Stayer Invest 2 AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −2,6 mill
- 7 års regnskap
Om Stayer Invest 2 AS
Stayer Invest 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Knut Michael Asplund er styrets leder. I 2025 hadde Stayer Invest 2 AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2,60 mill kr. Egenkapitalen var 11,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stayer Consult AS med 95,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 939 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 936 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 773 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Investeringsselskap som investerer i aksjer og andeler.
Formål
Investering i aksjer og andeler og annen virksomhet i den forbindelse.
API og MCPGET /company/922916012
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922916012" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922916012",
"name": "STAYER INVEST 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922916012" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Stayer Invest 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stayer Invest 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stayer Invest 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −19 449 kr | −2,60 mill kr | 11,49 mill kr | 11,48 mill kr | 13 000 kr |
| 2024 | 0 kr | −13 605 kr | −77 560 kr | 18,70 mill kr | 17,33 mill kr | 1,37 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −13 987 kr | −64 037 kr | 18,70 mill kr | 17,41 mill kr | 1,30 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −16 982 kr | −16 982 kr | 17,51 mill kr | 17,47 mill kr | 35 570 kr |
| 2021 | 0 kr | −14 827 kr | −14 827 kr | 17,51 mill kr | 17,49 mill kr | 25 570 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte for regnskapsåret.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1 mill kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/922916012/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922916012/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922916012",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -19449, "net_profit": -2603541, "equity": 11475456, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -13605, "net_profit": -77560, "equity": 17328245, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922916012" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stayer Invest 2 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stayer Invest 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stayer Invest 2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 18.06.2019Regnskapsfører
1Sist endret 29.01.2020API og MCPGET /company/922916012/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922916012/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922916012",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922916012" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stayer Invest 2 AS?
Hvem er regnskapsfører for Stayer Invest 2 AS?
List alle roller i Stayer Invest 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Csa Trading AS2,8 %
- Stayer Consult AS98 % → 95,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stayer Consult AS | Selskap | B-aksjer | 95,2 % | 334 382 |
| Csa Trading AS | Selskap | B-aksjer | 2,8 % | 9 818 |
| Stayer Management AS | Selskap | A-aksjer | 2,0 % | 7 020 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922916012/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922916012/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922916012",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STAYER CONSULT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 95.21, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "CSA TRADING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 2.8, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922916012" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stayer Invest 2 AS eier Stayer Consult AS, og hvem eier resten?
Er Stayer Invest 2 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stayer Invest 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/922916012/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922916012/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922916012",
"chain": [
{ "org_no": "994071238", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922916012", "owner_pct": 95.21, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922916012" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stayer Invest 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2020 | Kapital ↗ |
| 5.11.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922916012/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922916012/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922916012",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922916012" })Spør AI-assistenten
Har Stayer Invest 2 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stayer Invest 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stayer Invest 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 114,50 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | -22,7 % | 6,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922916012/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922916012/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922916012",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16830,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0034 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922916012" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stayer Invest 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Stayer Invest 2 AS blant de 16830 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stayer Invest 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
STAYER INVEST 2 AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Gvalueinvest AS | Oslo | 15,1 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Cavai AS | Oslo | 5,0 % | 2020 | 2025 | Konkurs |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stayer Invest 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stayer Invest 2 AS?
Det er registrert 31 936 selskaper i Norge innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, hvorav 8 939 i Oslo.
Er Stayer Invest 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 773 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Stayer Invest 2 AS et aktivt selskap?
Stayer Invest 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Stayer Invest 2 AS?
Stayer Invest 2 AS driver innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, med NACE-kode 70.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investeringsselskap som investerer i aksjer og andeler.
Hvilke eiere står bak Stayer Invest 2 AS?
Stayer Invest 2 AS eies i hovedsak av Stayer Consult AS (95,2 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Stayer Invest 2 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 11,48 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Stayer Invest 2 AS?
Egenkapitalen i Stayer Invest 2 AS var 11,48 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,9 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Stayer Invest 2 AS?
Stayer Invest 2 AS har en registrert aksjekapital på 351 220 kr, fordelt på 351 220 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stayer Invest 2 AS?
Stayer Invest 2 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Stayer Invest 2 AS?
Revisjonsselskapet Varder AS er registrert som regnskapsfører for Stayer Invest 2 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.