- Omsetning
- 4,7 mill
- +4,3 %
- Resultat
- −622 355
- −587,7 %
Om Salhus Vvs AS
Salhus Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Olav Sandøy Os er daglig leder, og Olav Sandøy Os er styreleder. I 2025 hadde Salhus Vvs AS en omsetning på 4,68 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 622 355 kr. Egenkapitalen var −228 434 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Olav Sandøy Os med 34,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 180 innen rørleggerarbeid i Bergen, og ett av 4 977 i Norge. Det ble etablert samme år som 203 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggararbeid og sal av tilhøyrande varer og tenester.
Formål
Rørleggararbeid og sal av varer og tenester.
API og MCPGET /company/923177361
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923177361" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923177361",
"name": "SALHUS VVS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923177361" })Spør AI-assistenten
Når ble Salhus Vvs AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Salhus Vvs AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Salhus Vvs AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,3 % fra 2024 · +121,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,68 mill kr | −569 134 kr | −622 355 kr | 1,32 mill kr | −228 434 kr | 1,55 mill kr |
| 2024 | 4,49 mill kr | 200 079 kr | 127 612 kr | 1,81 mill kr | 393 922 kr | 1,41 mill kr |
| 2023 | 3,38 mill kr | 150 447 kr | 130 964 kr | 949 585 kr | 266 310 kr | 683 276 kr |
| 2022 | 2,31 mill kr | −84 440 kr | −89 327 kr | 417 277 kr | 135 346 kr | 281 931 kr |
| 2021 | 2,11 mill kr | 31 526 kr | 19 722 kr | 593 998 kr | 224 673 kr | 369 325 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/923177361/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923177361/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923177361",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4680917,
"operating_profit": -569134,
"net_profit": -622355,
"equity": -228434,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4488470,
"operating_profit": 200079,
"net_profit": 127612,
"equity": 393922,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923177361" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Salhus Vvs AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Salhus Vvs AS per år.
Hvordan har omsetningen til Salhus Vvs AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 09.08.2019Styre
5Sist endret 07.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.09.2026API og MCPGET /company/923177361/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923177361/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923177361",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923177361" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Salhus Vvs AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Salhus Vvs AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Salhus Vvs AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Silje Grønenghadde 3,1 %
- Rolf Sandøy Os3,1 % → 6,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Olav Sandøy Os | Person | Ordinære aksjer | 34,4 % | 55 |
| Astrid Torill Sandvik | Person | Ordinære aksjer | 15,6 % | 25 |
| Kåre Sigurd Krakhella | Person | Ordinære aksjer | 15,6 % | 25 |
| Hans Kåre Os | Person | Ordinære aksjer | 12,5 % | 20 |
| Reidun Sandøy Os | Person | Ordinære aksjer | 12,5 % | 20 |
| Rolf Sandøy Os | Person | Ordinære aksjer | 6,3 % | 10 |
| Ingrid Sandvik Krakhella | Person | Ordinære aksjer | 3,1 % | 5 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923177361/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923177361/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923177361",
"shareholders": [
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923177361" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Salhus Vvs AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Salhus Vvs AS?
Er Salhus Vvs AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Salhus Vvs AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Bergen | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.8.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923177361/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923177361/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923177361",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923177361" })Spør AI-assistenten
Når leverte Salhus Vvs AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Salhus Vvs AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Salhus Vvs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−ASPIA NORGE AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Rolf Os Sandøy(Styremedlem)−Rolf Sandøy Os(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+ASPIA NORGE AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 52,3 % av driftsinntektene — 17,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -12,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | -13,3 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | -17,3 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,83 | 1,63 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,3 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,9 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 52,3 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,1 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,9 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923177361/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923177361/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923177361",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 4680917, "percentile": 0.6199 },
"operating_margin": { "value": -0.1216, "percentile": 0.1097 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923177361" })Spør AI-assistenten
Er Salhus Vvs AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Hvor solid er Salhus Vvs AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Salhus Vvs AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Salhus Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Salhus Vvs AS
Hvor stor er bransjen Salhus Vvs AS tilhører?
Salhus Vvs AS er ett av 180 selskaper innen rørleggerarbeid i Bergen, og ett av 4 977 på landsbasis.
Hvor lenge har Salhus Vvs AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Salhus Vvs AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Salhus Vvs AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Salhus Vvs AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Salhus Vvs AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Salhus Vvs AS?
Olav Sandøy Os er registrert som daglig leder i Salhus Vvs AS.
Hvilke eiere står bak Salhus Vvs AS?
Salhus Vvs AS eies i hovedsak av Olav Sandøy Os (34,4 %). Totalt er det registrert 7 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Salhus Vvs AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,68 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var −228 434 kr ved årsslutt.
Hvor holder Salhus Vvs AS til?
Salhus Vvs AS holder til i Salhusvegen 257B, 5107, SALHUS, i Bergen kommune i Vestland.
Hvilken regnskapsfører bruker Salhus Vvs AS?
I Enhetsregisteret er Salhus Vvs AS registrert med regnskapsfører R Nordfjord AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.