring 5 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sl 4 Næring 5 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Munkenes Næringseiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ags Eiendom Senter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 234 312 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923247211/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923247211/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923247211",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "AGS EIENDOM SENTER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923247211" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sl 4 Næring 5 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sl 4 Næring 5 AS eier Ags Eiendom Senter AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sl 4 Næring 5 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ags Eiendom Senter AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/923247211/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923247211/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923247211",
"chain": [
{ "org_no": "927441683", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927702770", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "923247211", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923247211" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sl 4 Næring 5 AS?
Hvem eier Sl 4 Næring 5 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sl 4 Næring 5 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sl 4 Næring 5 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 19.8.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 19.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.8.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.8.2026 | Revisor ↗ |
| 19.8.2026 | Styre ↗ |
| 10.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923247211/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923247211/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923247211",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-08-19", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923247211" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sl 4 Næring 5 AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Sl 4 Næring 5 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Sl 4 Næring 5 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre−ABC REGNSKAPSBYRÅ JADIDI(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+FORVIS MAZARS AS(Revisor)+Anders Hugo Lerner Grevstad(Styremedlem)+Gert Tonning(Styrets leder)−Shahriar Kheirati(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Havnegata 107→Vestre Torggaten 18Postnummer:3040→5015Poststed:DRAMMEN→BERGENKommune:DRAMMEN→BERGENFormål:Drive virksomhet med fast eiendom, herunder direkte og indirekte, å eie, drive og selge fast eiendom.→Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 64,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,2 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923247211/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923247211/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923247211",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 760152, "percentile": 0.5598 },
"operating_margin": { "value": 0.8315, "percentile": 0.9362 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923247211" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sl 4 Næring 5 AS på i bransjen?
Hvor ligger Sl 4 Næring 5 AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sl 4 Næring 5 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+19 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sl 4 Næring 5 AS
Hvor stor er bransjen Sl 4 Næring 5 AS tilhører?
Sl 4 Næring 5 AS er ett av 4 068 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 545 på landsbasis.
Hvor lenge har Sl 4 Næring 5 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sl 4 Næring 5 AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Sl 4 Næring 5 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sl 4 Næring 5 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Sl 4 Næring 5 AS?
Organisasjonsformen til Sl 4 Næring 5 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Sl 4 Næring 5 AS?
Største aksjonær i Sl 4 Næring 5 AS er Ags Eiendom Senter AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Sl 4 Næring 5 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Sl 4 Næring 5 AS for 760 152 kr, opp 19 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 634 337 kr.
Hvor solid er økonomien i Sl 4 Næring 5 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sl 4 Næring 5 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket revisjonsselskap bruker Sl 4 Næring 5 AS?
I Enhetsregisteret er Sl 4 Næring 5 AS registrert med revisor Forvis Mazars AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.