Steg II AS
Org.nr 922974616
Om Steg II AS
Steg II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. I 2025 hadde Steg II AS en omsetning på 3,23 mill kr, en økning på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 203 343 kr. Egenkapitalen var 535 920 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fape AS med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 115 innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Asker, og ett av 6 729 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Servicearbeid, drift og vedlikehold av bolig og eiendom for private og næringslivet.
Formål
Tilbud av tjenester innen eiendomsdrift, service-tjenester, handelsvirksomhet samt annet som står i forbindelse med dette. Selskapet skal også kunne delta i andre selskaper, herunder kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,23 mill kr | 268 068 kr | 203 343 kr | 902 808 kr | 535 920 kr | 366 888 kr |
| 2024 | 2,66 mill kr | 371 332 kr | 291 786 kr | 896 638 kr | 332 576 kr | 564 062 kr |
| 2023 | 2,49 mill kr | 258 725 kr | 189 465 kr | 622 866 kr | 40 790 kr | 582 076 kr |
| 2022 | 2,69 mill kr | 510 528 kr | 391 269 kr | 908 865 kr | 431 325 kr | 477 540 kr |
| 2021 | 1,50 mill kr | 132 711 kr | 99 021 kr | 698 995 kr | 438 056 kr | 260 939 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 74 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
3Sist endret 20.04.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fape AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
| Jas Consult AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
| Knut Skjelvan | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
| Leif Tore Andersen | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Steg II AS | BEDR | Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift | Asker | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2026 | Styre ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Leif Tore Andersen(Styrets leder)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 74,0 % av driftsinntektene — 50,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,3 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 59,4 % | 40,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,31 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,9 % | 12,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +21,5 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 74,0 % | 23,8 % |
| Lønnskostnad | 0,2 % | 41,5 % |
| Annen driftskostnad | 16,5 % | 19,4 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Steg II AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Steg II AS?
Det er registrert 6 729 selskaper i Norge innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift, hvorav 115 i Asker.
Er Steg II AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 363 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Steg II AS bedre enn andre i bransjen?
Steg II AS hadde en driftsmargin på 8,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,8 % for kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift.
Hva er statusen til Steg II AS?
Steg II AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Steg II AS med?
Steg II AS driver innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift, med NACE-kode 81.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Servicearbeid, drift og vedlikehold av bolig og eiendom for private og næringslivet.
Hvilken selskapsform har Steg II AS?
Steg II AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Steg II AS?
Største aksjonær i Steg II AS er Fape AS med 25 % av aksjene, fulgt av Jas Consult AS (25 %) og Knut Skjelvan (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Steg II AS?
I 2025 omsatte Steg II AS for 3,23 mill kr, opp 21 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 203 343 kr.
Hva er driftsresultatet til Steg II AS?
I 2025 hadde Steg II AS et driftsresultat på 268 068 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 8,3 %.
Hvor solid er balansen til Steg II AS?
Egenkapitalen i Steg II AS var 535 920 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 59,4 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.