- Omsetning
- 451 112
- +11,2 %
- Resultat
- 234 384
- 7 års regnskap
Om Telemark Hyttevask AS
Telemark Hyttevask AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midt-Telemark, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Linn Selimi er styrets leder. I 2025 hadde Telemark Hyttevask AS en omsetning på 451 112 kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 234 384 kr. Egenkapitalen var 276 743 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er A-B Bygg Og Malertjeneste AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen rengjøring av bygninger i Midt-Telemark, og ett av 6 486 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Renhold til privatpersoner og selskaper og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/922830134
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922830134" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922830134",
"name": "TELEMARK HYTTEVASK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.210",
"nace_desc": "Rengjøring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDT-TELEMARK", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922830134" })Spør AI-assistenten
Hvor i Midt-Telemark holder Telemark Hyttevask AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Telemark Hyttevask AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Telemark Hyttevask AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 451 112 kr | 299 828 kr | 234 384 kr | 434 043 kr | 276 743 kr | 157 300 kr |
| 2024 | 405 536 kr | 3 928 kr | −11 439 kr | 111 326 kr | 42 359 kr | 68 967 kr |
| 2023 | 401 424 kr | 14 264 kr | −1 335 kr | 391 956 kr | 53 799 kr | 338 157 kr |
| 2022 | 435 223 kr | 63 237 kr | 53 595 kr | 456 854 kr | 55 134 kr | 401 721 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 80 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 60 000 kr (14 % av balansen)
API og MCPGET /company/922830134/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922830134/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922830134",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 451112, "operating_profit": 299828, "net_profit": 234384, "equity": 276743, … },
{ "year": 2024, "revenue": 405536, "operating_profit": 3928, "net_profit": -11439, "equity": 42359, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922830134" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Telemark Hyttevask AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Telemark Hyttevask AS per år.
Hvordan har omsetningen til Telemark Hyttevask AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 11.06.2019API og MCPGET /company/922830134/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922830134/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922830134",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922830134" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Telemark Hyttevask AS?
List alle roller i Telemark Hyttevask AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| A-B Bygg Og Malertjeneste AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922830134/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922830134/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922830134",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "A-B BYGG OG MALERTJENESTE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922830134" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Telemark Hyttevask AS eier A-B Bygg Og Malertjeneste AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Telemark Hyttevask AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Telemark Hyttevask AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/922830134/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922830134/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922830134",
"chain": [
{ "org_no": "998246202", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922830134", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922830134" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Telemark Hyttevask AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Telemark Hyttevask AS | BEDR | Rengjøring av bygninger | Midt-Telemark | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.4.2023 | Signatur ↗ |
| 27.7.2022 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922830134/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922830134/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922830134",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922830134" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Telemark Hyttevask AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Telemark Hyttevask AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Telemark Hyttevask AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 63,8 % | 24,3 % |
| Likviditetsgrad | 5,04 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 1,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,7 % | 24,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922830134/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922830134/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922830134",
"nace_code": "81.210",
"industry_count": 1485,
"revenue": { "value": 451112, "percentile": 0.2788 },
"operating_margin": { "value": 0.6646, "percentile": 0.9761 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922830134" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Telemark Hyttevask AS på i bransjen?
Hvor ligger Telemark Hyttevask AS blant de 1485 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Telemark Hyttevask AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Telemark Hyttevask AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Telemark Hyttevask AS?
Det er registrert 6 486 selskaper i Norge innen rengjøring av bygninger, hvorav 10 i Midt-Telemark.
Er Telemark Hyttevask AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 410 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Telemark Hyttevask AS i Enhetsregisteret?
Telemark Hyttevask AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Telemark Hyttevask AS?
Telemark Hyttevask AS driver innen rengjøring av bygninger, med NACE-kode 81.210 i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Telemark Hyttevask AS?
Linn Selimi er registrert som styreleder i Telemark Hyttevask AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Telemark Hyttevask AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er A-B Bygg Og Malertjeneste AS største eier i Telemark Hyttevask AS med 100 % av aksjene.
Er Telemark Hyttevask AS en del av et konsern?
Telemark Hyttevask AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er A-B Bygg Og Malertjeneste AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Telemark Hyttevask AS?
I 2025 omsatte Telemark Hyttevask AS for 451 112 kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 234 384 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Telemark Hyttevask AS?
Telemark Hyttevask AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.