Motion Control I Västerås Ab NUF
- Omsetning
- 5,9 mill
- +78,3 %
- Resultat
- 1,5 mill
- −12,4 %
Om Motion Control I Västerås Ab NUF
Motion Control I Västerås Ab NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2019. Rolf Christer Gerdtman er daglig leder. I 2026 hadde Motion Control I Västerås Ab NUF en omsetning på 5,90 mill kr, en økning på 78 % fra 2025. Selskapet endte året med et overskudd på 1,45 mill kr. Egenkapitalen var 9,83 mill kr ved utgangen av 2026. Selskapet er ett av 18 738 i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet. Det ble etablert samme år som 1 178 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Offshore & onshorearbeid for ABB Norge.
API og MCPGET /company/922860874
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922860874" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922860874",
"name": "MOTION CONTROL I VÄSTERÅS AB NUF",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": null, "county": null, … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922860874" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Motion Control I Västerås Ab NUF registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Motion Control I Västerås Ab NUF stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Er Motion Control I Västerås Ab NUF registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2026 · +78,3 % fra 2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5,90 mill kr | 1,43 mill kr | 1,45 mill kr | 10,30 mill kr | 9,83 mill kr | 472 225 kr |
| 2025 | 3,31 mill kr | 1,66 mill kr | 1,66 mill kr | 8,39 mill kr | 8,38 mill kr | 8 759 kr |
| 2024 | 6,72 mill kr | 6,72 mill kr | 6,72 mill kr | 6,72 mill kr | 6,72 mill kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2026Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/922860874/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922860874/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922860874",
"years": [
{
"year": 2026,
"revenue": 5895273,
"operating_profit": 1432914,
"net_profit": 1450495,
"equity": 9828093,
…
},
{
"year": 2025,
"revenue": 3305728,
"operating_profit": 1656415,
"net_profit": 1656748,
"equity": 8377598,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922860874" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Motion Control I Västerås Ab NUF fra 2025 til 2026?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Motion Control I Västerås Ab NUF de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Motion Control I Västerås Ab NUF per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 29.05.2024Regnskapsfører
1Sist endret 19.04.2024Hovedforetak
1Sist endret 17.10.2019API og MCPGET /company/922860874/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922860874/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922860874",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922860874" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Motion Control I Västerås Ab NUF?
List alle roller i Motion Control I Västerås Ab NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Motion Control I Västerås Ab NUF | AAFY | Annen teknisk konsulentvirksomhet | − | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.11.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922860874/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922860874/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922860874",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922860874" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Motion Control I Västerås Ab NUF i Brønnøysundregistrene?
Når ble Motion Control I Västerås Ab NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Motion Control I Västerås Ab NUF sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 46,2 % av driftsinntektene — 19,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2026 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,3 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 24,6 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 95,4 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 21,81 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,8 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +78,3 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,2 % | 26,3 % |
| Annen driftskostnad | 3,7 % | 14,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922860874/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922860874/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922860874",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9235,
"revenue": { "value": 5895273, "percentile": 0.8602 },
"operating_margin": { "value": 0.2431, "percentile": 0.6793 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922860874" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Motion Control I Västerås Ab NUF på i bransjen?
Hvor ligger Motion Control I Västerås Ab NUF blant de 9235 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Motion Control I Västerås Ab NUF sammenlignet med andre i bransjen?
Folk spør om Motion Control I Västerås Ab NUF
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Motion Control I Västerås Ab NUF?
Det er registrert 18 738 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet.
Er Motion Control I Västerås Ab NUF et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 178 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Motion Control I Västerås Ab NUF?
Motion Control I Västerås Ab NUF er et aktivt selskap registrert som Norskregistrert utenlandsk foretak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Motion Control I Västerås Ab NUF?
Daglig leder i Motion Control I Västerås Ab NUF er Rolf Christer Gerdtman, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Motion Control I Västerås Ab NUF?
Motion Control I Västerås Ab NUF hadde i 2026 en omsetning på 5,90 mill kr og et overskudd på 1,45 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Motion Control I Västerås Ab NUF?
I 2026 hadde Motion Control I Västerås Ab NUF et driftsresultat på 1,43 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 24,3 %.
Hvor solid er balansen til Motion Control I Västerås Ab NUF?
Egenkapitalen i Motion Control I Västerås Ab NUF var 9,83 mill kr i 2026-regnskapet, med en egenkapitalandel på 95,4 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Motion Control I Västerås Ab NUF?
Motion Control I Västerås Ab NUF er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Motion Control I Västerås Ab NUF registrert i MVA-registeret?
Motion Control I Västerås Ab NUF er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Motion Control I Västerås Ab NUF?
Organisasjonsnummeret til Motion Control I Västerås Ab NUF er 922 860 874. Selskapet er registrert som Norskregistrert utenlandsk foretak, med registreringsdato 17.10.2019.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.