Lundlia Utbyggingsselskap AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 45 509
- 7 års regnskap
Om Lundlia Utbyggingsselskap AS
Lundlia Utbyggingsselskap AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Roger Grindflaten er daglig leder, og Roger Grindflaten er styreleder. I 2025 hadde Lundlia Utbyggingsselskap AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 45 509 kr. Egenkapitalen var 1,67 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Haw Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 563 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Kjøp, utvikling og salg av eiendommer og alt hva dermed står i forbindelse.
Formål
Kjøp,utvikling og salg av eiendommer og alt hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/922935742
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922935742" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922935742",
"name": "LUNDLIA UTBYGGINGSSELSKAP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922935742" })Spør AI-assistenten
Når ble Lundlia Utbyggingsselskap AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Lundlia Utbyggingsselskap AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lundlia Utbyggingsselskap AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −46 505 kr | 45 509 kr | 14,95 mill kr | 1,67 mill kr | 13,29 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −430 898 kr | −316 807 kr | 27,30 mill kr | 1,62 mill kr | 25,68 mill kr |
| 2023 | 26,38 mill kr | −9,72 mill kr | −3,01 mill kr | 26,82 mill kr | 1,54 mill kr | 25,29 mill kr |
| 2022 | 67,54 mill kr | 18,68 mill kr | 13,68 mill kr | 47,76 mill kr | 4,54 mill kr | 43,22 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −63 268 kr | 0 kr | 27,61 mill kr | 30 000 kr | 27,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 15 mill kr (100 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 13 mill kr (89 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 1 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 920 000 kr
API og MCPGET /company/922935742/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922935742/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922935742",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -46505, "net_profit": 45509, "equity": 1667048, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -430898, "net_profit": -316807, "equity": 1621539, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922935742" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Lundlia Utbyggingsselskap AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lundlia Utbyggingsselskap AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lundlia Utbyggingsselskap AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 20.06.2019Styre
3Sist endret 23.03.2020Revisor
1Sist endret 20.06.2019API og MCPGET /company/922935742/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922935742/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922935742",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922935742" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lundlia Utbyggingsselskap AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Lundlia Utbyggingsselskap AS?
List alle roller i Lundlia Utbyggingsselskap AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Haw Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922935742/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922935742/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922935742",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HAW GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922935742" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lundlia Utbyggingsselskap AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lundlia Utbyggingsselskap AS eier Haw Gruppen AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lundlia Utbyggingsselskap AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Haw Gruppen AS
19 selskaperAPI og MCPGET /company/922935742/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922935742/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922935742",
"chain": [
{ "org_no": "988802158", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922935742", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922935742" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lundlia Utbyggingsselskap AS?
Hvem eier Lundlia Utbyggingsselskap AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lundlia Utbyggingsselskap AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Trondheim | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2020 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.6.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922935742/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922935742/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922935742",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922935742" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lundlia Utbyggingsselskap AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lundlia Utbyggingsselskap AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lundlia Utbyggingsselskap AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 69,2 % av driftsinntektene — 13,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 11,1 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 7,97 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 69,2 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 2,1 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922935742/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922935742/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922935742",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922935742" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Lundlia Utbyggingsselskap AS blant de 13694 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lundlia Utbyggingsselskap AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lundlia Utbyggingsselskap AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+15 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Lundlia Utbyggingsselskap AS
Hvor stor er bransjen Lundlia Utbyggingsselskap AS tilhører?
Lundlia Utbyggingsselskap AS er ett av 563 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Lundlia Utbyggingsselskap AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lundlia Utbyggingsselskap AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Lundlia Utbyggingsselskap AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lundlia Utbyggingsselskap AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lundlia Utbyggingsselskap AS?
Roger Grindflaten er registrert som daglig leder i Lundlia Utbyggingsselskap AS.
Hvem er største aksjonær i Lundlia Utbyggingsselskap AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Haw Gruppen AS største eier i Lundlia Utbyggingsselskap AS med 100 % av aksjene.
Går Lundlia Utbyggingsselskap AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 1,67 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Lundlia Utbyggingsselskap AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lundlia Utbyggingsselskap AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.