Snøhetta Camping AS
- Omsetning
- 1,5 mill
- +21,3 %
- Resultat
- 317 593
- −16,4 %
Om Snøhetta Camping AS
Snøhetta Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Dovre, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Andre post- og budtjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Marit Hasvold Egeland er styrets leder. I 2025 hadde Snøhetta Camping AS en omsetning på 1,52 mill kr, en økning på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 317 593 kr. Egenkapitalen var 970 124 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Solveig Christina Egeland Ness med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen andre post- og budtjenester i Dovre, og ett av 7 114 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Drift av campingplass, overnatting/utleie, hundetrening og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/923136568
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923136568" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923136568",
"name": "SNØHETTA CAMPING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "53.200",
"nace_desc": "Andre post- og budtjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DOVRE", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923136568" })Spør AI-assistenten
Når ble Snøhetta Camping AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Dovre holder Snøhetta Camping AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Snøhetta Camping AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +21,3 % fra 2024 · +116,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,52 mill kr | 384 349 kr | 317 593 kr | 1,11 mill kr | 970 124 kr | 136 118 kr |
| 2024 | 1,25 mill kr | 493 193 kr | 379 770 kr | 843 137 kr | 652 530 kr | 190 607 kr |
| 2023 | 971 409 kr | 136 966 kr | 108 718 kr | 409 453 kr | 272 761 kr | 136 692 kr |
| 2022 | 813 640 kr | 145 524 kr | 107 559 kr | 284 228 kr | 164 043 kr | 120 184 kr |
| 2021 | 701 724 kr | 3 778 kr | 1 480 kr | 169 705 kr | 56 484 kr | 113 220 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/923136568/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923136568/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923136568",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1519483,
"operating_profit": 384349,
"net_profit": 317593,
"equity": 970124,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1252309,
"operating_profit": 493193,
"net_profit": 379770,
"equity": 652530,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923136568" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Snøhetta Camping AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Snøhetta Camping AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Snøhetta Camping AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 21.07.2022API og MCPGET /company/923136568/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923136568/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923136568",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923136568" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Snøhetta Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Snøhetta Camping AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Liv Ingrid Svendsenhadde 33,3 %
- Stein Løkkenhadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Solveig Christina Egeland Ness | Person | Ordinære aksjer | 66,7 % | 20 |
| Marit Hasvold Egeland | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923136568/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923136568/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923136568",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923136568" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Snøhetta Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Snøhetta Camping AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Snøhetta Camping AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Snøhetta Camping AS | BEDR | Andre post- og budtjenester | Dovre | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Styre ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923136568/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923136568/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923136568",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923136568" })Spør AI-assistenten
Når leverte Snøhetta Camping AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Snøhetta Camping AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Snøhetta Camping AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 87,7 % | 17,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,14 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,7 % | 19,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923136568/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923136568/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923136568",
"nace_code": "53.200",
"industry_count": 434,
"revenue": { "value": 1519483, "percentile": 0.4907 },
"operating_margin": { "value": 0.2529, "percentile": 0.8638 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923136568" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Snøhetta Camping AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Snøhetta Camping AS blant de største selskapene innen andre post- og budtjenester?
Hvor solid er Snøhetta Camping AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Dovre
+599 til i Dovre →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Snøhetta Camping AS
Hvor stor er bransjen Snøhetta Camping AS tilhører?
Snøhetta Camping AS er ett av 2 selskaper innen andre post- og budtjenester i Dovre, og ett av 7 114 på landsbasis.
Hvor lenge har Snøhetta Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Snøhetta Camping AS ble etablert i 2019 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 87 % av selskapene.
Hvilken status har Snøhetta Camping AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Snøhetta Camping AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Snøhetta Camping AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Snøhetta Camping AS?
Største aksjonær i Snøhetta Camping AS er Solveig Christina Egeland Ness med 66,7 % av aksjene, fulgt av Marit Hasvold Egeland (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Snøhetta Camping AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,52 mill kr, opp 21 % fra 2024. Egenkapitalen var 970 124 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Snøhetta Camping AS?
Driftsresultatet for 2025 var 384 349 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Snøhetta Camping AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Snøhetta Camping AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Snøhetta Camping AS til?
Snøhetta Camping AS holder til i Hjerkinnhusvegen 14, 2661, HJERKINN, i Dovre kommune i Innlandet.
Hvorfor har ikke Snøhetta Camping AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Snøhetta Camping AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.