Lyse Lux AS
Org.nr 923119159
Om Lyse Lux AS
Lyse Lux AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Oddbjørn Sørseth er daglig leder, og Tord Helland er styreleder. I 2025 hadde Lyse Lux AS en omsetning på 151,61 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 13,66 mill kr. Egenkapitalen var 19,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lyse AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 93 innen elektrisk installasjonsarbeid i Stavanger, og ett av 5 496 i Norge. Det ble etablert samme år som 252 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Drive virksomhet innenfor bygging, drift og vedlikehold av anlegg for utendørs belysning.
Formål
Drive virksomhet innenfor bygging, drift og vedlikehold av anlegg for utendørs belysning, samt alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 151,61 mill kr | 19,02 mill kr | 13,66 mill kr | 85,83 mill kr | 19,19 mill kr | 66,64 mill kr |
| 2024 | 152,40 mill kr | 17,00 mill kr | 10,97 mill kr | 91,32 mill kr | 9,63 mill kr | 81,69 mill kr |
| 2023 | 131,86 mill kr | 6,55 mill kr | 2,84 mill kr | 90,54 mill kr | 4,25 mill kr | 86,29 mill kr |
| 2022 | 109,70 mill kr | 2,17 mill kr | 654 000 kr | 80,76 mill kr | 5,83 mill kr | 74,93 mill kr |
| 2021 | 110,43 mill kr | 14 000 kr | −418 000 kr | 86,95 mill kr | 6,23 mill kr | 80,72 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 61 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 23.01.2024Styre
5Sist endret 03.08.2026Revisor
1Sist endret 07.10.2022Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lyse AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 3 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Lyse AS
30 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lyse Lux AS | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Stavanger | 37 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Styre ↗ |
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2025 | Styre ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2025 | Styre ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 2.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 15.12.2023 | Styre ↗ |
| 21.11.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Nytt anbud utlystSensor System Procurement
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→37
- Nytt anbud utlystTennskap Rammeavtale
- Nytt anbud utlystUtendørs belysningsutstyr - Dekorativ- og idrettsbelysning med tilhørende tjenester
- Nytt anbud utlyst3 mellomstore varebiler (4x4)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 22,9 % av driftsinntektene — 19,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,5 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 9,0 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 22,4 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 3,47 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 71,2 % | 16,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,5 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 4,10 mill kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 50,2 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 22,9 % | 42,8 % |
| Annen driftskostnad | 11,1 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 3,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlige anbud
Lyse Lux AS har lyst ut 15 konkurranser.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Kjøper | Sensor System Procurement | Rogaland | − | 5,00 mill kr | Tildelt |
| 5.10.2026 | Kjøper | Tennskap Rammeavtale | Rogaland | − | 15,00 mill kr | Tildelt |
| 21.9.2026 | Kjøper | Utendørs belysningsutstyr - Dekorativ- og idrettsbelysning med tilhørende tjenester | Rogaland | 2.11.2031 | 60,00 mill kr | Aktiv |
| 16.9.2026 | Kjøper | 3 mellomstore varebiler (4x4) | Rogaland | − | 2,00 mill kr | Tildelt |
| 27.8.2026 | Kjøper | Rammeavtale - Vei- og gatebelysning | Rogaland | 25.9.2026 | 110,00 mill kr | Utløpt |
| 3.7.2026 | Kjøper | Tennskap Rammeavtale | Rogaland | 21.8.2026 | 15,00 mill kr | Tildelt |
| 1.7.2026 | Kjøper | Historiske lykter | Rogaland | − | 12,00 mill kr | Tildelt |
| 22.5.2026 | Kjøper | Liftbil Klasse C1 | Rogaland | 22.6.2026 | 2,50 mill kr | Utløpt |
Kilde: Doffin
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+46 til på samme adresse →Folk spør om Lyse Lux AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lyse Lux AS?
Det er registrert 5 496 selskaper i Norge innen elektrisk installasjonsarbeid, hvorav 93 i Stavanger.
Er Lyse Lux AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 252 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Lyse Lux AS bedre enn andre i bransjen?
Lyse Lux AS hadde en driftsmargin på 12,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 5 % for elektrisk installasjonsarbeid.
Hva slags selskap er Lyse Lux AS?
Lyse Lux AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Lyse Lux AS?
Daglig leder i Lyse Lux AS er Oddbjørn Sørseth, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Lyse Lux AS?
Lyse Lux AS eies i hovedsak av Lyse AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Lyse Lux AS?
I 2025 omsatte Lyse Lux AS for 151,61 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 13,66 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Lyse Lux AS?
I 2025 hadde Lyse Lux AS et driftsresultat på 19,02 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 12,5 %.
Er Lyse Lux AS registrert i MVA-registeret?
Lyse Lux AS er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.