Stavros AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −2 714
- −103,9 %
Om Stavros AS
Stavros AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Tor Andersen er styrets leder. I 2025 hadde Stavros AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2 714 kr. Egenkapitalen var 927 126 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Auto 23 AS med 33,3 % av aksjene. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Investere, herunder i selskapsandeler, samt alt som står i forbindelse med nevnte.
API og MCPGET /company/923135340
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923135340" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923135340",
"name": "STAVROS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923135340" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Stavros AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stavros AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Stavros AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −2 466 kr | −2 714 kr | 21,40 mill kr | 927 126 kr | 20,48 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −2 328 kr | 70 058 kr | 21,41 mill kr | 929 840 kr | 20,48 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | −17 111 kr | 19,75 mill kr | 859 781 kr | 18,89 mill kr |
| 2022 | – | – | – | 19,59 mill kr | 876 892 kr | 18,71 mill kr |
| 2021 | – | – | 783 525 kr | 19,05 mill kr | 876 931 kr | 18,17 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/923135340/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923135340/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923135340",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -2466, "net_profit": -2714, "equity": 927126, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -2328, "net_profit": 70058, "equity": 929840, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923135340" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Stavros AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavros AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavros AS per år.
Roller og styre3
Styre
3Sist endret 29.07.2019API og MCPGET /company/923135340/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923135340/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923135340",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923135340" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stavros AS?
List alle roller i Stavros AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Auto 23 AS33,3 %
- Angarde AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Auto 23 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 33 000 |
| Coso AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 33 000 |
| Kvasshovd AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 33 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923135340/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923135340/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923135340",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AUTO 23 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "COSO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923135340" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stavros AS eier Auto 23 AS, og hvem eier resten?
Er Stavros AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stavros AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.7.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923135340/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923135340/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923135340",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923135340" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavros AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavros AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavros AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 4,3 % | 85,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 3,55 |
| Gjeldsgrad | 22,09 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923135340/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923135340/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923135340",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45455,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0022 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923135340" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stavros AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Stavros AS blant de 45455 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavros AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
STAVROS AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mjåvann 200 AS | Kristiansand | 50,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Babycare AS | Kristiansand | 39,9 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Tunfuru AS | Bergen | 24,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Dealflow AS | Bergen | 0,6 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stavros AS
Er Stavros AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 147 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stavros AS?
Stavros AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Stavros AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Auto 23 AS største eier i Stavros AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Coso AS med 33,3 %.
Hva er omsetningen til Stavros AS?
I 2025 omsatte Stavros AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 2 714 kr.
Hva er driftsresultatet til Stavros AS?
I 2025 hadde Stavros AS et driftsresultat på −2 466 kr.
Hva er aksjekapitalen i Stavros AS?
Stavros AS har en registrert aksjekapital på 99 000 kr, fordelt på 99 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stavros AS?
Stavros AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Stavros AS?
Organisasjonsnummeret til Stavros AS er 923 135 340. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 29.07.2019.
Har Stavros AS revisor?
Stavros AS har fravalgt revisjon (registrert 29.07.2019). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.