- Omsetning
- 2,2 mill
- +40,7 %
- Resultat
- 264 876
- 7 års regnskap
Om Lux Fide AS
Lux Fide AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Jørn Vegar Jonsdal er daglig leder, og Kim Dragland er styreleder. I 2025 hadde Lux Fide AS en omsetning på 2,21 mill kr, en økning på 41 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 264 876 kr. Egenkapitalen var 666 355 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Berggård Amundsen & Co AS med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 174 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Hamar, og ett av 31 936 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 773 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Handel med næringsdrivende.
Formål
Utvikle handelsløsninger annet som står naturlig sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/923091599
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923091599" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923091599",
"name": "LUX FIDE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923091599" })Spør AI-assistenten
Er Lux Fide AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lux Fide AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lux Fide AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +40,7 % fra 2024 · +5,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,21 mill kr | 332 231 kr | 264 876 kr | 1,19 mill kr | 666 355 kr | 520 486 kr |
| 2024 | 1,57 mill kr | −89 995 kr | −105 841 kr | 681 387 kr | 401 479 kr | 279 907 kr |
| 2023 | 4,79 mill kr | 182 776 kr | 122 308 kr | 1,13 mill kr | 507 320 kr | 621 839 kr |
| 2022 | 3,24 mill kr | 126 721 kr | 93 030 kr | 1,30 mill kr | 385 013 kr | 917 907 kr |
| 2021 | 2,10 mill kr | 368 371 kr | 272 521 kr | 1,48 mill kr | 291 982 kr | 1,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/923091599/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923091599/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923091599",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2209697,
"operating_profit": 332231,
"net_profit": 264876,
"equity": 666355,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1570860,
"operating_profit": -89995,
"net_profit": -105841,
"equity": 401479,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923091599" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Lux Fide AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Lux Fide AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lux Fide AS de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 23.10.2024Styre
5Sist endret 23.10.2024Regnskapsfører
1Sist endret 06.01.2025API og MCPGET /company/923091599/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923091599/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923091599",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923091599" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lux Fide AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lux Fide AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lux Fide AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Datek Holding AShadde 10 %
- Lux Opus AS25 % → 35 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Berggård Amundsen & Co AS | Selskap | Ordinære aksjer | 51,0 % | 51 |
| Lux Opus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 35,0 % | 35 |
| Sfr Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,0 % | 9 |
| Nyhaugen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923091599/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923091599/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923091599",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BERGGÅRD AMUNDSEN & CO AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 51,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "LUX OPUS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923091599" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lux Fide AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lux Fide AS eier Berggård Amundsen & Co AS, og hvem eier resten?
Er Lux Fide AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Berggård Amundsen & Co AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/923091599/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923091599/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923091599",
"chain": [
{ "org_no": "989185756", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "910521063", "owner_pct": 55.31, … },
{ "org_no": "843495672", "owner_pct": 90.03, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923091599" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Lux Fide AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lux Fide AS?
Hvem eier Lux Fide AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lux Fide AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Hamar | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 19.5.2026 | Revisor ↗ |
| 16.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.10.2024 | Styre ↗ |
| 23.10.2024 | Daglig leder ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2023 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923091599/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923091599/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923091599",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923091599" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lux Fide AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lux Fide AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lux Fide AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−LOKAL REVISJON AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,0 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 12,0 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 56,1 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,22 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39,7 % | 6,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 13,0 % |
| Lønnskostnad | 59,8 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 24,8 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923091599/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923091599/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923091599",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16830,
"revenue": { "value": 2209697, "percentile": 0.8534 },
"operating_margin": { "value": 0.1504, "percentile": 0.5733 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923091599" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Lux Fide AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lux Fide AS på i bransjen?
Hvor ligger Lux Fide AS blant de 16830 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
LUX FIDE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lux Economy AS | Ringsaker | 50,0 % | 2022 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lux Fide AS
Hvor stor er bransjen Lux Fide AS tilhører?
Lux Fide AS er ett av 174 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Hamar, og ett av 31 936 på landsbasis.
Hvor lenge har Lux Fide AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lux Fide AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Lux Fide AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lux Fide AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lux Fide AS?
Jørn Vegar Jonsdal er registrert som daglig leder i Lux Fide AS.
Hvem er største aksjonær i Lux Fide AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Berggård Amundsen & Co AS største eier i Lux Fide AS med 51 % av aksjene. Nest størst er Lux Opus AS med 35 %.
Hva omsatte Lux Fide AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,21 mill kr, opp 41 % fra 2024. Egenkapitalen var 666 355 kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Lux Fide AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lux Fide AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Lux Fide AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.