Madla Vest 1 AS
- Omsetning
- 137 mill
- +13,2 %
- Resultat
- 895 483
- 7 års regnskap
Om Madla Vest 1 AS
Madla Vest 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Klepp, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Frank Skjæveland er daglig leder, og Johnny Galta er styreleder. Selskapet er ett av 56 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Klepp, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsselskap som skal utvikle boliger for oppføring og videresalg.
Formål
Utvikling, salg av boliger og alt som hermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på drøye 4,6 % og gjeld på 288 mill. kr mot eiendeler på 303 mill. kr gjør prosjektfinansieringen sårbar for forsinkelser i boligsalget, selv om omsetningen på 137 mill. kr (+13 %) plasserer aktøren blant de 10 % største i bransjen. Den tynne driftsmarginen, med et resultat på kun 895 000 kr, og et lite apparat med bunnplassering på ansatte tyder på et prosjektselskap med høy kapitalbinding og lav buffer. Eierskapet er fordelt, med INEO Eiendom som største aksjonær på 49,9 %, noe som gir et stabilt, men ikke fullt kontrollerende eierskap.
API og MCPGET /company/922954755
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922954755" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922954755",
"name": "MADLA VEST 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KLEPP", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922954755" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Madla Vest 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Madla Vest 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Klepp holder Madla Vest 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,2 % fra 2024 · +187,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 136,98 mill kr | 1,58 mill kr | 895 483 kr | 302,53 mill kr | 14,19 mill kr | 288,34 mill kr |
| 2024 | 121,05 mill kr | 1,71 mill kr | −1,46 mill kr | 479,56 mill kr | 13,29 mill kr | 466,27 mill kr |
| 2023 | 170,97 mill kr | 7,75 mill kr | 5,80 mill kr | 371,52 mill kr | 14,75 mill kr | 356,76 mill kr |
| 2022 | 67,86 mill kr | 6,22 mill kr | 4,85 mill kr | 396,26 mill kr | 8,95 mill kr | 387,30 mill kr |
| 2021 | 47,63 mill kr | 4,00 mill kr | 3,12 mill kr | 285,23 mill kr | 4,10 mill kr | 281,13 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 96 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 840 000 kr
API og MCPGET /company/922954755/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922954755/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922954755",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 136980003,
"operating_profit": 1579267,
"net_profit": 895483,
"equity": 14189827,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 121050507,
"operating_profit": 1707209,
"net_profit": -1456780,
"equity": 13294344,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922954755" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Madla Vest 1 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Madla Vest 1 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Madla Vest 1 AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 24.06.2019Styre
2Sist endret 09.01.2025Revisor
1Sist endret 16.10.2025API og MCPGET /company/922954755/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922954755/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922954755",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922954755" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Madla Vest 1 AS?
List alle roller i Madla Vest 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Madla Vest 1 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye
- Alle under 1 % eierandel
… og 2 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ineo Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,9 % | 499 |
| Masiv Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,9 % | 499 |
| Galta Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,1 % | 1 |
| Skjæveland Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,1 % | 1 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922954755/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922954755/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922954755",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INEO EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.9, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MASIV EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.9, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922954755" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Madla Vest 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Madla Vest 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Madla Vest 1 AS eier Ineo Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Madla Vest 1 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Klepp | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2025 | Revisor ↗ |
| 13.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2025 | Styre ↗ |
| 7.10.2024 | Revisor ↗ |
| 18.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2021 | Styre ↗ |
| 20.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922954755/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922954755/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922954755",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-16", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922954755" })Spør AI-assistenten
Når ble Madla Vest 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Madla Vest 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Madla Vest 1 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 96,2 % av driftsinntektene — 13,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,2 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 4,7 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 23,25 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 20,32 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,3 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,2 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 96,2 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 2,6 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922954755/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922954755/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922954755",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 136980003, "percentile": 0.9916 },
"operating_margin": { "value": 0.0115, "percentile": 0.3988 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922954755" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Madla Vest 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Madla Vest 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Madla Vest 1 AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+44 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Madla Vest 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Madla Vest 1 AS?
Det er registrert 14 380 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 56 i Klepp.
Er Madla Vest 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 41 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 831 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Madla Vest 1 AS?
Daglig leder i Madla Vest 1 AS er Frank Skjæveland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Madla Vest 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ineo Eiendom AS største eier i Madla Vest 1 AS med 49,9 % av aksjene. Nest størst er Masiv Eiendom AS med 49,9 %.
Hvordan går det økonomisk med Madla Vest 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 136,98 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 14,19 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Madla Vest 1 AS?
I 2025 hadde Madla Vest 1 AS et driftsresultat på 1,58 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,2 %.
Hva er organisasjonsnummeret til Madla Vest 1 AS?
Madla Vest 1 AS har org.nr 922 954 755 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor for Madla Vest 1 AS?
Aaudit AS er registrert som revisor for Madla Vest 1 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.