Evila Øyelegesenter AS
Org.nr 922858772
Om Evila Øyelegesenter AS
Evila Øyelegesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Stein Roar Sogge er styrets leder. I 2025 hadde Evila Øyelegesenter AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 630 055 kr. Egenkapitalen var 8,00 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er See & Smile AS med 19,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 982 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Oslo, og ett av 3 714 i Norge. Det ble etablert samme år som 179 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Kirurgisk synskorrigerende behandling.
Formål
Helsetjenester og relatert virksomhet.
API og MCPGET /company/922858772
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922858772" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922858772",
"name": "EVILA ØYELEGESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922858772" })Spør AI-assistenten
Hva driver Evila Øyelegesenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Evila Øyelegesenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Evila Øyelegesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −930 088 kr | −630 055 kr | 15,56 mill kr | 8,00 mill kr | 7,55 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −38 939 kr | −30 879 kr | 1,16 mill kr | −1,07 mill kr | 2,23 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −19 943 kr | 1,13 mill kr | 1,15 mill kr | −1,04 mill kr | 2,19 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −3,11 mill kr | −3,15 mill kr | 14 098 kr | −2,17 mill kr | 2,18 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −1,01 mill kr | −1,04 mill kr | 3,13 mill kr | 984 250 kr | 2,15 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 91 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/922858772/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922858772/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922858772",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -930088, "net_profit": -630055, "equity": 8001399, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -38939, "net_profit": -30879, "equity": -1068546, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922858772" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Evila Øyelegesenter AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Evila Øyelegesenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Evila Øyelegesenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 06.06.2019Regnskapsfører
1Sist endret 29.01.2024API og MCPGET /company/922858772/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922858772/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922858772",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922858772" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Evila Øyelegesenter AS?
List alle roller i Evila Øyelegesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Evila Øyelegesenter AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 nye · 1 endret eierandel
- Droptho AS14,8 %
- Maxolhx Holding AS14,8 %
- Øyelege Arnt-Ole Tvenning AS14,8 %
- Traba AS14,8 %
- Anders Sandbu Strand6,2 %
- See & Smile AS100 % → 34,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| See & Smile AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19.8 % | 100 000 |
| Droptho AS | Selskap | B-aksjer | 14.8 % | 75 000 |
| Maxolhx Holding AS | Selskap | B-aksjer | 14.8 % | 75 000 |
| Øyelege Arnt-Ole Tvenning AS | Selskap | B-aksjer | 14.8 % | 75 000 |
| See & Smile AS | Selskap | B-aksjer | 14.8 % | 75 000 |
| Traba AS | Selskap | B-aksjer | 14.8 % | 75 000 |
| Anders Sandbu Strand | Person | B-aksjer | 6.2 % | 31 250 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922858772/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922858772/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922858772",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SEE & SMILE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 19.75, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "DROPTHO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.81, "year": 2025, … },
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922858772" })Spør AI-assistenten
Er Evila Øyelegesenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Evila Øyelegesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Evila Øyelegesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Evila Øyelegesenter AS Avd Oslo | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Oslo | − |
| Evila Øyelegesenter AS Avd Tønsberg | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Tønsberg | − |
| Evila Øyelegesenter AS Avd Trondheim | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Trondheim | 5 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Kapital ↗ |
| 9.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2026 | Kapital ↗ |
| 13.5.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.2.2026 | Kapital ↗ |
| 18.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922858772/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922858772/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922858772",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922858772" })Spør AI-assistenten
Har Evila Øyelegesenter AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Evila Øyelegesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Evila Øyelegesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 51,4 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 37,97 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | -7,9 % | 36,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922858772/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922858772/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922858772",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1287,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0008 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922858772" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Evila Øyelegesenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Evila Øyelegesenter AS blant de 1287 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Evila Øyelegesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+25 til på samme adresse →Ofte spurt om Evila Øyelegesenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Evila Øyelegesenter AS?
Det er registrert 3 714 selskaper i Norge innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, hvorav 982 i Oslo.
Er Evila Øyelegesenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 179 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Evila Øyelegesenter AS i Enhetsregisteret?
Evila Øyelegesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Evila Øyelegesenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er See & Smile AS største eier i Evila Øyelegesenter AS med 19,8 % av aksjene. Nest størst er Droptho AS med 14,8 %.
Hva er omsetningen til Evila Øyelegesenter AS?
Evila Øyelegesenter AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 630 055 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Evila Øyelegesenter AS?
Egenkapitalen i Evila Øyelegesenter AS var 8,00 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 51,4 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Evila Øyelegesenter AS?
Evila Øyelegesenter AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Evila Øyelegesenter AS?
Forretningsadressen til Evila Øyelegesenter AS er Fridtjof Nansens vei 17, 0369, OSLO i Oslo kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Evila Øyelegesenter AS?
Evila Øyelegesenter AS har organisasjonsnummer 922 858 772. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.