Einar Jarmund & Co AS
Org.nr 922887977
Om Einar Jarmund & Co AS
Einar Jarmund & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Jens Herman Næss er daglig leder, og Morten Fjermeros er styreleder. I 2025 hadde Einar Jarmund & Co AS en omsetning på 22,33 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 543 939 kr. Egenkapitalen var −723 754 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Einar Jarmund med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 586 innen arkitektvirksomhet i Oslo, og ett av 4 251 i Norge. Det ble etablert samme år som 191 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Arkitektfaglig virksomhet, prosjektadministrasjon, designvirksomhet, deltagelse i andre selskaper, herunder investering i fast eiendom.
Formål
Å drive arkitektvirksomhet.
API og MCPGET /company/922887977
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922887977" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922887977",
"name": "EINAR JARMUND & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922887977" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Einar Jarmund & Co AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Einar Jarmund & Co AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Einar Jarmund & Co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,33 mill kr | 718 562 kr | 543 939 kr | 15,23 mill kr | −723 754 kr | 15,96 mill kr |
| 2024 | 21,46 mill kr | 2,54 mill kr | 2,10 mill kr | 15,65 mill kr | 9,34 mill kr | 6,31 mill kr |
| 2023 | 18,22 mill kr | −488 474 kr | −283 429 kr | 14,25 mill kr | 9,44 mill kr | 4,82 mill kr |
| 2022 | 23,43 mill kr | 4,57 mill kr | 3,56 mill kr | 15,40 mill kr | 10,72 mill kr | 4,68 mill kr |
| 2021 | 28,23 mill kr | 7,28 mill kr | 5,69 mill kr | 14,12 mill kr | 9,16 mill kr | 4,96 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 76 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 64 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/922887977/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922887977/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922887977",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22330035,
"operating_profit": 718562,
"net_profit": 543939,
"equity": -723754,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21464569,
"operating_profit": 2535860,
"net_profit": 2099801,
"equity": 9336307,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922887977" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Einar Jarmund & Co AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Einar Jarmund & Co AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Einar Jarmund & Co AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 25.03.2025Styre
2Sist endret 13.06.2019Regnskapsfører
1Sist endret 18.07.2025Revisor
1Sist endret 29.09.2026API og MCPGET /company/922887977/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922887977/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922887977",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922887977" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Einar Jarmund & Co AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Einar Jarmund & Co AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Einar Jarmund & Co AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Einar Jarmund | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 20 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922887977/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922887977/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922887977",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922887977" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Einar Jarmund & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Einar Jarmund & Co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Einar Jarmund & Co AS | BEDR | Arkitektvirksomhet | Oslo | 11 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.9.2026 | Revisor ↗ |
| 9.9.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.7.2026 | Kapital ↗ |
| 30.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.12.2025 | Kapital ↗ |
| 13.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.12.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 16.10.2025 | Kapital ↗ |
| 16.10.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922887977/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922887977/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922887977",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-29", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-09", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922887977" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Einar Jarmund & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Einar Jarmund & Co AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Einar Jarmund & Co AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISIONSBUREAUET AS(Revisor)−RBAS DATTER AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Endring i roller og styre+RBAS DATTER AS(Revisor)−REVISIONSBUREAUET AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Sommerrogata 17→Rosenborggata 19Postnummer:0255→0356
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 76,1 % av driftsinntektene — 9,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,2 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | -4,8 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,27 | 1,55 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,0 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,03 mill kr | 1,38 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,7 % | 5,4 % |
| Lønnskostnad | 76,1 % | 66,4 % |
| Annen driftskostnad | 18,2 % | 17,2 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922887977/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922887977/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922887977",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1749,
"revenue": { "value": 22330035, "percentile": 0.941 },
"operating_margin": { "value": 0.0322, "percentile": 0.4986 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922887977" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Einar Jarmund & Co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Einar Jarmund & Co AS på i bransjen?
Hvor ligger Einar Jarmund & Co AS blant de 1749 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Einar Jarmund & Co AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 3 |
| Prosjekterende | Arkitektur | 3 |
| Prosjekterende | Veg, utearealer og landskapsutforming | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Immaterielle rettigheter
Einar Jarmund & Co AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
Investeringer
EINAR JARMUND & CO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Canningen Brygge AS | Oslo | 25.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+16 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Einar Jarmund & Co AS
Hvor stor er bransjen Einar Jarmund & Co AS tilhører?
Einar Jarmund & Co AS er ett av 1 586 selskaper innen arkitektvirksomhet i Oslo, og ett av 4 251 på landsbasis.
Hvor lenge har Einar Jarmund & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Einar Jarmund & Co AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Einar Jarmund & Co AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Einar Jarmund & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Einar Jarmund & Co AS?
Jens Herman Næss er registrert som daglig leder i Einar Jarmund & Co AS.
Hvem er største aksjonær i Einar Jarmund & Co AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Einar Jarmund største eier i Einar Jarmund & Co AS med 100 % av aksjene.
Går Einar Jarmund & Co AS med overskudd?
Einar Jarmund & Co AS hadde i 2025 en omsetning på 22,33 mill kr og et overskudd på 543 939 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Einar Jarmund & Co AS?
Driftsresultatet for 2025 var 718 562 kr (driftsmargin 3,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Einar Jarmund & Co AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Einar Jarmund & Co AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Einar Jarmund & Co AS?
I Enhetsregisteret er Einar Jarmund & Co AS registrert med regnskapsfører Ak-Regnskap AS og revisor Revisionsbureauet AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.