Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Lyngdal Havnelager AS

Org.nr 923092935
Omsetning
2,2 mill
−1,5 %
Resultat
414 599
+20 %
Mer

Om Lyngdal Havnelager AS

Lyngdal Havnelager AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Farsund, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Lagring. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Richard Sunde Buch er daglig leder, og Richard Sunde Buch er styreleder. I 2025 hadde Lyngdal Havnelager AS en omsetning på 2,19 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 414 599 kr. Egenkapitalen var 2,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rsb Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen lagring i Farsund, og ett av 257 i Norge. Det ble etablert samme år som 6 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).

Aktivitet

Havnevirksomhet.

Formål

Selskapets virksomhet er knyttet til Lyngdal Havn, samt å være et investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer, andeler i selskap etter selskapsloven og utenlandske selskaper, obligasjoner, fast eiendom, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/923092935

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923092935" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923092935",
  "name": "LYNGDAL HAVNELAGER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "52.100",
  "nace_desc": "Lagring",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "FARSUND", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "923092935" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Farsund holder Lyngdal Havnelager AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Lyngdal Havnelager AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Lyngdal Havnelager AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −1,5 % fra 2024 · +68,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,19 mill kr1,43 mill kr414 599 kr17,89 mill kr2,48 mill kr15,42 mill kr
20242,23 mill kr1,39 mill kr345 604 kr18,48 mill kr2,38 mill kr16,10 mill kr
20232,56 mill kr1,61 mill kr897 767 kr19,37 mill kr2,26 mill kr17,11 mill kr
20222,40 mill kr1,37 mill kr908 449 kr11,27 mill kr2,12 mill kr9,15 mill kr
20211,30 mill kr697 317 kr423 136 kr9,54 mill kr1,90 mill kr7,64 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler17,89 mill kr
Anleggsmidler58 %10,35 mill krOmløpsmidler42 %7,55 mill kr
Egenkapital og gjeld17,89 mill kr
Innskutt egenkapital0 %51 192 krOpptjent egenkapital14 %2,43 mill krLangsiktig gjeld85 %15,19 mill krKortsiktig gjeld1 %229 893 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader759 010 kr
Finansinntekter7 328 kr
Finanskostnader909 672 kr
Netto finans−902 344 kr
Ordinært resultat før skatt531 537 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 22 prosent av driftsinntektene.

Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
7,5 mill kr (42 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
320 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/923092935/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923092935/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923092935",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2192891,
      "operating_profit": 1433881,
      "net_profit": 414599,
      "equity": 2478174,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2226443,
      "operating_profit": 1394678,
      "net_profit": 345604,
      "equity": 2384653,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "923092935" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye falt omsetningen til Lyngdal Havnelager AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lyngdal Havnelager AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lyngdal Havnelager AS per år.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 15.07.2019
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 15.07.2019
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 18.08.2025
Regnskapsfører
repr. TEAM REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/923092935/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923092935/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923092935",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "923092935" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Lyngdal Havnelager AS?
  • List alle roller i Lyngdal Havnelager AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Lyngdal Havnelager AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rsb Invest ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %835

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/923092935/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923092935/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923092935",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "RSB INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "923092935" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Lyngdal Havnelager AS eier Rsb Invest AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Lyngdal Havnelager AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Lyngdal Havnelager AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lyngdal Havnelager ASBEDRLagringFarsund−

Kunngjøringer12

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/923092935/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923092935/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923092935",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-02-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923092935" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Lyngdal Havnelager AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Lyngdal Havnelager AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Lyngdal Havnelager AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 21,5 % av driftsinntektene — 14,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin65,4 %6,5 %
Resultatmargin18,9 %4,0 %
Egenkapitalandel13,8 %37,4 %
Likviditetsgrad32,841,47
Gjeldsgrad6,221,37
Egenkapitalrentabilitet16,7 %9,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-1,5 %+4,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad21,5 %36,4 %
Avskrivninger13,1 %2,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/923092935/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923092935/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923092935",
  "nace_code": "52.100",
  "industry_count": 184,
  "revenue": { "value": 2192891, "percentile": 0.4615 },
  "operating_margin": { "value": 0.6539, "percentile": 0.9673 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "923092935" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lyngdal Havnelager AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Lyngdal Havnelager AS blant de 184 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Lyngdal Havnelager AS sammenlignet med andre i bransjen?

Folk spør om Lyngdal Havnelager AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lyngdal Havnelager AS?

Det er registrert 257 selskaper i Norge innen lagring, hvorav 2 i Farsund.

Er Lyngdal Havnelager AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Lyngdal Havnelager AS bedre enn andre i bransjen?

Lyngdal Havnelager AS hadde en driftsmargin på 65,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,5 % for lagring.

Hva er statusen til Lyngdal Havnelager AS?

Lyngdal Havnelager AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken bransje tilhører Lyngdal Havnelager AS?

Lyngdal Havnelager AS driver innen lagring, med NACE-kode 52.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Havnevirksomhet.

Hvem er daglig leder i Lyngdal Havnelager AS?

Daglig leder i Lyngdal Havnelager AS er Richard Sunde Buch, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Lyngdal Havnelager AS?

Største aksjonær i Lyngdal Havnelager AS er Rsb Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Lyngdal Havnelager AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,19 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,48 mill kr ved årsslutt.

Hvor ligger Lyngdal Havnelager AS?

Forretningsadressen til Lyngdal Havnelager AS er Brogaten 2, 4550, FARSUND i Farsund kommune.

Er Lyngdal Havnelager AS registrert i MVA-registeret?

Lyngdal Havnelager AS er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder