Tgs Lysteknikk AS
- Omsetning
- 3,6 mill
- −44,2 %
- Resultat
- −912 060
- −269,7 %
Om Tgs Lysteknikk AS
Tgs Lysteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Tor Gunnar Stokke er styrets leder. I 2025 hadde Tgs Lysteknikk AS en omsetning på 3,57 mill kr, en nedgang på 44 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 912 060 kr. Egenkapitalen var 635 272 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tor Gunnar Stokke med 76 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers i Trondheim, og ett av 984 i Norge. Det ble etablert samme år som 55 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Salg av lys og lysanlegg til sluttbruker og prosjektering av lysanlegg.
Formål
Salg av lys og lysutstyr og prosjektering av lysanlegg.
API og MCPGET /company/923085106
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923085106" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923085106",
"name": "TGS LYSTEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.180",
"nace_desc": "Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923085106" })Spør AI-assistenten
Hva driver Tgs Lysteknikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tgs Lysteknikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tgs Lysteknikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −44,2 % fra 2024 · −27 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,57 mill kr | −1,17 mill kr | −912 060 kr | 1,10 mill kr | 635 272 kr | 466 064 kr |
| 2024 | 6,40 mill kr | 685 377 kr | 537 532 kr | 3,55 mill kr | 1,75 mill kr | 1,80 mill kr |
| 2023 | 5,77 mill kr | −106 219 kr | −103 856 kr | 2,89 mill kr | 1,21 mill kr | 1,68 mill kr |
| 2022 | 5,33 mill kr | 278 380 kr | 200 154 kr | 2,40 mill kr | 1,31 mill kr | 1,08 mill kr |
| 2021 | 4,90 mill kr | −48 836 kr | −36 525 kr | 1,65 mill kr | 1,11 mill kr | 532 841 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 52 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/923085106/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923085106/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923085106",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3572215,
"operating_profit": -1166841,
"net_profit": -912060,
"equity": 635272,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6401588,
"operating_profit": 685377,
"net_profit": 537532,
"equity": 1747332,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923085106" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tgs Lysteknikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tgs Lysteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tgs Lysteknikk AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 12.07.2019Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2021API og MCPGET /company/923085106/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923085106/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923085106",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923085106" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Tgs Lysteknikk AS?
List alle roller i Tgs Lysteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tgs Lysteknikk AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Arianna Ambiveri24 %
- Tor Gunnar Stokke100 % → 76 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tor Gunnar Stokke | Person | Ordinære aksjer | 76,0 % | 760 |
| Arianna Ambiveri | Person | Ordinære aksjer | 24,0 % | 240 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923085106/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923085106/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923085106",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923085106" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tgs Lysteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Tgs Lysteknikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tgs Lysteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tgs Lysteknikk AS | BEDR | Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers | Trondheim | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923085106/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923085106/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923085106",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923085106" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tgs Lysteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tgs Lysteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tgs Lysteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 52,4 % av driftsinntektene — 21,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -32,7 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | -25,5 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandel | 57,7 % | 43,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,83 | 1,68 |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 0,58 |
| Egenkapitalrentabilitet | -143,6 % | 9,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -44,2 % | -0,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 57,3 % | 42,3 % |
| Lønnskostnad | 52,4 % | 30,7 % |
| Annen driftskostnad | 22,7 % | 20,9 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923085106/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923085106/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923085106",
"nace_code": "46.180",
"industry_count": 468,
"revenue": { "value": 3572215, "percentile": 0.7823 },
"operating_margin": { "value": -0.3266, "percentile": 0.1463 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923085106" })Spør AI-assistenten
Er Tgs Lysteknikk AS blant de største selskapene innen agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers?
Hvor solid er Tgs Lysteknikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tgs Lysteknikk AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tgs Lysteknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tgs Lysteknikk AS?
Det er registrert 984 selskaper i Norge innen agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers, hvorav 36 i Trondheim.
Er Tgs Lysteknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 38 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 55 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Tgs Lysteknikk AS bedre enn andre i bransjen?
Tgs Lysteknikk AS hadde en driftsmargin på −32,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,9 % for agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers.
Hva er statusen til Tgs Lysteknikk AS?
Tgs Lysteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Tgs Lysteknikk AS?
Tgs Lysteknikk AS driver innen agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers, med NACE-kode 46.180 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg av lys og lysanlegg til sluttbruker og prosjektering av lysanlegg.
Hvem sitter i styret i Tgs Lysteknikk AS?
Tor Gunnar Stokke er registrert som styreleder i Tgs Lysteknikk AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Tgs Lysteknikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tor Gunnar Stokke største eier i Tgs Lysteknikk AS med 76 % av aksjene. Nest størst er Arianna Ambiveri med 24 %.
Hva er omsetningen til Tgs Lysteknikk AS?
I 2025 omsatte Tgs Lysteknikk AS for 3,57 mill kr, ned 44 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 912 060 kr.
Hva er aksjekapitalen i Tgs Lysteknikk AS?
Tgs Lysteknikk AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Tgs Lysteknikk AS?
Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS er registrert som regnskapsfører for Tgs Lysteknikk AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.